Konkurs zdjęciowy

Konkurs historyczny Strategosa, konkurs filmowy i inne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Konkurs zdjęciowy

Post autor: Raleen »

Ja chciałem zaproponować, jeśli będą zainteresowani, nową formę konkursu - wklejamy jakieś zdjęcie, np. pewnej postaci, sprzętu wojskowego, obiektu, i uczestnicy zgadują co to jest. Poza tym zasady jak w konkursie Strategosa.

Może warto go wyodrębnić? Co Wy na to?

Trafiały się takie pytania w konkursie Strategosa, ale rzadko, a sądzę, że taka obrazkowa forma może ułatwiać ich formułowanie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Yautay
Sergent
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 20 marca 2010, 15:38
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Yautay »

Ciekawa forma - uważam, że warto spróbować. Ale może warto byłoby ograniczyć zdjęcia to tych których autorami jesteśmy my? Żeby uniknąć wklejania zdjęć z sieci... Prezentowalibyśmy własne "zagadki" zdjęciowe.

M
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

To strasznie ograniczałoby potencjalny krąg historyczny niestety.
Np: moje pytanie o Chopinesy które wzbudziło wielkie emocje odpada w przedbiegach .. :>
Zresztą wszystkie dotychczasowe odpadałyby, bo były to fotki archiwaliów.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Takie coś mieliśmy kiedyś: http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=6821 . Wystarczy zmienić tytuł wątku i pociągnąć. :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Zgadzam się z AWu - takie zawężenie całkowicie zabiłoby konkurs. Ja przyznam się nie wiem czy mam nawet jakieś zdjęcia (zarazem nadające się do pytań), zrobione przeze mnie samodzielnie. To tylko jak ktoś po muzeach fotografował samodzielnie, to zdaje się jedyne źródło.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkursy historyczne”