IPN i gra o Auschwitz

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 37677
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 711 times
Been thanked: 405 times
Kontakt:

IPN i gra o Auschwitz

Post autor: Raleen »

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ipn-skl ... ej/z0py3j3
Do prokuratury trafiło zawiadomienie w związku z opublikowaniem w sieci animacji "promującej grę komputerową znieważającą swoimi obrazami i treściami dobre imię oraz godność Narodu Polskiego i Rzeczypospolitej Polskiej" - poinformował dziś Instytut Pamięci Narodowej. Wczoraj pojawiły się głosy, że cała sprawa może być prowokacją.

Jak przekazano w komunikacie IPN zawiadomienie prezesa Instytutu Jarosława Szarka trafiło do prokuratury wczoraj. Jak dodano animacja zawiera m.in. sceny "rozstrzeliwania i mordowania więźniów w komorze gazowej, w obozie zagłady, w których padają sformułowania: »polskie obozy koncentracyjne, gdzie jest honor tego wielkiego polskiego narodu, gdzie jest wasz honor, wy polskie psy«". Zwiastun pojawił się w serwisie YouTube, ale Instytut nie podaje nazwy gry. Wiadomo jednak, że chodzi o grę pt.: "Cost of Freedom".

Zwiastun pojawił się na profilu Pierro Coco, gdzie dziś po południu pojawiło się kolejne nagranie dla "dla hejteruw z IPN" (sic!), jak odnotowały Wirtualne Media. - Naprawdę dostarczają mi niezłego humoru. Za każdym razem, gdy czytam ich debilne komentarze, mam takiego banana na ryju, że to jest naprawdę niewiarygodne - mówi autor, a jego głos jest zmieniony i wizerunek rozmazany.

Wczoraj Wojciech Wybranowski pisał, że cała sprawa może być prowokacją. - Na założonej w 2018 roku stronie owej rzekomo ukraińskiej gry o Auschwitz jako "zespół" tworzący ją widnieje 1 osoba: Dimitrij Dybin (Дмитрий Дыбин) z Odessy. A Google przynosi informacje o nim jako reżyserze pracującym m.in dla rosyjskiego Studcinemafest Moscow - napisał na Twitterze.

- Wygląda to na grubą rosyjską prowokację, zresztą dość prowizorycznie przygotowaną, z wykorzystaniem człowieka, który od 2012 roku co najmniej pracuje dla rosyjskich studiów tv. Na YT już pojawiły się kolejne odsłony "trailera" domniemanej gry, wrzucane przez osoby, z założonymi dopiero co kontami, podające się za ową rzekomą- nieistniejącą prawdopodobnie - ukraińską firmę, z antypolskimi przeróbkami. Shit na Ukraińców leci. Prowokatorzy mają sukces - dodał Wojciech Wybranowski.

W zawiadomieniu IPN wskazano na podejrzenie popełnienia przestępstw: znieważenia Narodu lub Państwa Polskiego, za co grozi do trzech lat więzienia; propagowania faszyzmu lub innego systemu totalitarnego lub publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych zagrożonego karą do dwóch lat więzienia oraz publicznego znieważania grupy ludności z powodu jej przynależności narodowej oraz etnicznej, za co grożą trzy lata więzienia.

Jak zaznaczył IPN "od wielu lat Polacy w kraju i za granicą stykają się z krzywdzącym, niesprawiedliwym, a przede wszystkim nieprawdziwym sformułowaniem »polskie obozy śmierci« i oskarżeniami Polaków o współudział w Holocauście, które uwłaczają naszej godności".

"Instytut Pamięci Narodowej, stojąc na straży prawdy historycznej i pamięci narodowej, od wielu lat konsekwentnie realizuje międzynarodową kampanię przypominającą i edukującą o obozach zagłady i obozach koncentracyjnych, utworzonych przez III Rzeszę Niemiecką na terenach okupowanej Polski podczas II wojny światowej" - podkreślono w komunikacie.

Jak przypomniano "jako odpowiedź na kłamliwe stwierdzenia o rzekomych polskich obozach koncentracyjnych, pod adresem https://truthaboutcamps.eu/ Instytut Pamięci Narodowej udostępnia, w języku polskim, angielskim i niemieckim, bazę załogi SS KL Auschwitz". "W bazie znajduje się 8,5 tys. nazwisk esesmanów zatrudnionych w obozie od czasów jego założenia do likwidacji. To pierwszy i najpełniejszy taki spis w Polsce, jaki udało się zrobić na podstawie dostępnych źródeł" - zaznaczono.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Yeti
Lieutenant
Posty: 596
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2018, 16:52
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times

Re: IPN i gra o Auschwitz

Post autor: Yeti »

Toż to sprzed dwóch lat temat jest... W sierpniu 2018 IPN się uruchomił.

https://ipn.gov.pl/pl/dla-mediow/komuni ... opubl.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”