Łódź 1914 (TiS)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące I wojny światowej i okresu międzywojennego.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10570
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2101 times
Been thanked: 2827 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Od okładki bardziej ciekawi mnie wnętrze.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
swampgoblin
Sous-lieutenant
Posty: 377
Rejestracja: środa, 16 października 2019, 13:45
Has thanked: 79 times
Been thanked: 86 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: swampgoblin »

Będzie mała łódeczka z wiosłami, żółta gumowa kaczuszka, włosy niemieckiego topielca i zgniła onuca. Polane sosem WD-40. Eee, WB-95.
"Tak! nie będzie zmiany; będziecie, jacy jesteście & nikim innym. A zatem królowie ziemi będą Królami na wieki; niewolnicy będą służyć."
Awatar użytkownika
havoc00
Appointé
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 9 sierpnia 2012, 21:29
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: havoc00 »

Małe sprostowanie, na stronie wydawcy podany jest system WB-48 - cokolwiek to znaczy.
Awatar użytkownika
Lampka
Adjudant
Posty: 258
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2008, 12:28
Lokalizacja: Zakopane
Has thanked: 94 times
Been thanked: 73 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: Lampka »

Podejrzewam, że WB-48 oznacza Wielkie Bitwy 1914-1918. A co do interpretacji okładki, może to Niemcy którzy wypadli ze sterowca?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 8 czerwca 2020, 16:00 przez Lampka, łącznie zmieniany 1 raz.
"I left my heart to the sappers round Khe Sanh
And the soul was sold with my cigarettes to the black market man"
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: Raleen »

havoc00 pisze: poniedziałek, 8 czerwca 2020, 14:46 Małe sprostowanie, na stronie wydawcy podany jest system WB-48 - cokolwiek to znaczy.
To prawdopodobnie oznaczenie minimalnie przerobionego WB-95, bo coś o tym pisali, że na podobnych zasadach.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
karawanken
Adjudant
Posty: 209
Rejestracja: środa, 18 lipca 2018, 13:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 32 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: karawanken »

Na FB jest zdjęcie połączonych map do Tannenbergu i Łodzi. Już na zdjęciu niektóre drogi nie chcą się łączyć i kolor mapy jest inny. Ciekawe czy zostanie to poprawione zanim gra trafi do produkcji
Raleen pisze: poniedziałek, 8 czerwca 2020, 15:56
havoc00 pisze: poniedziałek, 8 czerwca 2020, 14:46 Małe sprostowanie, na stronie wydawcy podany jest system WB-48 - cokolwiek to znaczy.
To prawdopodobnie oznaczenie minimalnie przerobionego WB-95, bo coś o tym pisali, że na podobnych zasadach.
Może wykreślili zapis o radzieckich korpusach? :D
Awatar użytkownika
havoc00
Appointé
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 9 sierpnia 2012, 21:29
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: havoc00 »

Lampka pisze: poniedziałek, 8 czerwca 2020, 14:56 Podejrzewam, że WB-48 oznacza Wielkie Bitwy 1914-1918. A co do interpretacji okładki, może to Niemcy którzy wypadli ze sterowca?
Damn you, Sherlock! To by miało sens.
Raleen pisze: poniedziałek, 8 czerwca 2020, 15:56 To prawdopodobnie oznaczenie minimalnie przerobionego WB-95, bo coś o tym pisali, że na podobnych zasadach.
IWW wymaga diametralnych zmian względem WB-95 (nie mówiąc o delikatnym podejściu do specyficznej natury konfliktu). Czyżby nadchodziła część druga Wojen XXI w.?
Awatar użytkownika
Lampka
Adjudant
Posty: 258
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2008, 12:28
Lokalizacja: Zakopane
Has thanked: 94 times
Been thanked: 73 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: Lampka »

A tam od razu Sherlock, zawsze zastanawiał mnie skrót WB-95 i analogicznie go rozszyfrowałem :)
"I left my heart to the sappers round Khe Sanh
And the soul was sold with my cigarettes to the black market man"
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: Raleen »

havoc00 pisze:
Raleen pisze: poniedziałek, 8 czerwca 2020, 15:56 To prawdopodobnie oznaczenie minimalnie przerobionego WB-95, bo coś o tym pisali, że na podobnych zasadach.
IWW wymaga diametralnych zmian względem WB-95 (nie mówiąc o delikatnym podejściu do specyficznej natury konfliktu). Czyżby nadchodziła część druga Wojen XXI w.?
To, że I wojna światowa diametralnie różniła się od II w.ś. to chyba dla każdego oczywiste. Podobnie jak to, że system WB-95 niezbyt się do tej roli nadaje, nawet po niewielkich przeróbkach.
Czy to będzie gra "na miarę" niesławnych "Bitew XXI wieku"? Powiem szczerze, że patrząc na okładkę od początku traktuję tą serię pierwszowojenną TiSu wyłącznie humorystycznie :).
Gdybyś chciał sobie wyrobić zdanie ogólnie o jakości zasad, polecam wątek o "Tannenbergu 1914" TiS, gdzie jeden z graczy pisze o tym jak ów legendarny już sterowiec niemiecki pojawiając się na tyłach może w tej grze zablokować zaopatrzenie całej armii Samsonowa :D .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
havoc00
Appointé
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 9 sierpnia 2012, 21:29
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: havoc00 »

Veni, vidi, vici. :D
Ale uwierz, kiedy pierwszy raz zobaczyłem T1914 to byłem cały w skrowronkach! Potem dobrałem się do recenzji i AAR... i posmutniałem.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: Raleen »

To są jakieś recenzje i AAR-y? Pewnie u kolegi Grisznaka :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
havoc00
Appointé
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 9 sierpnia 2012, 21:29
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: havoc00 »

Raleen pisze: wtorek, 9 czerwca 2020, 15:57 To są jakieś recenzje i AAR-y? Pewnie u kolegi Grisznaka :)
Nie wiem czy aby ten AAR był wykonany w oparciu o starą wersję T1914? W każdym razie tutaj na forum czytałem też co nieco.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: Raleen »

havoc00 pisze: wtorek, 9 czerwca 2020, 19:18
Raleen pisze: wtorek, 9 czerwca 2020, 15:57 To są jakieś recenzje i AAR-y? Pewnie u kolegi Grisznaka :)
Nie wiem czy aby ten AAR był wykonany w oparciu o starą wersję T1914? W każdym razie tutaj na forum czytałem też co nieco.
Jeśli pisząc o starej wersji "Tannenbergu 1914" masz na myśli grę Dragona, to serdeczna prośba: nie mieszaj jej do tego, bo nie zasługuje na ten los ;). Tamten "Tannenberg" w odczuciu wielu był i pozostaje jedną z najlepszych gier wojennych, wśród polskich planszówek. Myślę, że zwłaszcza dla osób, które mają w pamięci tamtą grę, jak słyszą, że produkcja TiS ma nawiązywać do WB-95, łatwo mogę sobie wyobrazić co myślą i czują.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
havoc00
Appointé
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 9 sierpnia 2012, 21:29
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: havoc00 »

Nie, nie, nie śmiałbym. Tak sobie myślałem na głos.
A może w ogóle nie widziałem żadnego AAR z T1914 tylko mam w głowie inny system? Sam już nie wiem.
W każdym razie fakty odnośnie tego tytułu, stwierdzone przez ludzi mądrzejszych ode mnie mówią głośniej niż skleroza. :P
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 856
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 260 times
Kontakt:

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: dbj »

Warto odnotować, że gra jest już u wydawcy i zgodnie z jego zapowiedzią, za tydzień zostanie rozsyłana do graczy po ostatnim sprawdzeniu scenariuszy.

Okładka zostaje bez zmian, za to mapa łączy się z Tannenbergiem 1914, a za rok ma ukazać się Galicja 1914

https://www.facebook.com/groups/3888190 ... 741423960/
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I wojna światowa i dwudziestolecie międzywojenne”