Field of Strategy II

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Field of Strategy II

Post autor: Philip79 »

Ostatnio trafiłem na ciekawą strategię (darmową). Jest to ambitny projekt, który umożliwia nam toczenie bitew i kampanii w różnych okresach historycznych. Co mnie zainteresowało, to fakt iż gra ma dość oryginalny system. Jest to strategia turowa, natomiast dość oryginalny jest sposób starć pomiędzy jednostkami. Jest to na zasadzie jakby automatycznego kontaktu, czyli jednostki nie wykonują ataku dokładnie tak jak wydamy rozkazy, ale prowadzą walkę w stosunku do miejsca w którym się znajdują (np. ustawiając jednostkę w kontakcie z innymi jednostkami, będzie ona prowadzić ogień ze wszystkimi jednostkami z którymi ma kontakt). Jest to dość interesujące rozwiązanie, gdyż odbiera nam pewną kontrolę nad jednostką w kontakcie z wrogiem i zdajemy się na pewną przypadkowość, co wg mnie zwiększa realizm pola walki.

Samego systemu walki jeszcze nie rozgryzłem w całości, bo bawię się zaledwie kilka dni, ale gra wciągnęła mnie i pomimo, że oprawa wizualna jest archaiczna, to gra ma w sobie to "coś".
Instalacja zajmuje dosłownie minuty, bo wchodzimy na stronę autora i pobieramy niewielki plik instalacyjny.
Do dyspozycji mamy całą masę scenariuszy i kampanii, od czasów starożytnych do okresu XX wieku. Myślę też, że najciekawsze będą chyba rozgrywki z innym gracze, np przez PBEM.

Więcej nie będę się rozpisywał gdyż gra nie jest bardzo skomplikowana, a mimo to wciągająca, szczególnie przy większych bitwach, gdyż np mamy możliwość rozegrania historycznych bitew z dość dużą dawka poprawności historycznej.

Obrazek

Obrazek

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”