Gry komputerowe - ogólna dyskusja

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.

Z jakiego okresu strategie najbardziej lubisz:

Starożytność
5
17%
Średniowiecze
4
14%
XV - XIX wiek
3
10%
I i II wś
15
52%
Współczesne
2
7%
 
Liczba głosów: 29
Silvershoot
Adjudant
Posty: 202
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:48
Lokalizacja: Warszawa

Gry komputerowe - ogólna dyskusja

Post autor: Silvershoot »

Nic tłumaczyć nie trzeba. Poprostu tu piasać o grach komuterowych, głównie tych strategicznych i wojennych.

Tylko jedna prośba nie pisać mi tylko tu ale udzielać się na całym forum :wink:
"Gwardia umiera, ale się nie poddaje"
P. Cambronne
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Hmmm, kiedys pamietam w PG gralem, aktualnie gram (od wielu wielu lat) w Steel Panthers..bardzo fajna gra do sciagniecia z www.jagdtiger.mm.pl
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3967 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Tylko jedna prośba nie pisać mi tylko tu ale udzielać się na całym forum :wink:
Proszę, tak się rodzą nowi moderatorzy :D :wink: .

Medieval Total War mi się podobał, Rome też był dobry.

Close Combat również - świetna gra, której nie bardzo da się zrobic na planszy. Bardzo mi się podobał swego czasu i u Jagdtigera na forum robią świetne mody z tego co mi wiadomo.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Dawniej ostro grałem w Age of Rifles, które jednak nie chodzi pod XP. Teraz to już tylko Operational Art of War, ale tylko z żywym przeciwnikiem (PBEM) i tylko w scenariusze Jarka Flisa (I wojna światowa i wojna polsko-bolszewicka).
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
pablo8019
Praefectus Castorium
Posty: 577
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:44
Lokalizacja: Markuszów

Post autor: pablo8019 »

Z gier komputerowych najbardziej lubię RTSy, a do tych, które są ostatnio u mnie na topie należy Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie. A ostatnio nabyłem drogą kupna i zamierzam dopiero przetestować I Wojnę Światową (coś na zasadzie Sudden Strike'a). Tylko trzeba rozsądnie obchodzić się z własnym czasem wolnym... :wink:
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10567
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2098 times
Been thanked: 2827 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

pablo8019 pisze: A ostatnio nabyłem drogą kupna i zamierzam dopiero przetestować I Wojnę Światową (coś na zasadzie Sudden Strike'a).
Szkoda, żeś się nie pytał.
Kupiłem to niedawno.
Nie zagrałem więcej jak kilka razy.
To nie Sudden Strike, tylko coś jak Age of Empire albo Faraon.

Gospodarka i trochę wojska, które zawsze zbija sie w kupę, jak atakuje.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Andy pisze:Dawniej ostro grałem w Age of Rifles, które jednak nie chodzi pod XP. Teraz to już tylko Operational Art of War, ale tylko z żywym przeciwnikiem (PBEM) i tylko w scenariusze Jarka Flisa (I wojna światowa i wojna polsko-bolszewicka).
Zawsze możesz zainstalowć na kompie dwa systemy (XP i 98 ) i na W98 będą chodzić stare gry.... a ja oprócz Operational lubieinne gry Talona: Eastern i Western Front, Rising Sun i Napoleon in Russia....
i czasami w Suddena zagram....
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Silvershoot
Adjudant
Posty: 202
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Silvershoot »

A co do Suddenka. Przeszedł ktoś pierwszą część bez kodów :?: Ja mam wszystkie dodatki i jest tam łącznie dużo ponad 100 misji tymczasem ja przeszedłem może ze 40 :!:
"Gwardia umiera, ale się nie poddaje"
P. Cambronne
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Silvershoot pisze:
Cyber Stefan pisze:A ja tam ja zwykle powiem, ze najlepsza strategia jest heroes 3.

I dlatego nalezy uwzglednic strategie nie historyczne.
Wiedziałem że o czymś zapomniałem 8).

A co do Suddenka. Przeszedł ktoś pierwszą część bez kodów :?: Ja mam wszystkie dodatki i jest tam łącznie dużo ponad 100 misji tymczasem ja przeszedłem może ze 40 :!:
przejście jest chyba nie mozliwe (przynajmniej w niektórych misjach... :roll: ), dlatego wolę dwójeczkę, jest trochę bardziej realna.... ale i tak mozna Tygrysa załatwic plutonem PTRS-ów....
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

slowik pisze:Hmmm, kiedys pamietam w PG gralem, aktualnie gram (od wielu wielu lat) w Steel Panthers..bardzo fajna gra do sciagniecia z www.jagdtiger.mm.pl
oooo własnie ja o niej zapomniałem, tez czasami pogrywam....
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

a pamietam jak w 1987 kupiłem sobie taki super wypasiony komputer (nazywał się ZX Spektrum, a potem miałem wersje rozwojową nazywajacą sie Unipolbrit) i wtedy grałem w Arnheim (swoją drogę gdzie około 1989 roku kupiłem planszówkę z Arnheim, która była przerysowaną komputerówką - i chyba jeszcze ją mam w archiwum - kompletna kicha, wcalebym sie nie zdziwił gdyby autorem był mój "ulubiony" WZ :lol: ) i Szczury Pustyni. A po przejściu na Commodora (najpierw 64, a potem 128) grałem w Tygrysy na śniegu..... potrafiłem przegrać w nie i dwie doby bez odpoczynku 8)
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Andy, Age of Rifels to chyba III czesc War construction set tak?
Jezeli to ta gra o ktorej mysle to byla to bardzo ciekawa platforma do PBEM, bo komputer raczej kiepsko gral...
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

slowik pisze:Andy, Age of Rifels to chyba III czesc War construction set tak?
Bo ja wiem? To była gra Kogera (tego od Operational Art of War) i obejmowała wojny od amerykańsko-meksykańskiej do rosyjsko japońskiej, ze szczególnym uwzględnieniem secesyjnej, prusko-austriackiej i francusko-pruskiej. Były też wojny kolonialne. Mozna było grać poszczególne bitwy i całe kampanie.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
pablo8019
Praefectus Castorium
Posty: 577
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:44
Lokalizacja: Markuszów

Post autor: pablo8019 »

Jenerał von Auffenberg pisze:
pablo8019 pisze: A ostatnio nabyłem drogą kupna i zamierzam dopiero przetestować I Wojnę Światową (coś na zasadzie Sudden Strike'a).
Szkoda, żeś się nie pytał.
Kupiłem to niedawno.
Nie zagrałem więcej jak kilka razy.
To nie Sudden Strike, tylko coś jak Age of Empire albo Faraon.

Gospodarka i trochę wojska, które zawsze zbija sie w kupę, jak atakuje.
Hmm, skoro tak to pozostaje się cieszyć że nie kosztowało mnie to fortuny. Ale czy mówimy o tej samej grze? Bo wyszło też coś takiego jak World War I Battlefields, czy coś w tym stylu i tam właśnie było trochę gospodarki i ataki typu "kupą mości panowie" - coś na zasadzie Kozaków. A w instrukcji do tego co kupiłem nie ma ani słowa o gospodarce, a screenshoty na pudełku i zasady wskazują zdecydowanie na podobieństwo do Sudden Strike'a. Ale zobaczę jak jest naprawdę po przetestowaniu tej gry...
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10567
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2098 times
Been thanked: 2827 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

O tym samym gadamy - Battles of Great War.
Ja też kupiłem wersję bez pudełka za 15 złotych.
To, co na okłądce to faktycznie wygląd gry, ale tylko częściowy - to nie jest Sudden Strike, nawet pod względem grywalności.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”