JAXA RPG i plebiscyt

Islam Gerej III
Sergent-Major
Posty: 196
Rejestracja: środa, 24 maja 2006, 17:02
Lokalizacja: Kraków - Stare Miasto
Been thanked: 7 times

JAXA RPG i plebiscyt

Post autor: Islam Gerej III »

Cześć,
cieszę się, że powstał tu dział gier RPG. Kilka lat temu wróciłem do prowadzenia RPG-ów i zacząłem je częściej wykorzystywać w działaniach edukacyjnych. Napisałem też dwie niezależne gry.
Jedna z nich - "Jaxa RPG" osadzona jest w realiach wypraw krzyżowych i poświęcona jest udziałowi w nich polskich krzyżowców i pielgrzymów. Stworzyliśmy ją z zespołem dla Muzeum Ziemi Miechowskiej w związku z przypadającą w ubiegłym roku 860. rocznicą sprowadzenia bożogrobców do Miechowa przez tytułowego rycerza Jaxę. W proces powstawania gry, a zwłaszcza scenariuszy, zaangażowana była grupa kilkunastu uczniów z miechowskiej szkoły podstawowej. Uczestniczyli w kilkumiesięcznym kursie projektowania gier RPG. Następnie sami, już jako pełnoprawni Mistrzowie Gry, poprowadzili swoje scenariusze dla swoich rówieśników. Dodatkowo nasz zespół edukatorów poprowadził 25 sesji stacjonarnych i online dla uczniów z powiatu miechowskiego.
Gra w naszym założeniu miała pomóc odkrywać bogactwo świata rzeczywistego i wyobrażonego średniowiecznych mieszkańców Outremer, zwanego w grze Zamorzem. Duży nacisk położyliśmy więc na kwestie religijne. Ciągle jest to jednak tylko gra więc zdecydowaliśmy się na pewne świadome uproszczenia.
:roll:
Obrazek

Gra dostępna jest bezpłatnie tutaj: http://muzeum.miechow.pl/wp-content/upl ... xa_RPG.pdf
Więcej o projekcie: http://muzeum.miechow.pl/projekty/

Jesteśmy też bardzo dumni gdyż nasz projekt zakwalifikował się do Finału Plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku 2023 Muzeum Historii Polski. Rywalizujemy w kategorii EDUKACJA z czterema innymi projektami. Z góry bardzo dziękuję za oddane głosy. Można głosować codziennie aż do 31 lipca: https://whr.muzhp.pl/#home
Awatar użytkownika
Hiena
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2016, 00:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 111 times
Been thanked: 79 times

Re: JAXA RPG i plebiscyt

Post autor: Hiena »

Ależ piękny podręcznik. Aż chce się grać tylko nie mam z kim :D
Awatar użytkownika
Lipa
Sergent
Posty: 132
Rejestracja: poniedziałek, 24 lipca 2006, 11:49
Lokalizacja: Zgierz

Re: JAXA RPG i plebiscyt

Post autor: Lipa »

Podręcznik, od strony graficznej i opisowej rzeczywiście bardzo fajny. Mam tylko pytanie czy dokładniejsze zasady gry (w podręczniku są chyba skrócone) są gdzieś do ściągnięcia, bo zgodnie z opisem powinny być na stronie Muzeum, a nie mogę ich znaleźć.
Tylko głupcy uczą się na własnych błędach, mądrzy ludzie uczą się na cudzych.
Islam Gerej III
Sergent-Major
Posty: 196
Rejestracja: środa, 24 maja 2006, 17:02
Lokalizacja: Kraków - Stare Miasto
Been thanked: 7 times

Re: JAXA RPG i plebiscyt

Post autor: Islam Gerej III »

Dzięki serdeczne.
Rozbudowane zasady zostały nam finalnie w wersji tekstowej. Gdy będziemy mieć trochę czasu, to złożymy je do pdf w formie ostatniego rozdziału. Można je poczytać tutaj: https://drive.google.com/drive/u/1/fold ... aipGycH1nR

Za jakiś czas wrzucę w osobnym wątku nasz podręcznik do epoki napoleońskiej ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „RPG”