Holdfast: Nations at War

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Holdfast: Nations at War

Post autor: de Morney »

Cześć!

Zastanawiam się, czy ktoś jeszcze z użytkowników forum gra w Holdfast: Nations at War? Gra jest dostępna w early access.

Na czym polega? Mamy 4 typy potyczek:
Linebattle
Czyli wielkie wydarzenia odbywające się codziennie w okolicach godziny 9-10 na wieczór. Całość trwa około 2 godzin i jest pilnowana przez admina. Generalnie słuchanie się dowódcy oddziału, elementy taktyki, strzelanie salwami. Taka zabawa w napoleonkę bardziej na poważnie ;-)

Army battle
Zwykłe starcia np.: na obronę fortu, przejmowanie punktów. Generalnie ludzie trzymają się w grupach i robią przydzielone im zadania chociaż zdarzają się solosy co próbują szarżą jednego człowieka rozbić formację.

Naval battle
Ooo tu jest prawdziwy miód tej gry. Wielkie potyczki morskie, małe regaty na dzwudziałowcach albo desant na fort. Huk dział, burze szrapneli. To jest to co tygryski lubią najbardziej.

Melee arena
Takie małe starcia, najczęściej 10vs10 polegające głównie na wyżynaniu się na bagnety.

Dostępnych klas w grze jest ogrom. Możemy grać jako kanonier, zwykły piechociarz a nawet dudziarz!

Co do ludzi jakich zdążyłam spotkać przez ostatnie 50 godzin grania to stwierdzam, że społeczeństwo jest naprawdę miłe, pomocne i co najważniejsze - w miarę zgrane. Często przy graniu w gry multiplayer niezgrania drużyna rozwalała cały mecz (tutaj one trwają po około 20 minut). Jednakże w Holdfast spotkałam się w większości z graczami ogarniętymi, wiedzącymi jaka jest rola poszczególnej klasy postaci (czyli nie ma samotnego dudziarza stojącego w kącie tylko jest taki co łazi za oddziałem i wspiera ich swoją muzyką = zwiększenie celności muszkietu).

Średnio mecze są od 40 do 80 graczy na stronę. Cały czas od rana do wieczora jest przynajmniej jeden serwer zapchany po brzegi. Gra jak na EA działa stabilnie po win7 i win10, nie miałam jeszcze na te 50h żadnego crasha.

Gdyby ktoś z forumowiczów chciał pograć razem to zapraszam do rozgrywki :-) nick do steama przez pe-wu dla zainteresowanych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”