Gry komputerowe - ogólna dyskusja

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.

Z jakiego okresu strategie najbardziej lubisz:

Starożytność
5
17%
Średniowiecze
4
14%
XV - XIX wiek
3
10%
I i II wś
15
52%
Współczesne
2
7%
 
Liczba głosów: 29
Pan P
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2006, 15:06
Lokalizacja: Police

Post autor: Pan P »

Andy, w sprawie Red Barona odezwe sie po 20 stycznia.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Wyniki ankiety na starym forum

Post autor: Raleen »

Wyniki ankiety na starym forum:

Z jakiego okresu strategie najbardziej lubisz:
Starożytność
20% [ 1 ]
Średniowiecze
40% [ 2 ]
XV - XIX wiek
0% [ 0 ]
I i II wś
40% [ 2 ]
Współczesne
0% [ 0 ]
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Silvershoot
Adjudant
Posty: 202
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Silvershoot »

Teraz sobie uzmysłowiełem że w temacie mogłoby być również o strzelankach. A więc zapraszam do pisania i o nich.
Swoją drogą jakie macie wrażenia z "Call of duty 2" :?:
"Gwardia umiera, ale się nie poddaje"
P. Cambronne
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Chciałbym zwrócić uwagę, że ankieta jest tendencyjna, brakuje opcji "Nie lubię gier komputerowych"
Przypomina mi to ankietowanie ludzi w zamierzchłych czasach mlekiem i miodem płynących...
"KTO jest Twoim idolem i DLACZEGO Lenin?" 8)

Pozdrawiam

Jak sie można domyślać, nie głosowałem bo nie umieszczono odpowiedniej dla mnie opcji :)
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

DT pisze:
Zawsze możesz zainstalowć na kompie dwa systemy (XP i 98)i na W98 będą chodzić stare gry.... a ja oprócz Operational lubieinne gry Talona: Eastern i Western Front, Rising Sun i Napoleon in Russia....
i czasami w Suddena zagram....
Powiem więcej mam dwa sytemy między innymi po to aby grać w gry Talonsoftu ( też ich Battle of Britain,Gettysburg i inne secesyjne, Age of Sail I ) a także GBoH pzreniesione na kompa - komp gra zwykle jak AI specjalnej troski a mniej eufemistycznie jest czasami głupi jak but ale można podwyższać na szczęście skalę trudności .
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

DT pisze:
Zawsze możesz zainstalowć na kompie dwa systemy (XP i 98)i na W98 będą chodzić stare gry.... a ja oprócz Operational lubieinne gry Talona: Eastern i Western Front, Rising Sun i Napoleon in Russia....
i czasami w Suddena zagram....
Powiem więcej mam dwa sytemy głównie po to aby grać w gry Talonsoftu - komp gra zwykle jak AI specjalnej troski a mniej eufemistycznie jest czasami głupi jak but ale można podwyższać na szczęście skalę trudności .
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Cyber Stefan
Sous-lieutenant
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:40
Lokalizacja: Słobity/Toruń

Post autor: Cyber Stefan »

hubertok pisze:Chciałbym zwrócić uwagę, że ankieta jest tendencyjna, brakuje opcji "Nie lubię gier komputerowych"
Przypomina mi to ankietowanie ludzi w zamierzchłych czasach mlekiem i miodem płynących...
"KTO jest Twoim idolem i DLACZEGO Lenin?" 8)

Pozdrawiam

Jak sie można domyślać, nie głosowałem bo nie umieszczono odpowiedniej dla mnie opcji :)
Dla mnie też nie ma odpoiwiedniej pozycji jak już wcześniej pisałem brakuje mi tam strategii fantastycznych... Ale ostatnio wogóle nie gram w żadne poważniejsze gry komputerowe. Jak już w coś gram to w coś takiego jak FreeCell czy Saper... Gry bardzo proste, ale wciągające i rozwijające.
shinjo
Sergent
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 12 lutego 2006, 16:40
Lokalizacja: TORUŃ i wszystko jasne ];)
Kontakt:

Post autor: shinjo »

No to ja was pogodze :twisted: seria SM CYVILZATION :D civ 2 i 3 maja wieczne miejsce na mym dyziu do 4-ki się jeszcze nie przekonałem a 1 pod dosboxem i mac-u z rts-ów Empire Earth 1 i 2 oraz Age of empire 1,2,3
Jam Alfa i Omega.....a tam.....e tam
Awatar użytkownika
Kamil
Praporszczik
Posty: 330
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Kamil »

Ja generalnie nie gram jakoś nałogowo na kompie, jeżeli chodzi o strategie to nie wiem co zaznaczyć w ankiecie :roll: najlepiej jeżeli byłaby opcja: nieważne z jakiej epoki podstawa by była fajna :D
shinjo
Sergent
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 12 lutego 2006, 16:40
Lokalizacja: TORUŃ i wszystko jasne ];)
Kontakt:

Post autor: shinjo »

Dobrze gada nalać mu....ale serio ankieta jest hmmm troche.....a tam
A może to was zinteresuje w starych zbiorach mego arciwum znalazlem
"Emperor of the fading suns" symulacja militarno-gospodarcza umieszczona w realiach RPG-a Fading Suns (gasnące słońca) polecam tą gre wszystkim milośnikom hexów (kompów nie nadwyręży zasobożernością jak to mają w zwyczajach obecne gierki jest to pozycja z 1996r)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 lutego 2006, 21:40 przez shinjo, łącznie zmieniany 1 raz.
Jam Alfa i Omega.....a tam.....e tam
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja niedawno odświeżałem Colonization :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Cyber Stefan
Sous-lieutenant
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:40
Lokalizacja: Słobity/Toruń

Post autor: Cyber Stefan »

W związku z powstaniem nowego działu rozdrabniam ten temat. Jako, że nie każda gra musi mieć swój temat albo jakaś dyskusja wokól gier komputerowych ten temat zostanie. Jakby co zawsze można coś stąd wydzielić.
Dzisiaj jednak tego skończyć nie dam radywięc jakby się komuś nudziło to proszę bardzo.


Na razie wydzielać więcej nie będę wydzielał - nie widzę sensownych możliwości za bardzo. Jakby jakieś sugestie... wiadomo...
Awatar użytkownika
Camillus
Sergent
Posty: 132
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 18:20
Lokalizacja: Prusy Królewskie

Post autor: Camillus »

Czy w najbliższej przyszłości istnieje możliwość,by ktoś zabrał się za przeniesienie B-35 na komputery?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wiem, że jeden kolega informatyk się zastanawiał kiedyś, ale doszedł do wniosku, że to nie ma sensu i dłubał coś przy Ardenach.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
FrankGiovanni
Lieutenant
Posty: 527
Rejestracja: poniedziałek, 27 lutego 2006, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Post autor: FrankGiovanni »

Jestem gorącym przeciwnikiem czystych RTSów i gier internetowych typu Ogame :evil:
Fenix zawsze wraca nawet z popiołów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”