Jagged Alliance: Back in Action

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
lukasamd
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 27 kwietnia 2010, 10:55
Kontakt:

Jagged Alliance: Back in Action

Post autor: lukasamd »

Nie ma jeszcze takiego tematu, więc postanowiłem założyć, bo naprawdę ciekawe rzeczy ostatnio się pojawiły w świecie Jagged Allinace - panie i panowie, seria odradza się niczym feniks po tym jak Akella i Strategy-First niemalże zupełnie ją uśmierciły!

Jagged Alliance 2 Reloaded:
Niedługo po zapowiedzi Jagged Alliance Online, który będzie połączeniem tradycyjnego jaggeda oraz gry przeglądarkowej pojawiły się informacje o remake'u klasycznej serii. Wydawanie zupełnie tej samej gry raz jeszcze byłoby jednak bez sensu, a więc szukuje nam się JA2 w nowej oprawie:

Remake JA2 w trójwymiarze, mamy pierwsze zdjęcia! - JACenter.pl

"Reloaded" będzie w tradycyjnym rzucie izometrycznym, nowość to opcja zbliżania lub oddalania obrazu, a także odmieniony interfejs.

Obrazek


Dzisiaj natomiast dowiedzieliśmy się, kto będzie odpowiadał za muzykę w Jagged Alliance 2 Reloaded! Będzie to studio Dynamedion, które stworzyło soundtrack do takich gier jak Anno 1404, Sacred 2, seria The Settlers i Spellforce o raz Restricted Area, a więc naprawdę klimatyczne kawałki :)

Szczegóły:
Będzie nowa muzyka do JA2: Reloaded! - JACenter.pl


Do tej pory nie wiadomo jednak, czy będą to dobrze nam znane, ale odświeżone kawałki z JA2, czy jednak zupełnie coś nowego.
Ja obstawiam... w sumie to nie wiem co byłoby lepsze :) Z jednej strony muzyka w JA2 jest naprawdę klimatyczna i nieco odświeżona byłaby z pewnością jeszcze lepsza, z drugiej jednak chciałoby się posłuchać czegoś zupełnie nowego, co jednak pasowałoby do strategii tego typu.
Ostatnio zmieniony piątek, 10 lutego 2012, 10:57 przez lukasamd, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Maćko
Sergent
Posty: 127
Rejestracja: wtorek, 21 marca 2006, 13:18
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie Będzin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 11 times

Post autor: Maćko »

Jedna z lepszych gier izometrycznych w jakie grałem (obok Fallouta 1 i 2). Z pewnością bardziej zainteresuje się tematem. Wiadomo coś więcej o dacie wydania?
W oczach mu męty i w głowie mu męty,
Tu i tam biega szalony.
- Warusie - woła - Warusie przeklęty!
Oddaj mi moje legiony!
Awatar użytkownika
lukasamd
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 27 kwietnia 2010, 10:55
Kontakt:

Post autor: lukasamd »

Wiadomo że podobnie jak Jagged Alliance Online będzie na 90% w 2011.
Za jakiś czas mają się zacząć beta-besty JAO (wystarczy się zarejestrować na oficjalnej międzynarodowej stronie serii aby zdobyć szansę na udział w nich), nie wiadomo jak będzie z Reloaded.
Awatar użytkownika
Blitz
Starszyj Lejtienant
Posty: 589
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2008, 18:22
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Blitz »

Tochę się zdziwiłem, bo podobno coś w końcu z trójką robią, ale jako fan serii wyczekuję obojętnie jakiej kontynuacji ;)
"Marzenia się spełniają, trzeba tylko wierzyć."
Mój blog z modelami...
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Myślałem, e Brigade E5: New Jagged Union było rozwinieciem.

Ale było tak niesamowicie zabugowane, że gdyby nie kosztowało 7 zł to bym się zapłakał...

Jagged Alliance 2 na silniku graficznym Falaut tactics byłoby fajne
Awatar użytkownika
lukasamd
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 27 kwietnia 2010, 10:55
Kontakt:

Post autor: lukasamd »

Fakt, FT to naprawdę udana gra tego typu (niekoniecznie gdy mówimy o fabule Fallouta jako takiego). Były plany na moda do JA2 który by toczył się w realiach Fallouta, nawet nieco zrobiono, ale ostatecznie projekt wstrzymano.
Awatar użytkownika
lukasamd
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 27 kwietnia 2010, 10:55
Kontakt:

Post autor: lukasamd »

Panie i panowanie, mamy nowe screeny z Jagged Alliance 2 Reloaded!
Na ochłodę ostatnich sporów związanych z systemem walki, przedstawiciele firmy bitComposer tworzącej grę opublikowali cztery nowe screeny.
Prezentują one bazę rakietową w mieście Meduna. Można zobaczyć na nich nie tylko nowy wygląd pomieszczenia, ale i same wyrzutnie, stojące na zewnątrz pojazdy, oraz nieco roślinności i fortyfikacje obronne ośrodka przeciwlotniczego.

Szczegóły:

Mamy nowe zdjecia z JA2: Reloaded! - JACenter.pl

Poza tym poinformowano o przewidywanej dacie debiutu gry - według założeń, będzie to IV kwartał przyszłego roku.
Awatar użytkownika
lukasamd
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 27 kwietnia 2010, 10:55
Kontakt:

Post autor: lukasamd »

Już niebawem pojawi się kilka zupełnie nowych informacji o Jagged Alliance Online oraz Jagged Alliance Reloaded!
Wszystko za sprawą zupełnie nowego wywiadu, który udało nam się przeprowadzić z Elmarem Grunenbergiem, który jest kierownikiem rozwoju zajmującym się prowadzonymi przez bitComposer Games projektami. Znana jest nam data rozpoczęcia beta testów JA Online, oraz to, czy w Reloaded pojawi się tryb multiplayer.

Szczegóły:
Przepytaliśmy bitComposer Games - JACenter.pl


Póki co zapraszam do oglądania nowych wersji screenów które otrzymaliśmy - przedstawiają one wiele detali, których na poprzednich nie było widać, a które podczas gry będą zapewne miłymi "smaczkami" :]
Awatar użytkownika
lukasamd
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 27 kwietnia 2010, 10:55
Kontakt:

Post autor: lukasamd »

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zapraszam do lektury najnowszego wywiadu, który udało nam się przeprowadzić z Elmarem Grunenbergiem, osobą odpowiedzialną za zarządzanie projektami w bitComposer Games. Omawialiśmy nie tylko Jagged Alliance Reloaded, ale również zapowiedziane w podobnym czasie Jagged Alliance Online mające być połączeniem JA2 z coraz popularniejszymi grami internetowymi:

Szczegóły:
Już jest! Wywiad z autorami JA2 Reloaded! - JACenter.pl

Jest to drugi taki wywiad na świecie, przeprowadzony z nową firmą posiadającą prawa do serii Jagged Alliance. Ten jest wyjątkowy, bo przygotowany specjalnie dla Was, fanów z polski :)
Awatar użytkownika
lukasamd
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 27 kwietnia 2010, 10:55
Kontakt:

Post autor: lukasamd »

Serwis Jagged Alliance Center ma przyjemność zaprosić wszystkich z Was do udziału w rozpoczętym dzisiaj konkursie! Do wygrania jest niebagatelna nagroda, film The Expendables (Niezniszczalni) na DVD, który tylko czeka na 4 szczęśliwców. Wystarczy poprawnie odpowiedzieć na kilka bardzo prostych pytań, oraz liczyć na szczęście podczas losowania. Spieszcie się, konkurs potrwa tylko kilka dni!

[center]Wygraj film The Expendables - JACenter.pl[/center]


Ponadto chcielibyśmy zaprosić do odwiedzenia Sklepu Jagged Alliance, który został otworzony kilka dni temu w wyniku współpracy serwisów JACenter oraz GOG.com. Możecie w nim nabyć po atrakcyjnych cenach wszystkie gry z serii, a także kilka podobnych i równie znanych tytułów (min. Fallout, Gorky 17). Wszystko to w wyjątkowych zestawach zawierających dodatkowe materiały!

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
lukasamd
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 27 kwietnia 2010, 10:55
Kontakt:

Post autor: lukasamd »

No i zaczyna się robić zabawnie bo Jagged Alliance 2 Reloaded... zmienia nazwę!
Nowym tytułem gry jest Jagged Alliance: Back in Action. Zmiana tytułu i przedrostka JA2 ma oznaczać definitywne wejście na nowy tor rozwojowy i zrezygnowanie z klasycznego systemu walki turowej, o który to tak długo już ciągnie się spór pomiędzy bitComposer a fanami.

Szczegóły:
Jagged Alliance: Back in Action nową nazwą dla JA2 Reloaded - JACenter.pl


IMO bardzo dobra decyzja, bo pomimo iż będzie to remake, to trudno im zarzucać że zrywają z typowymi elementami Jaggedów - nowy tytuł, nowa gra, nowe elementy :)
Awatar użytkownika
lukasamd
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 27 kwietnia 2010, 10:55
Kontakt:

Post autor: lukasamd »

Panie i Panowie, są pierwsze screeny z Jagged Alliance Online!

Pierwsze screeny z Jagged Alliance Online - JACenter

Jak dla mnie wygląda to lepiej niż Jagged Alliance: Back in Action i lepiej się od niego zapowiada, pomimo że MMORPG nie lubię :)
Awatar użytkownika
lukasamd
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 27 kwietnia 2010, 10:55
Kontakt:

Post autor: lukasamd »

Są kolejne informacje - nowe screeny, nowa odsłona dziennika developera z informacjami o tym, jak tworzona jest gra. Ale nie to jest najważniejsze, bo pojawił się pierwszy gameplay z wczesnej wersji gry!

Szczegóły:
JA: Back in Action w akcji - mamy pierwsze nagranie!

Gameplay na Jaggedowym kanale na Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=01e3bPLo3zE
Awatar użytkownika
lukasamd
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 27 kwietnia 2010, 10:55
Kontakt:

Post autor: lukasamd »

Wiecie co, ja sobie tak informuję to tu, to tam, znacznie więcej informacji przekazujemy "w świat" o Jaggedach niż kiedyś, a zainteresowanie jest dosyć biedne.
Najprawdopodobniej zawieszę działalność JACenter, więc nie będę informował chyba w tym temacie. Gdyby znalazł się ktoś (w co szczerze wątpię), kto chciałby jednak utrzymać to przy życiu, wiecie gdzie mnie szukać.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Tak bywa z wszelkimi grami komputerowymi, czasami się przejadają trochę, a łaska ludu jak wiadomo, na pstrym koniu jeździ. Tak że nie przejmuj się Lukasie :) . Kawał dobrej roboty wykonałeś dla tej gry, niezależnie od tego jaki jest odzew.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”