Konkurs Wydawnictwa Bellona (XLVII edycja)

Konkurs historyczny Strategosa, konkurs filmowy i inne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 42706
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3464 times
Been thanked: 2149 times
Kontakt:

Konkurs Wydawnictwa Bellona (XLVII edycja)

Post autor: Raleen »

Obrazek

We współpracy z Wydawnictwem Bellona mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konkursie historycznym, który wspólnie organizujemy. Nagrodami w konkursie są książki ufundowane przez Wydawnictwo Bellona. Aby wziąć udział w losowaniu nagród, należy odpowiedzieć prawidłowo na dwa pytania. Do wygrania są trzy nagrody książkowe (każdy nagrodzony wybiera jedną książkę spośród poniższych tytułów):

1) Kamil Anduła „Lenino 1943” (seria „Historyczne Bitwy”)

2) Tomasz Greszta „Tomaszów Lubelski 1939” (seria „Historyczne Bitwy”)

3) Marek Wagner „Trembowla 1675” (seria „Historyczne Bitwy”)


Jeśli chodzi o podawanie kto wygrał nagrody, przyjmujemy zasadę, że podajemy dane zgodnie z tym jak podpisujecie się Państwo w mailach. Jeśli ktoś sobie tego życzy, może używać pseudonimu. Użytkownikom naszego forum proponujemy korzystanie z nicków. Taka bardziej anonimowa forma podawania nagrodzonych jest przez nas preferowana. Jednocześnie informuję, że ze wszystkimi nagrodzonymi zawsze kontaktujemy się mailowo co do odbioru nagród.

PYTANIA KONKURSOWE

1. Ile korpusów zmechanizowanych posiadała Armia Czerwona pod koniec 1939 roku?

2. Podczas kampanii wrześniowej 1939 roku zdarzało się, że wyżsi oficerowie Wojska Polskiego, w tym nawet dowódcy armii, opuszczali podczas walki swoich żołnierzy (co faktycznie równało się dezercji), dając tym samym gorszący przykład swoim towarzyszom broni. W której z polskich armii uczestniczących w kampanii wrześniowej 1939 roku zdarzyło się najwięcej przypadków opuszczenia przez dowódców szczebla dywizji i wyższego swoich oddziałów i którzy dowódcy dopuścili się tych czynów?

Odpowiedzi należy nadsyłać na adres: konkurs@strategie.net.pl do dnia 26 listopada 2023. Ogłoszenie wyników wraz z podaniem prawidłowych odpowiedzi nastąpi w ciągu trzech dni od upływu terminu do nadsyłania odpowiedzi.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkursy historyczne”