What Price Glory? (MMP)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące I wojny światowej i okresu międzywojennego.

What Price Glory? (MMP)

Postby Bambrough » Monday, 19 October 2015, 23:35

W piątek z Petru Raresem rozłożyliśmy kolejną grę z cyklu Area/Impulse i Card Driven Game. "What Price Glory?" posiada niewiele żetonów i proste zasady zawarte na 8 stronach. Nic więc dziwnego, że spodziewaliśmy się w miarę szybkiej rozgrywki. Wstępnie planowaliśmy nawet rozegrać rewanż, jednakże gra nas bardzo zaskoczyła. Ciężki dylemat tworzy zasada mówiąca, że każda ze stron z dostępnej puli dowolnie dobiera sobie karty na każdy etap. Jakby tego było mało, karty można zagrywać w wielu kombinacjach. Stąd też trzeba trochę pogłówkować aby znaleźć drogę do zwycięstwa i zaskoczyć przeciwnika. Gra choć jest prosta to bardzo fajnie ukazuje akcenty i dylematy Wielkiej Wojny. Wiele razy jako dowodzący Ententą miałem wrażenie, że epizody Naszej rozgrywki odnoszą się do wydarzeń sprzed 100 lat. M. in. wielkim poświęceniem francuskiego żołnierza powstrzymałem Niemców pod Verdun. Później rozochocony dobrze zapowiadającymi się atakami już widziałem przełamany front i otwartą drogę do Berlina, a za chwilę obserwowałem jak Niemcy niweczą moje marzenia. Dodatkowo kiedy Petru potraktował moich wojaków gazem, na myśl przyszła mi od razu rozmowa rodem z C.K. Dezerterów: "von Nogay: Anglików wytrujemy gazem jak szczury! Kania: Tak jest! Gazem!" Koniec końców partyjka w "What Price Glory?" przyjemnie zagospodarowała nam cały wieczór.
User avatar
Bambrough
Lieutenant-Adjudant-Major
 
Posts: 671
Joined: Monday, 14 June 2010, 14:45
Location: Ortelsburg/Warszawa

Re: What Price Glory? (MMP)

Postby adalbert » Tuesday, 20 October 2015, 09:04

Bardzo mnie ta gra ciekawi, więc dzięki za raport.
adalbert
Major
 
Posts: 1211
Joined: Thursday, 17 April 2008, 09:54
Location: Szczecin

Re: What Price Glory? (MMP)

Postby RAJ » Tuesday, 20 October 2015, 23:26

Też mnie zaciekawiła. Przymierzałem się do zakupu a później w recenzji trafiłem na porównanie do To the last man! i postanowiłem skusić się na ten drugi tytuł. :)
Ale dziękuję, za przywołanie tematu, bo to naprawdę interesująca gra.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
RAJ
Général de Brigade
 
Posts: 2405
Joined: Thursday, 14 May 2015, 14:09


Return to I wojna światowa i dwudziestolecie międzywojenne

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron