Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest wtorek, 18 grudnia 2018, 16:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: World of Tanks MMO
PostNapisane: czwartek, 25 maja 2017, 21:05 
Sous-lieutenant

Profes79 napisał(a):
Nie. Mamy klan idący jeszcze siłą rozpędu ze względu na znajomości; być może po zlocie klanowym w czerwcowy długi weekend chcący grać aktywniej przejdą do reaktywowanego, starego klanu The Herd - ale tu póki co nic pewnego.

Od jakiegoś czasu zastanawiałem się, że gdyby złożyć klan z tzw weteranów, lub dołączyć gdzieś gdzie grają dorośli ludzie, którzy maja pojecie o grze i taktyce, to można by pograć jeszcze o CW, bo w moim przypadku randomy raczej odpadają. To chyba by była jedyna możliwość żebym wrócił do gry.

Ps. A jak teraz wygląda WoT pod katem optymalizacji?

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/notes/?ref=page_internal

PostNapisane: czwartek, 25 maja 2017, 21:24 
General

Mam kompa złożonego tak, żeby AW na nim chodził więc z WoT-em problemów nie mam żadnych :)

PostNapisane: piątek, 26 maja 2017, 12:38 
Sous-lieutenant

Czy sa osoby, które by były zainteresowane stworzeniem klanu, którego głównym celem było by rozpoczęcie rozgrywek o CW i grach ESL?
Ja osobiście nie grałem dłuższy czas i jeśli miałbym powrócić do wota to chciałbym zorganizować skład z doświadczonych graczy, mających pojecie o grze.
(np, minimum rozegranych 10tys bitew i doświadczenie z CW lub ESL),
Chciałbym stworzyć mocny skład, w dobrej i przyjacielskiej atmosferze, uruchomić stronę klanową i rozpocząć wspólne treningi oraz sparingi z innymi klanami.
Poza wspólna grą, celem była by walka o wejście na mape CW oraz udział w rozgrywkach ESL, gdzie oprócz golda można zarobic nieco grosza.

Ja osobiście grałem w WoTa ponad 3 lata, mam rozegranych ok. 25tys bitew, założyłem i prowadziłem juz 4 klany, grałem na mapie CW, oraz brałem udział w rozgrywka ESL. Tak wiec wiem czego potrzeba i jak to zrobić.

Liczę głównie na doświadczonych graczy, bo to oszczędzi dużo pracy przy szkoleniu i organizacji.
Poza doświadczonymi graczami, bardzo pożądani byli by także gracze, mający doświadczenie w organizacji, dowodzeniu podczas bitew, tzw taktyków i dowódców, oraz osoby które chciały by pomoc w tworzeniu i administrowaniu strony klanowej, bo wszystko trzeba by było zrobić od podstaw.

Osoby zainteresowane lub pytania proszę kierować na PW lub pisać w tym wątku.

Dziekuję :)

edit:

ps. dzisiaj zainstalowałem sobie wota i chetnie pogram z kims plutony aby zorientowac sie w zmianach, bo nie grałem.... ho ho ho... albo jeszcze dłuzej :)

@Profes79 pewnie ze mna nie pogra, bo jest strasznym grubianinem i nie będzie mu się chciało marnować dla mnie czasu.... :twisted:
.. albo będzie chciał łapówkę w postaci 70-paka browaru, 20kg bananów z Gujany Francuskiej i ręcznie malowanych figurek szachowych, lub batalionu figurek żołnierzy z I dywizji kanadyjskiej inżynieryjnej z pełnym wyposażeniem, zrobionych z mahoniu.
... poza tym on gra tylko z PROFESjonalistami :twisted:

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

PostNapisane: czwartek, 1 czerwca 2017, 09:50 
General

Ja rozumiem 70-pak ale banany? Co ja, Tytus jestem?

Wczoraj wszedł patch 9.19. Bitew rankingowych budzących tak duże emocje nie ma jeszcze (ruszają 5 czerwca) natomiast zaimplementowano w końcu damskie głosy załóg. Głosy mojej damskiej, niemieckiej obsady RU 251 chyba po nocach mi się będą śniły...Brzmią jak sztangistki z NRD...

PostNapisane: piątek, 2 czerwca 2017, 21:38 
Sous-lieutenant

Profes79 napisał(a):
Ja rozumiem 70-pak ale banany? Co ja, Tytus jestem?

Wczoraj wszedł patch 9.19. Bitew rankingowych budzących tak duże emocje nie ma jeszcze (ruszają 5 czerwca) natomiast zaimplementowano w końcu damskie głosy załóg. Głosy mojej damskiej, niemieckiej obsady RU 251 chyba po nocach mi się będą śniły...Brzmią jak sztangistki z NRD...

Ja wczoraj pogałem troche i musze powiedzieć że zdecydowanie poprawili optmalizację i wygląd map i jednostek. Oczywiscie nie dosrasta do pięt War Thunder ale to przeż dwa różna silniki. Ale z tego co widzę Wargaming wyciągnął z gry maxa, podoba mi sie to.

@profes weź sie zmobilizuj, usiadziemy sobie do TSa w kilka osbó i zagramu jakąs akmpanie albo przynajmniej pluton.
Chciałbym, aby ktos wprowdził mnie w te wszytstkie zmiany.

Oczywiście zapraszam do gry wszystkich, moze nawet uzbieramy sklad na kamapnie.

PostNapisane: czwartek, 15 czerwca 2017, 13:17 
General

W WoT zapowiedziano pierwszy czołg premium jeżdżący jako polski. Planowane dodanie - 9.19.1 (czyli zapewne gdzieś za około miesiąca).

Obrazek
Pantera "Pudel", zdobyta podczas Powstania Warszawskiego.

PostNapisane: piątek, 16 czerwca 2017, 21:21 
Sous-lieutenant

Profes79 napisał(a):
W WoT zapowiedziano pierwszy czołg premium jeżdżący jako polski. Planowane dodanie - 9.19.1 (czyli zapewne gdzieś za około miesiąca).

Obrazek
Pantera "Pudel", zdobyta podczas Powstania Warszawskiego.

I bardzo fajnie. To chyba miała byc ta bioraca udział w ataku na gęsiówke? :)

Czytałem kiedyś, że bodajże w zakładach Ursusa, był opracowywany polski czołg ciężki, zaprojektowany, przez pewna panią inżynier z Polski. Nie wiem ile w tym prawdy ale oglądałem nawet plany, to była maszyna wyglądem przypominająca pantherę, z dośc podobnymi parametrami.
Niestety nie moge przypomnieć sobie źródła, ale był to dośc obszerny artykuł z duzą ilością rysunków i opracowań, któro pokazywały, że myslano nad czołgiem całkiem powaznie..

PostNapisane: piątek, 16 czerwca 2017, 21:36 
Général de Brigade

Najcięższy czołg nad jakim pracowano w II RP to 14TP.

PostNapisane: sobota, 17 czerwca 2017, 09:52 
Sous-lieutenant

RAJ napisał(a):
Najcięższy czołg nad jakim pracowano w II RP to 14TP.

Na 100% nie był to 14TP, bo tego chyba nawet wykonano prototyp i ostał sie jedynie układ jezdny (czy jakoś tak). To był czołg dużo cięższy, wyprzedzający swoje czasy, tylko skończył podobnie jak 25TP, chyba nawet nie wykonano makiety i nie zszedł z desek kreślarskich.
Na pewno planowano go robic w Ursusie i jego nazwa miała pochodzić bodajże od nazwiska tej pani inżynier, gdybym sobie przypomniał własnie jej nazwisko... :)

Pisałem o tym kiedyś na jednej ze stron o tematyce WOTa, ale to było ładnych parę lat temu i za cholerę nie przypomnę sobie, próbowałem też cos szukac w google, bez skutku :(

PostNapisane: czwartek, 3 sierpnia 2017, 11:57 
General

Dla tych co nie wiedzą - od wczoraj Pudel w sprzedaży. Opinie mieszane ale generalnie wychodzi, że jest to czołg i bez błysku i bez jakichś szczególnych wad - ot, stockowa Pantera.

PostNapisane: czwartek, 3 sierpnia 2017, 13:39 
Sous-lieutenant

Pisząc o planach cięższej polskiej maszyny to byłby to jeden z tych maszyn: BBTB Panc, T-39, lub KSUS.

Obrazek

KSuS ponoć był bardzo podobny to T-25
Natomiast na temat T-39 nie mogę nic znaleźć bo wszędzie wyświetla się rosyjski prototyp.

Był taki ciekawy artykuł, bardzo mocno dyskusyjny ze skanami planów z desek kreślarskich.

Może ktoś skojarzy, pamiętam, że czołg albo miał mieć nazwę kobiety, lub pomysłodawcą była pewna pani inżynier. Plany produkcji prototypu dotyczyły fabryki Ursusa.
To taka wskazówka.

A propo WOTa to pograłem sobie wczoraj, pierwszy raz od kilku lat, aż łezka się w oku zakręciła.
To co zauważyłem to znacząca poprawa optymalizacji gry.
Musze jeszcze przejrzeć sobie mody bo to była kiedyś moja specjalność.
Czy XVM nadal jest? cos sie zmieniło w tej kwestii?

PostNapisane: czwartek, 3 sierpnia 2017, 14:29 
General

XVM nadal jest; wykasowano z niego tylko (w końcu) tzw. wróżkę czyli liczenie procentowych szans na zwycięstwo.

PostNapisane: czwartek, 3 sierpnia 2017, 16:25 
Sous-lieutenant

Profes79 napisał(a):
XVM nadal jest; wykasowano z niego tylko (w końcu) tzw. wróżkę czyli liczenie procentowych szans na zwycięstwo.

I dobrze bo to już było kretyństwo totalne.

Pamiętam swojego czasu była ostra dyskusja na forum WoTa, dotycząca wygładzania balansu podczas losowania bitew poprzez uwzględnianie statystyk graczy. Jak jest obecnie?

PostNapisane: czwartek, 3 sierpnia 2017, 22:07 
General

Nie będę się wyrażał bo mnie Raleen wytnie.

W skrócie - I tak średni MM został jeszcze bardziej skopany. Wprowadzenie systemu 3-5-7 doprowadziło do całkowitego pozbawienia sensu gry w plutonach a wprowadzenie OP premek jak Defender czy Chrysler zabija grę na jednym z najbardziej zbalansowanych tierów do tej pory, czyli 8.

PostNapisane: piątek, 4 sierpnia 2017, 16:34 
Sous-lieutenant

Profes79 napisał(a):
Nie będę się wyrażał bo mnie Raleen wytnie.

W skrócie - I tak średni MM został jeszcze bardziej skopany. Wprowadzenie systemu 3-5-7 doprowadziło do całkowitego pozbawienia sensu gry w plutonach a wprowadzenie OP premek jak Defender czy Chrysler zabija grę na jednym z najbardziej zbalansowanych tierów do tej pory, czyli 8.

Powiem ci szczerze, że ja kompletnie nie rozumiem postępowania panów z WG. Wiadomo juz od samego początku gry, że najbardziej dyskusyjnym problemem zawsze był MM. Mimo wszystko dalej brną w komplikowanie sobie sprawy, która wcale nie musi byc skomplikowana.

Losowanie bitew powinno opierać sie wyłącznie na zakresie i sumie tierów po obu stronach i na tym skończyć. Po kiego grzyba oni to komplikują, dodając tylko coraz więcej współczynników mających wpływ na MM (chociażby staty graczy).
Wiadomo, że nie wszystkie bitwy będą jakoś idealnie równe i zawsze jakaś ze stron będzie w przewadze. I co z tego, przecież nie będzie jednego gracza rzucać zawsze po gorszej ze stron.

Jednak jest pewien szkopuł... co wtedy gdy w grze tak na prawdę nie ma czynnika losowania??? :) Nakombinowali już na samym początku, oskryptowywując na maxa cały MM.
Tworząc MM chcieli mieć zbyt duży wpływ i stworzyli tak na prawdę piekielny samograj i to był raczej gwóźdź do trumny.
I z tego co widac nadal w to brną.

Dlaczego w WT nie ma jakichś większych problemów z MM? Bo juz na samym początku napatrzyli się na wota i ich MM. Uprościli zapewne sprawę co powoduje czasami dość nierówne pojedynki, ale przecież to żaden problem, jeśli gracz przegra jedna bitwę, z winy silniejszej jednej ze stron, to odkuje sie na drugiej.

Mnie kompletnie nie przeszkadza, że czasami rzuci po słabszej stronie. Nie robię wtedy hejtu na forum.
Przecież to tylko jeszcze bardziej motywuje do zwycięstwa, bo wygrana z trudniejszej pozycji zawsze daje większą satysfakcje :)
Więc po kiego w wocie tak komplikują sprawy?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]