Tannenberg 1914 (TiS)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące I wojny światowej i okresu międzywojennego.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Re: Tannenberg 1914 (TiS)

Post autor: Raleen »

Frank Drebin pisze:Dodam jeszcze, iż autor nowej mapy puścił oczko w stronę starej wersji mapy i zawarł na niej nazwy miejscowości po niemieckiej stronie granicy po polsku i niemiecku, a po stronie rosyjskiej tylko po polsku tak jak na mapie z Dragona.
Pewnie trzeba by trochę popracować, a teraz, nie tylko przy robieniu gier, wielu ludzi kombinuje jak tu zrobić, a się nie narobić ;)

Jak by Ci się chciało jeszcze nabyć w przyszłości "Łódź 1914" TiSu po tym jak się ukaże i opisać co tam jest w środku, tak jak zrobiłeś z ich "Tannenbergiem 1914", pewnie wielu ludzi będzie Ci bardzo wdzięcznych.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
karawanken
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 18 lipca 2018, 13:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 31 times

Re: Tannenberg 1914 (TiS)

Post autor: karawanken »

Da radę zrobić jakieś zdjęcia mapy i żetonów? Jestem bardzo ciekawy jak to wygląda.
Frank Drebin
Caporal-Fourrier
Posty: 88
Rejestracja: sobota, 2 lutego 2019, 22:13
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Tannenberg 1914 (TiS)

Post autor: Frank Drebin »

Jak by Ci się chciało jeszcze nabyć w przyszłości "Łódź 1914" TiSu
Już po kupnie 2 ed. Stalingradu 1942-1943 miałem zamiar opisać jaki "produkt" zaserwował WZ, ale stwierdziłem, że dam mu jeszcze jedną szansę. Kupiłem Tannenberg z czystej ciekawości, bo nigdzie nie mogłem znaleźć o tej grze informacji. Nawet Grisznak na YT milczał. Przyszła paczka otworzyłem pudełko i nie wytrzymałem. Trzeciej gry w tym klimacie na pewno nie kupię. Oglądając okładkę nie spodziewałbym się wiele po tym tytule.
Frank Drebin
Caporal-Fourrier
Posty: 88
Rejestracja: sobota, 2 lutego 2019, 22:13
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Tannenberg 1914 (TiS)

Post autor: Frank Drebin »

Z ciekawszych rzeczy dodam, że w tabeli Charakterystyki Terenu są podane punkty ruchu dla czołgów :cry:
Frank Drebin
Caporal-Fourrier
Posty: 88
Rejestracja: sobota, 2 lutego 2019, 22:13
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Tannenberg 1914 (TiS)

Post autor: Frank Drebin »

Da radę zrobić jakieś zdjęcia mapy i żetonów? Jestem bardzo ciekawy jak to wygląda.
Daj jakiś namiar bo nie wiem jak tu dodać zdjęcia.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Re: Tannenberg 1914 (TiS)

Post autor: Raleen »

Proponuję, podeślij mi na maila to wstawię. Możesz też wrzucić na jakiś portal do linkowania zdjęć na forach.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
laszlo
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 14 września 2020, 18:42

Re: Tannenberg 1914 (TiS)

Post autor: laszlo »

Frank Drebin pisze: wtorek, 5 listopada 2019, 14:24 O Sterowcu hmm...Od czego by tu....
Przepisy o sterowcu są tak rozbudowane i skomplikowane, że nawet MMP nie powstydziłby się je powielić do systemu ASL :D. Żarcik
Zaopatrzenie w grze wygląd tak, że Rosjanie nie posiadają go na terenach niemieckich. Żeby je posiadać każda rosyjska armia wykorzystuje do tego dwie bazy zaopatrzenia. Poruszają się one po liniach kolejowych. Owe bazy przedłużają zapatrzenie o dwa punkty ruchu, oraz aktywują zaopatrzenie z linii kolejowej po której się poruszały. W instrukcji jest graficzny przykład, ale jest on bardzo słabo opisany i większość rzeczy trzeba sobie dopowiedzieć samemu. Sterowiec działa w ten sposób, że przy wyrzuceniu na kostce 1-5 kładziemy go na linii kolejowej na granicy państw i jedna baza zaopatrzenia jest odcięta. Nic więcej o sterowcu nie ma czy możemy go poruszać, zniszczyć, ile trwa jego lot. Nic więcej. No i oczywiście literówka w instrukcji, że sterowiec możemy położyć na "dolnym polu", a powinno być na dowolnym polu.
Ze śmieszniejszych rzeczy dodam, że przy tabelkach rozpisanych na dwie kostki. Wydawnictwo dodaje jedną - pewnie żebyśmy kupili dwie gry wtedy otrzymamy dwie kostki do rzucania....
Czy rysunek z punktu 11.5 instrukcji dotyczący bazy zaopatrzenia jest prawidłowo opisany? Próbuję go zrozumieć ale w przypadku kilku heksów nie mam pojęcia dlaczego mają oznaczenia 1 lub 2 punktów ruchu. Np hex z 2 punktami ruchu w pobliżu Pisza.
Frank Drebin
Caporal-Fourrier
Posty: 88
Rejestracja: sobota, 2 lutego 2019, 22:13
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Tannenberg 1914 (TiS)

Post autor: Frank Drebin »

Ciężko to wszystko wytłumaczyć ponieważ tą instrukcję robił jakiś debil. W instrukcji masz dwa rozdziały o numeracji 12.0 w połowie rozdziału 12.0 [Zaopatrzenie] numeracja nagle zmienia się na 11. Podpunkty 12.23 a potem 11.24. To już nie jest literówka, tylko kretyn co to robił nawet nie potrafił poprawnie korzystać z klawiszy ctrl+c ctrl+v. A rysunku nie potrafię Ci wytłumaczyć ponieważ robił go gimnazjalista co przerabia teraz Painta w szkole.
Polecam każdą inną grę o Tannenbergu tylko nie TiTSu
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Tannenberg 1914 (TiS)

Post autor: dbj »

Frank Drebin pisze: środa, 18 grudnia 2019, 22:20 Wziąłem szpadel i odkopałem Tannenberg TiSu, aby jeszcze raz przejrzeć instrukcję i mapę. W grze są cztery scenariusze:
1. Mobilizacja - czas gry 14-19.08.1914
2. Gumbinnen - czas gry 20-26.08.1914
3. Tannenberg - czas gry 27.08-02.09.1914
4. Jeziora Mazurskie - czas gry 03-12.09.1914
A czy da się połączyć te scenariusze w jedną całość?
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Frank Drebin
Caporal-Fourrier
Posty: 88
Rejestracja: sobota, 2 lutego 2019, 22:13
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Tannenberg 1914 (TiS)

Post autor: Frank Drebin »

W TiSie nie ma scenariuszy kampanijnych, ale w kalendarzu masz rozpisane uzupełnienia od 15.08 do 12.09. Więc rozpoczynając grę 14.08 możesz spokojnie rozgrywać partię do 12.09. Tylko wtedy niewiadome są warunki zwycięstwa i co zrobić ze sterowcem, który występuje tylko w pierwszym scenariuszu.
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Tannenberg 1914 (TiS)

Post autor: dbj »

Czyli formalnie gra nie przewiduje rozegrania całości. Sterowiec najlepiej zestrzelić wcześniej i po kłopocie 😉
Nie twierdzę, że tak jest w tej grze, bo nie grałem, ale czym się różnią źle opracowane warunki zwycięstwa od ich całkowitego braku?
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Tannenberg 1914 (TiS)

Post autor: Leliwa »

dbj pisze: niedziela, 13 grudnia 2020, 11:59 Czyli formalnie gra nie przewiduje rozegrania całości. Sterowiec najlepiej zestrzelić wcześniej i po kłopocie 😉
Nie twierdzę, że tak jest w tej grze, bo nie grałem, ale czym się różnią źle opracowane warunki zwycięstwa od ich całkowitego braku?
Dlaczego nie lubisz sterowców? A gdyby leciał w nim pradziadek któregoś ze znajomych? :twisted:
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Tannenberg 1914 (TiS)

Post autor: dbj »

Skoro sterowiec był 27.08.1914 roku nad Mławą i został zestrzelony, a pierwszy scenariusz kończy się 19.08.1914 roku i w dalszych scenariuszach sterowiec nie występuje, to oczywiste jest, żeby grać dalej z czystym sumieniem, to trzeba go zestrzelić wcześniej, tylko sumienie nie będzie już takie czyste.
Sugerujesz, Michale, że wierzysz w magię przyczynowo-skutkową? Jak zestrzelę w grze sterowiec, to tak jakby on został zestrzelony w historii wcześniej i ewentualny mój znajomy (którego przodek był na tym sterowcu i nie zdążył uruchomić fali reprodukcji, na co normalnie miałby szansę o całe 9 dni dłużej) teraz wyparuje?
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10385
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2025 times
Been thanked: 2759 times

Re: Tannenberg 1914 (TiS)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Jakie to szczęście, że w starym Tannenbergu nie ma sterowca, za to jest jeden scenariusz od połowy sierpnia do prawie połowy września 1914 r.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
swampgoblin
Sous-lieutenant
Posty: 377
Rejestracja: środa, 16 października 2019, 13:45
Has thanked: 79 times
Been thanked: 86 times

Re: Tannenberg 1914 (TiS)

Post autor: swampgoblin »

dbj pisze: czwartek, 17 grudnia 2020, 13:38Jak zestrzelę w grze sterowiec, to tak jakby on został zestrzelony w historii wcześniej i ewentualny mój znajomy (którego przodek był na tym sterowcu i nie zdążył uruchomić fali reprodukcji, na co normalnie miałby szansę o całe 9 dni dłużej) teraz wyparuje?
Może tak właśnie być, podobnie działo się w starym filmie "A.P.E.X.". Ewentualnie doprowadzisz do jeszcze większego paradoksu czasoprzestrzennego i wszystkich nas szlag trafi. Dlatego apeluję - nie idź tą drogą! Nie strzelaj do kaiserowskich sterowców!
"Tak! nie będzie zmiany; będziecie, jacy jesteście & nikim innym. A zatem królowie ziemi będą Królami na wieki; niewolnicy będą służyć."
ODPOWIEDZ

Wróć do „I wojna światowa i dwudziestolecie międzywojenne”