Łódź 1914 (TiS)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące I wojny światowej i okresu międzywojennego.
RAJ
Général de Division
Has thanked: 39 times
Been thanked: 81 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: RAJ »

Ciekawe co wymyślą, żeby podtrzymać tradycję, że każda kolejna okładka serii jest głupsza.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
brathac
Major
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Post autor: brathac »

Pokażą Galicję ale w Hiszpanii.
Awatar użytkownika
swampgoblin
Sergent-Major
Has thanked: 35 times
Been thanked: 42 times

Post autor: swampgoblin »

Na okładce będzie Alicja z galijskim wojownikiem - stawiam na Asterixa.
RAJ
Général de Division
Has thanked: 39 times
Been thanked: 81 times

Post autor: RAJ »

HA! Już wiem co będzie na okładce!

Obrazek
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
dbj
Sous-lieutenant
Has thanked: 26 times
Been thanked: 33 times

Post autor: dbj »

Może jednak będzie konkurs na okładkową grafikę, w takim razie wstępny projekt już mam ;)
https://drive.google.com/file/d/1RTCBUC ... sp=sharing
Oczywiście okładka jest ważna bardziej lub mniej i możemy się z niej śmiać lub podziwiać, ale ona nie gra. A co jest w środku?
Czy ktoś wie, i czy na podstawie "Tannenberg 1914" można coś powiedzieć na temat trafionej lub nie mechaniki, ODB, roli kolei w grze, sprawy zaopatrzenia, wierności mapy, działania artylerii, funkcjonowania umocnień? Czy ktoś w T1914 TiS-u grał? Czy tylko zostają nam spekulacje?
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Luitenant-admiraal
Has thanked: 193 times
Been thanked: 283 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

dbj pisze: wtorek, 1 grudnia 2020, 12:22 Może jednak będzie konkurs na okładkową grafikę, w takim razie wstępny projekt już mam ;)
https://drive.google.com/file/d/1RTCBUC ... sp=sharing
Oczywiście okładka jest ważna bardziej lub mniej i możemy się z niej śmiać lub podziwiać, ale ona nie gra. A co jest w środku?
Czy ktoś wie, i czy na podstawie "Tannenberg 1914" można coś powiedzieć na temat trafionej lub nie mechaniki, ODB, roli kolei w grze, sprawy zaopatrzenia, wierności mapy, działania artylerii, funkcjonowania umocnień? Czy ktoś w T1914 TiS-u grał? Czy tylko zostają nam spekulacje?
Jak mi wydawca wyślę pudełko do testów to zagram. Ba, nawet gdyby instrukcja była w sieci, to bym sobie ją przeczytał i się wypowiedział.
Awatar użytkownika
Maćko
Sergent
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Maćko »

Ba, nawet gdyby instrukcja była w sieci, to bym sobie ją przeczytał i się wypowiedział.
NapisaIem do autora czy można przeczytać i zaznajomić się z "nowym" WB48. Jakie są zmiany w instrukcji, dowodzenie, zaopatrzenie. Odpowiedział jednym zdaniem:

- Instrukcja będzie w pudeIku z grą w Lodź 1914.

Jprd.....
W oczach mu męty i w głowie mu męty,
Tu i tam biega szalony.
- Warusie - woła - Warusie przeklęty!
Oddaj mi moje legiony!
Awatar użytkownika
swampgoblin
Sergent-Major

Karel W.F.M. Doorman pisze: wtorek, 1 grudnia 2020, 12:24 Jak mi wydawca wyślę pudełko do testów to zagram. Ba, nawet gdyby instrukcja była w sieci, to bym sobie ją przeczytał i się wypowiedział.
Ja bym na miejscu wydawcy tego nie robił. Jeszcze by Wasza Ekscelencja podpatrzył jakieś nowatorskie i wiekopomne zasady i zaimplementował w swoich grach? I okazałoby się, że w najnowszej produkcji Zulu Wargames (świetna nazwa swoją drogą), można pobimbać sobie nad lasem kaiserowskim sterowcem, wypatrując tych przeklętych Ruskich. To jak strzał w stopę. A samo pudełko to mogłoby się przydać - ładnie zamykane na magnesy, na drobiazgi jak znalazł.

Jeśli nie widzieliście, to przewińcie sobie na 6:45 - jak byk stoi jaki to system.

https://www.youtube.com/watch?v=GPqmzTYChOQ
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Luitenant-admiraal

swampgoblin pisze: środa, 2 grudnia 2020, 00:48 Zulu Wargames (świetna nazwa swoją drogą)
Dziękuję. Zulu to moja stara ksywa.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Luitenant-admiraal

WB II Wojny Światowej. I już sporo wiem.

Widać, że robiąc mapę ktoś analizował sieć kolejową. Są linie, których nie ma na mapie Dragona (ogryzki na Półwyspie Sambia) i nie ma linii, które są na mapie Dragona (np. linia z Ostrołęki na Tłuszcz).
Awatar użytkownika
dbj
Sous-lieutenant
Has thanked: 26 times
Been thanked: 33 times

Post autor: dbj »

Niby wszystko wiadomo, ale nikt, kto chciałby się podzielić wrażeniami, jeszcze w to nie grał. Jakieś tam zmiany zostały wprowadzone, więc raz można byłoby zagrać.
Sławku, a pytałeś wydawcy czy Ci udostępni jakiś egzemplarz?
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Luitenant-admiraal

dbj pisze: czwartek, 3 grudnia 2020, 12:55 Sławku, a pytałeś wydawcy czy Ci udostępni jakiś egzemplarz?
Po tym, jak wydawca nie zezwolił mi na zrobienie modułu vassala do Budziszyna zrezygnowałem z pytania go o cokolwiek.
Awatar użytkownika
swampgoblin
Sergent-Major

dbj pisze: czwartek, 3 grudnia 2020, 12:55 Niby wszystko wiadomo, ale nikt, kto chciałby się podzielić wrażeniami, jeszcze w to nie grał. Jakieś tam zmiany zostały wprowadzone, więc raz można byłoby zagrać.
Z tym może być problem, bo żeby zagrać, to trzeba sobie te gry kupić, albo znać kogoś kto ma egzemplarz. Nie sądzę, żeby ktoś, kto się orientuje w standardach wydawniczych TiS ostatnich lat to kupił. Do tego dochodzą te kretyńskie okładki i przeflancowanie prostego i krytykowanego WB-95 w realia I wojny światowej. A jak sobie człowiek przypomni Tannenberg Dragona, to już się w ogóle odechciewa.
TommyGn
Sous-lieutenant
Has thanked: 85 times
Been thanked: 15 times

Post autor: TommyGn »

swampgoblin pisze: czwartek, 3 grudnia 2020, 16:25
dbj pisze: czwartek, 3 grudnia 2020, 12:55 Niby wszystko wiadomo, ale nikt, kto chciałby się podzielić wrażeniami, jeszcze w to nie grał. Jakieś tam zmiany zostały wprowadzone, więc raz można byłoby zagrać.
Z tym może być problem, bo żeby zagrać, to trzeba sobie te gry kupić, albo znać kogoś kto ma egzemplarz. Nie sądzę, żeby ktoś, kto się orientuje w standardach wydawniczych TiS ostatnich lat to kupił. Do tego dochodzą te kretyńskie okładki i przeflancowanie prostego i krytykowanego WB-95 w realia I wojny światowej. A jak sobie człowiek przypomni Tannenberg Dragona, to już się w ogóle odechciewa.
Mam nadzieję, że Zulu w końcu zrobi Ostfront i Komarów, bo inaczej nie wytrzymam i kupię to WB48, dla samych map i żetonów.
Żetony co prawda też kontrowersyjne, ale przynajmniej mamy [przeważnie] dobre.
Kiedy drzewa padają, i pni wycieka żywica jak krew - Janusz Reichel - Czorsztyn '91 https://www.youtube.com/watch?v=7cdP1fm4VjM
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Luitenant-admiraal

TommyGn pisze: czwartek, 3 grudnia 2020, 18:14
Mam nadzieję, że Zulu w końcu zrobi Ostfront i Komarów, bo inaczej nie wytrzymam i kupię to WB48, dla samych map i żetonów.
Żetony co prawda też kontrowersyjne, ale przynajmniej mamy [przeważnie] dobre.
Tego nie widać,ale prace systematycznie postępują.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I wojna światowa i dwudziestolecie międzywojenne”