Rozgrywki TOAW COW

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
Rommel
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:13
Lokalizacja: z Wadowic

Rozgrywki TOAW COW

Post autor: Rommel »

Zapraszam do zainteresowania sie rozgrywkami TOAW COW. Gra komputreowa TOAW COW to nic innego jak planszówka tylko bardziej rozbudowana z wiekszym udziałem komputere przy przeliczaniu strat ale nie przy okreslaniu celów , zadań a co najważniejsze przy wybieraniu TAKTYKI.
Zapraszam zainteresowanych od rozgrywki w TOAW COW i do dyskusji.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Barbarossa już jest wśród nas nie tylko duchem, ale i ciałem :wink: , więc myślę, że nie omieszka coś szerzej napisać i powklejać obrazki :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Pan P
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2006, 15:06
Lokalizacja: Police

Post autor: Pan P »

Ze scenariuszy TOAW-owych najbardziej przypadly mi do gustu

Korea ( gra komuchami jest bardzo ciezka ale przez to ciekawa, raz udalo mi sie wygrac polnoca :D )
Afryka od 1941 do 1943 - grajac ze swietlem odnioslem wlochami spektakularne sukcesy :) a gdyby nie to ze komputer tendencyjnie wybieral jednostki ktore musza sie zatrzymac to byly by duuuzo bardziej spektakularne ( kto wie, moze Wlosi doszli by pod piramidy :) )
Awatar użytkownika
Rommel
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:13
Lokalizacja: z Wadowic

Post autor: Rommel »

Barbarossa o wszystkich nas pamięta dlatego wysłał mnie do współpracy - tym bardziej że pisałem też na forum taktyki i strategii.
Wracająć do rozgrywki w TOAW COW -mamy ogromne możliwości co do rozgrywki, wyboru mozliwosci , taktyki i celów. Jest także jeszcze jeden aspekt , którego zawsze brakowało przy rozgrywkach planszowych - choć starano się zaradzić temu w różny sposób - Mgła Wojny. Grając w TOAW nie mamy wglądu w pozycje wroga - no chyba ze mamy całkowite panowanie w powietrzu , ale i tak wszystkiego nie zobaczymy.
Jeżeli chodzi o obrazki to jak tylko sie szerzej porozglądam to powklejam . :D
Awatar użytkownika
Rommel
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:13
Lokalizacja: z Wadowic

Post autor: Rommel »

Co do scenariuszy - to w TOAW COW można zagrać w dosławnie wszystko - począwszy od starożytności aż po współczesność. Jeżeli chodzi o scenariusze sz różne od małych po ogromne -od kilkunastu tur po kilkaset tur.
Bardzo mnie cieszy to że grałes jż Panie P. :) w TOAW - wiec wiesz jaka to gra czy to Koreą czy też włochami jeszcze wieksza frajda jest jak gra sie w pojedynku z człowiekiem, za pomocą internetu.Co do scenariuszy to każdy może znaleść coś dla siebie- czy to I Wojan Światowa , II Wojna Światowa , współczesnośc i tak dalej.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Co do scenariuszy - to w TOAW COW można zagrać w dosławnie wszystko - począwszy od starożytności aż po współczesność.
Może temu niektórzy wydawcy planszówek nie lubią TOAWu :lol: :wink:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Rommel
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:13
Lokalizacja: z Wadowic

Post autor: Rommel »

Mapki zrobione zostały podczas roozgrywki w Kampanię w Afryce Północnej -CFNA 40-43 i CFNA 41-43
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Wsio fajne jeno mało widać :cool:

Może by tak troszkę większe dać te obrazki? :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Itagaki, łącznie zmieniany 1 raz.
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Rommel
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:13
Lokalizacja: z Wadowic

Post autor: Rommel »

Może by się udało jakość powiększyć mapki - ja nie wiem jak ale może moderatorzy bedą wiedzieć
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

W ostateczności rzuć linkę...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Jest potrzebny program jakiś do tego - np. Adobe Photoshop :) ;)
Tylko taka sprawa, że jak powiekszysz zabardzo to straci na wyrazistości...
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Rommel
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:13
Lokalizacja: z Wadowic

Post autor: Rommel »

Jeżeli ktoś chce zobaczyć mapki z rozgrywek w TOAW COW - to zapraszam do CSTO -dział AAR
oto link do strony - www.csto.v24.pl
Pan P
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2006, 15:06
Lokalizacja: Police

Post autor: Pan P »

Serio ? Ale to chyba zalezy od scenariusza, w kazdym sie przeciez co innego dzieje.
Awatar użytkownika
Rommel
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:13
Lokalizacja: z Wadowic

Post autor: Rommel »

Grając z kompem jako przeciwnikiem gra się ciężko dopóki to on ma inicjatywę, potem gra przestaje być tak pasjonująca .Zgadza sie też to że komputer gra według pewnych schematów co czyni z niego nie zbyt wymagającego przeciwnika.
Dlatego stworzono Portal CSTO - Centrum Symulacji Taktyczno Operacyjnych - portal stworzony dla ludzi którzy grywają w TOAW, i którzy preferują rozgrywki z innym człowiekiem.
Można grać towarzysko, zespołowo , dla sprawdzenia scenariuszy lub do ligi .
Mozna sie też zapisać do wyższej ligi -światowej - dzieki portalowi theblitz(www.theblitz.org/index.php), na którym mozna prowadzić rozgrywki z każdym na całym globie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Rommel, łącznie zmieniany 1 raz.
Pan P
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2006, 15:06
Lokalizacja: Police

Post autor: Pan P »

Są na szczecie scenariusze do sciagniecia z netu :) Fakt, w koreii z zywym przeciwnikiem ( swietlo :) )udalo mi sie czerwonymi koreanczykami ugrac remis, ale to w sumie byl blad gry, gdyz zbieranie sil przez faszystow swietla do kolejnego miazdzacego uderzenia zostalo odczytane jako brak dzialan i komputer skonczyl gre.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Pan P, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”