Crusader Kings - Reformacja Słowian

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Alkurth
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 1 marca 2019, 14:20

Crusader Kings - Reformacja Słowian

Post autor: Alkurth »

Zwracam się z serdeczna prośba o czytelne objaśnienie mechaniki reformacji pogaństwa, celem moim jest przyjęcie dzięki temu feudalizmu, sprawia mi to nielada kłopot, a to co wyszukałem zazwyczaj nie jest klarowne.

Będę zobowiązany.

Witam wszystkich forumowiczów !
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Crusader Kings - Reformacja Słowian

Post autor: WarHammster »

Cześć,

Reformacja kościoła słowiańskiego to jedno z trudniejszych osiągnięć w grze. Najpierw musisz zadbać o tzw. święte miejsca czyli prowincje uważane przez Słowian za święte. Jedno takie miejsce jest na Mazowszu, Rugii (pomorze przednie), trzecie gdzieś w okolicach dzisiejszej Estoni, czwarte w Kijowie, a piąte gdzieś w okolicach Wallachii (okolice Mołdawii coś w ten deseń, nie pamiętam). Aby podejrzeć święte miejsca musisz kliknąć w ikonę wiary w dolnym prawym rogu i wtedy zobaczysz prowincje zamalowane na biało, właśnie te krainy są świętymi miejscami. Każda taka kraina da 10% punktów wpływu religijnego. Analogicznie jest w przypadku innych religii. Aby w ogóle móc zreformować kościół słowiański musisz posiadać wpływy religijne na poziomie chyba 50%. Sprawdzasz to w panelu religie na górze ekranu. Jak zdobywać wpływy? Podboje, wojny z innowiercami, święte wojny, budowa świątyń, datki i inne. Kiedy już masz 50% wpływów będziesz mógł reformować kościół, ale nie tak prędko ponieważ musisz wpierw posiadać odpowiedni ustrój - z tego co wiem to feudalny, ale to nie wszystko. Nie pamiętam już, ale chyba musisz posiadać pełne prawa jako władca, sprawdzisz to w panelu ustrojów. Ogólnie jest to ciężka sprawa i długa droga, ale jest możliwe :).

Dawno już nie reformowałem KS :). Jak masz więcej pytań, to pisz. Niebawem (po Foundation) mam zamiar zrobić poradnik na YT dotyczący CKII.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”