Mount & Blade - Ogniem i Mieczem

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
Bagu
Sous-lieutenant
Posty: 404
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 13:43
Lokalizacja: Kraków/Souhwick Massachusetts
Kontakt:

Mount & Blade - Ogniem i Mieczem

Post autor: Bagu »

i nie chodzi bynajmniej o jakis nieoficialny mod do gry...;
Mount&Blade: Ogniem i Mieczem

Miło nam poinformować, że firma CD Project wydawca gry komputerowej „Mount&Blade: Ogniem i Mieczem” zaprosiła nas do współpracy przy promocji tego smakowicie zapowiadającego się tytułu. Wspólnie z Kuźnią Gier, wydawnictwem Fabryka Słów oraz Walkirią będziemy prowadzić akcję promującą gry o tematyce związanej z XVII-wieczną Rzeczpospolitą Obojga Narodów.

Ogniem i Mieczem to produkcja oparta na fenomenalnym systemem rozgrywki znanym z Mount&Blade, gry uznanej za odkrycie roku 2008, przenoszącej graczy w burzliwy wiek XVII, kiedy to ważył się losy Rzeczypospolitej oraz naszej części Europy. Za pomocą szabli i drużyny wiernych kompanów będzie można okryć się glorią wielkiego rycerza i obrońcy ojczyzny lub dołączyć do jednej z wrażych frakcji i zapisać się na kartach historii jako arcywróg Rzeczypospolitej.

Zarówno w edycji podstawowej jak i kolekcjonerskiej znajdzie się przygotowany specjalnie na tę okazję, 64 stronicowy poradnik „Dobre rady Pana Ojca" pióra Jacka Komudy, a w nim prawdziwa gratka dla wszystkich fanów jego twórczości - nigdy do tej pory nie publikowany fragment 2. tomu „Samozwańca".

Co zaś się tyczy Edycji Kolekcjonerskiej, to poczynając sobie z iście barokowym przepychem, CD Project oddaje w ręce Panów Graczy:

- Książkę „Opowieści z Dzikich Pól". Prawdziwy horror po sarmacku, ku przestrodze i dla nauki spisany. Brzęk szabel, błysk zbroi, pojedynki, kurhany, szubienice... Bo Kresy Rzeczypospolitej to kraina zabójczo piękna i piekielnie groźna. Szczególnie dla tych, co szablą robić nie umieją...

- Specjalny, dwuosobowy zestaw demonstracyjny Szlacheckiej Gry Karcianej Veto ! Aby w przerwie od grania zasiąść do partyjki w zacnym towarzystwie i z kuflem grzańca pod ręką.

- Cztery figurki z systemu bitewnego „Ogniem i Mieczem - historyczna gra strategiczna". Bo nie tylko w szabli mocnym być trzeba, ale i wiedzieć jak w polu dowodzić i hufce w ordynku prowadzić.

- Pudełko kolekcjonerskie

- Mnóstwo dodatkowych materiałów na płycie z grą


Z niecierpliwością czekamy aby dostać w swoje ręce Mount&Blade: Ogniem i Mieczem aby sprawdzić się w roli prawdziwego rębajły

Już teraz zapowiadamy wspólne akcje promujące nasze gry. Szczegóły już wkrótce!

za www.wargamer.pl - ciekawie wyglada (teaser na youtubie)
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Bagu, łącznie zmieniany 1 raz.
http://spartan-painting.blogspot.com/ <---BLOG O MODELARSTWIE I WARGAMINGU!
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Brzmi bardzo zachecajaco

Zeby sie udalo !
Awatar użytkownika
Bagu
Sous-lieutenant
Posty: 404
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 13:43
Lokalizacja: Kraków/Souhwick Massachusetts
Kontakt:

Post autor: Bagu »

11 listopada wychodzi wersia kolekcionerska zawiera fajne pudelko, gre, ksiazke Komudy (opowiesci..) jakas druga jego miniksiazeczke z fragmentami Samozwanca t II, 2 zestawy startowe do Veta i 4 figuraski do OiM - 149zl kolekcionerska 79 zwykla
http://spartan-painting.blogspot.com/ <---BLOG O MODELARSTWIE I WARGAMINGU!
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Trochę drogo jak za moda.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

a wymaga orginalnej gry ?
Awatar użytkownika
Bagu
Sous-lieutenant
Posty: 404
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 13:43
Lokalizacja: Kraków/Souhwick Massachusetts
Kontakt:

Post autor: Bagu »

z tego co poczytalem na stronie CDProjekt to tak do konca chyba nie jest mod, tylko gra stworzona na silniku M&B, i nie nie potrzeba orginalnej gry
http://spartan-painting.blogspot.com/ <---BLOG O MODELARSTWIE I WARGAMINGU!
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Bagu pisze:z tego co poczytalem na stronie CDProjekt to tak do konca chyba nie jest mod, tylko gra stworzona na silniku M&B
Jak zwał tak zwał, co nie zmienia faktu że o wiele mniej musieli się przy tym narobić, żeby sprzedawać po cenie jakby robili to od zera.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Bagu
Sous-lieutenant
Posty: 404
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 13:43
Lokalizacja: Kraków/Souhwick Massachusetts
Kontakt:

Post autor: Bagu »

tru, tru
http://spartan-painting.blogspot.com/ <---BLOG O MODELARSTWIE I WARGAMINGU!
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Arteusz pisze:Trochę drogo jak za moda.
To raczej nie mod. Wykorzystanie "silnika" gry to dość czesta praktyka. Gra ma chodzić sama, mieć własną linie fabularną (której w orginale właściwie nie było), własną grafike, mapę itd. Ja pewnie wersję tańszą nabędę.
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

A jakieś demo jest dostępne? M&B z modami obracam jeszcze od wersji bodajże 0,8 beta ale kupować drugi raz grę średnio mi się widzi...
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Jeszcze dorzucę parę zdjęć:


Obrazek Obrazek Obrazek
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
Bagu
Sous-lieutenant
Posty: 404
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 13:43
Lokalizacja: Kraków/Souhwick Massachusetts
Kontakt:

Post autor: Bagu »

ja tak czytam i sam juz nie wiem, czy to porzadny mod do M&B czy cos znacznie wiecej, dodana fabula, itd, itp...
Niby bedzie mozna spotkac jakies "historyczne" postacie jak Zagloba, Skrzetuski itd...
sam nie wiem co to ma byc - ale chyba się skusze i kupie :D
http://spartan-painting.blogspot.com/ <---BLOG O MODELARSTWIE I WARGAMINGU!
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Mnie się wydaje, że z N&B wspólny to ma tylko silnik, a sama gra jako taka będzie całkowiciwe od M&B niezależna. Niestety na PGA nie zdążyłem o to zapytać na stoisku CD Projectu... Za to urzekło mnie Dragon Age. Tylko skąd ja wezmę komputer, na którym mi to wszystko ruszy? ;)
Awatar użytkownika
Bagu
Sous-lieutenant
Posty: 404
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 13:43
Lokalizacja: Kraków/Souhwick Massachusetts
Kontakt:

Post autor: Bagu »

OiM chyba jakos specialnie wiekszych wymagan niz M&B nie ma prawda? ja tez raczej opowiadam sie za tym ze to tylko silnik mounta bo na stronie tale worlds nie ma o OiM ani slowa...
http://spartan-painting.blogspot.com/ <---BLOG O MODELARSTWIE I WARGAMINGU!
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Jeżeli silnik ten sam, to wymagania raczej te same. Z resztą tworzą to zdaje się Polacy i po polsku, a zachodniej premiery raczej się ne spodziewam, więc wychodzi na to, że z M&B wspólny będzie tylko silnik.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”