Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 14:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Semper Fidelis (Wysoki Zamek & IPN)
PostNapisane: środa, 28 listopada 2018, 13:57 
Général de Brigade

A jaki jest sens (jakie korzyści można osiągnąć) by poczekać z rozstrzygnięciem ataków dopiero do Fazy starcia jeśli tyle samo takie ataki kosztują w Fazie rozkazów?
Raczej więcej zalet jest przy ich rozstrzygnięciu w Fazie rozkazów.

PostNapisane: środa, 28 listopada 2018, 15:59 
Sergent-Major

Ponieważ możemy (w przypadku szturmu) kontynuować natarcie i staczać kolejne walki na następnych polach. Mocne zgrupowanie może wówczas nie tylko zrobić wyłom, ale i go skutecznie poszerzyć. Czasami szturm pozwala uzyskać podstawę do lepszego natarcia z udziałem jednostek, które wcześniej nie mogły włączyć się do walki.

PostNapisane: czwartek, 29 listopada 2018, 00:41 
Général de Brigade

No własnie o to mi chodzi, że są tylko same zalety wcześniejszego, natychmiastowego rozstrzygania szturmu. Kolega mi zwrócił uwagę na to, że nie ma więc sensu czekać z rozstrzygnięciem szturmów do Fazy starcia albo może coś z zasad źle zrozumiał i źle gramy.

PostNapisane: czwartek, 29 listopada 2018, 17:17 
Sergent-Major

No szturm wymaga aż 2 PA (a ruch tylko 1 PA) za atak z każdej strony. Nie zawsze więc możemy sobie na to pozwolić.
Pozdrowienia z Bydgoszczy - jutro robię tutaj rozgrywki dla licealistów w Semper Fidelis ;)

PostNapisane: czwartek, 29 listopada 2018, 17:41 
Général de Brigade

To już się zaplątałem bo wydawało mi się, że ruch jest za 1 ale nie może doprowadzić do ataku.
Chyba za dużo czytałem na forum i nie tylko.

PostNapisane: piątek, 30 listopada 2018, 17:58 
Caporal

Btw - w pewnym sieciowo-stacjonarnym sklepie właśnie do godziny 24 jest promocja. Zestaw 104,79 kosztuje.

PostNapisane: sobota, 15 grudnia 2018, 00:02 
Enfant de troupe

Jeżeli ktoś jeszcze nie ma gry a jest zainteresowany okresem historycznym można ją nabyć w dobrej cenie (204 zł) w pakiecie z grą walczącą o ufundowanie tj. "Czas Patriotów". Biorąc pod uwagę, że pojedynczy egzemplarz Czasu Patriotów jest w cenie 139 zł daje to cenę Semper Fidelis 65 zł. Szczegóły na https://wspieram.to/CzasPatriotow

PostNapisane: sobota, 15 grudnia 2018, 11:28 
Colonel Général

Dendroid napisał(a):
Jeżeli ktoś jeszcze nie ma gry a jest zainteresowany okresem historycznym można ją nabyć w dobrej cenie (204 zł) w pakiecie z grą walczącą o ufundowanie tj. "Czas Patriotów". Biorąc pod uwagę, że pojedynczy egzemplarz Czasu Patriotów jest w cenie 139 zł daje to cenę Semper Fidelis 65 zł. Szczegóły na https://wspieram.to/CzasPatriotow

To uzgodniona promocja z wydawcą gry Semper Fidelis?

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: sobota, 15 grudnia 2018, 12:50 
Enfant de troupe

Abstrahując od pewnych istniejących różnic, nie spotkałem się co do zasady z sytuacją żeby sprzedawca uzgadniał z wydawcą swoje własne promocje. Gdyby tak było popularni wydawcy na nic innego by nie mieli czasu jak prowadzić setki uzgodnień. Dla wydawcy i innych sprzedawców w zasadzie wystarczające są uregulowania ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Nie naruszając tajemnicy handlowej powiem może tylko, że jestem z wydawcą w kontakcie.

PostNapisane: sobota, 15 grudnia 2018, 16:58 
Colonel Général

OK, nie zmierzam wnikać w szczegóły Waszej umowy Panowie. Zastanowiło mnie to tylko z racji zamieszczenia posta w wątku gry "Semper Fidelis" i przyznam, że nie spotkałem się z taką formą promocji, ale może mało się orientuję w akcjach kickstarterowych. W każdym razie życzę powodzenia - oby gra została ufundowana i rozchodziła się jak najszerzej popularyzując naszą historię.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: sobota, 15 grudnia 2018, 20:42 
Enfant de troupe

Jasna sprawa :). Każda forma promocji jest dobra, a w ten sposób możemy zachęcić z jednej strony do wsparcia projektu wydania gry a tych którzy i tak zamierzają wesprzeć skusić do nabycia gry Semper Fidelis co dla każdego jest z korzyścią i dla popularyzowania polskiej historii również :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]