Walec Parowy 1914 (PTH, Muzeum Region. Ziemi Limanowskiej)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące I wojny światowej i okresu międzywojennego.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: clown »

Pewnie będzie nagrodą w konkursach wiedzy w szkołach albo w audycjach radiowych.
Znaczy się cały projekt najprawdopodobniej wynikał z faktu, że gmina musiała wydać kasę na promocję czy inny marketing, a że modne są planszówki, to w taki sposób tę kasę wydano. Wszyscy są zadowoleni. Oprócz graczy oczywiście, bo jeszcze nie widziałem, żeby taka gra "na zamówienie" okazywała się czymś więcej niż ładnie wydaną makulaturą.
Obym się mylił.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: Szary »

Wielka szkoda, bo ja bym się połasił na taką "makulaturę", choćby z ciekawości. Szkoda, że jej forma trafiania "pod strzechy" zakłada, że ma trafić od razu "na strychy" zamiast może do graczy. Mam nadzieję, że z otrzymujących tą grę w prezencie zagra choć jeden na dwudziestu, a reszta swoich egzemplarzy zbytnio nie zdekompletuje nim postanowi opchnąć.
piwoslaw
Appointé
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2013, 13:18

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: piwoslaw »

Heh, no szkoda, narobiliście smaka a teraz sie okazuje że nie będzie szans zakupu gry.
Awatar użytkownika
Dave
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: piątek, 7 lipca 2006, 19:13

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: Dave »

A kto jest właścicielem projektu? O ile to nie tajemnica?
piwoslaw
Appointé
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2013, 13:18

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: piwoslaw »

Dave pisze:A kto jest właścicielem projektu? O ile to nie tajemnica?
Gra ta zostanie wydana w II kwartale tego roku przez Polskie Towarzystwo Historyczne w Limanowej oraz pozostałe oddziały skupione w Forum Małopolskich Oddziałów PTH.

Pisałem maila do PTH i dwa razy przez face, ale niestety nie doczekałem się jeszcze odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Dave
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: piątek, 7 lipca 2006, 19:13

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: Dave »

Dzięki za info...
piwoslaw
Appointé
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2013, 13:18

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: piwoslaw »

Dave pisze:Dzięki za info...

Dave gdybyś się coś dowiedział daj znać :)
Awatar użytkownika
Dave
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: piątek, 7 lipca 2006, 19:13

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: Dave »

Jasne - właśnie próbuję dopaść kontakt
Awatar użytkownika
Dave
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: piątek, 7 lipca 2006, 19:13

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: Dave »

Nie jest źle gra będzie dostępna dla ogółu chętnych:

http://www.ziemialimanowska.pl/pl/860/1 ... epna-.html

Pozdrawiam
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2072
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 89 times
Been thanked: 192 times

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: adalbert »

W późniejszym czasie będzie ona dostępna w m.in. Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej oraz w trakcie innych imprez kulturalnych i inscenizacji historycznych w Małopolsce.
To miałeś na myśli? No nie rozbawiaj mnie :)
Awatar użytkownika
Dave
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: piątek, 7 lipca 2006, 19:13

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: Dave »

No cóź spróbuję sie dowiedzieć czy przyniosą Ci osobiście do domu....
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: clown »

Może to i lepiej, że nie da się nabyć. Podobną drogę "przeszła" gra "27 grudnia 1918". Było trochę szumu, a gra trafiła do muzeów, szkół i różnego typu instytucji promocyjnych. Miałem niemiłą okazję zagrać. Żenada. Tutaj śmiem twierdzić będzie identycznie.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
piwoslaw
Appointé
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2013, 13:18

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: piwoslaw »

Taką otrzymałem odpowiedź:
"Witam serdecznie, gra można nabyć w Oddziale w Limanowej lub Nowym Targu Proszę przesłać zamówienie na adres mailowy np. pth.nt@pooczta.fm Cena zestawu 60 + koszty przesyłki (za zaliczeniem pocztowym) W przypadku jakiś wątpliwości proszę o tel. 502 418 742 Pozdrawiam Robert Kowalski"
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: Raleen »

Już pomyślałem sobie, że to "nasz" Robert Kowalski, główny organizator "Pól Chwały", ale przypomniałem sobie, że prezes PTH w Nowym Targu też nazywa się Robert Kowalski, co kiedyś usłyszałem przy okazji jakichś rozmów nt. współpracy z nimi.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
piwoslaw
Appointé
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2013, 13:18

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: piwoslaw »

Islam Gerej III pisze:Gra będzie gotowa pod koniec maja. Nie jestem w stanie odpowiedzieć w jaki sposób będzie ona dystrybuowana - raczej trafi ona do uczestników projektu ;)
Islam Gerej możesz coś napisać o ostatecznym kształcie gry co zostało co musieliście wyrzucić ze względu na ograniczony czas na jej stworzenie, cały czas zastanawiam się nad kupnem tylko waham się czy mi się spodoba, niestety niewiele jest informacji na jej temat. Ktoś może miał okazję zagrać i może podzielić się wrażeniami?
ODPOWIEDZ

Wróć do „I wojna światowa i dwudziestolecie międzywojenne”