Field of Strategy II

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.

Field of Strategy II

Postby Philip79 » Sunday, 30 September 2018, 12:39

Ostatnio trafiłem na ciekawą strategię (darmową). Jest to ambitny projekt, który umożliwia nam toczenie bitew i kampanii w różnych okresach historycznych. Co mnie zainteresowało, to fakt iż gra ma dość oryginalny system. Jest to strategia turowa, natomiast dość oryginalny jest sposób starć pomiędzy jednostkami. Jest to na zasadzie jakby automatycznego kontaktu, czyli jednostki nie wykonują ataku dokładnie tak jak wydamy rozkazy, ale prowadzą walkę w stosunku do miejsca w którym się znajdują (np. ustawiając jednostkę w kontakcie z innymi jednostkami, będzie ona prowadzić ogień ze wszystkimi jednostkami z którymi ma kontakt). Jest to dość interesujące rozwiązanie, gdyż odbiera nam pewną kontrolę nad jednostką w kontakcie z wrogiem i zdajemy się na pewną przypadkowość, co wg mnie zwiększa realizm pola walki.

Samego systemu walki jeszcze nie rozgryzłem w całości, bo bawię się zaledwie kilka dni, ale gra wciągnęła mnie i pomimo, że oprawa wizualna jest archaiczna, to gra ma w sobie to "coś".
Instalacja zajmuje dosłownie minuty, bo wchodzimy na stronę autora i pobieramy niewielki plik instalacyjny.
Do dyspozycji mamy całą masę scenariuszy i kampanii, od czasów starożytnych do okresu XX wieku. Myślę też, że najciekawsze będą chyba rozgrywki z innym gracze, np przez PBEM.

Więcej nie będę się rozpisywał gdyż gra nie jest bardzo skomplikowana, a mimo to wciągająca, szczególnie przy większych bitwach, gdyż np mamy możliwość rozegrania historycznych bitew z dość dużą dawka poprawności historycznej.

Image

Image

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/notes/?ref=page_internal
User avatar
Philip79
Sous-lieutenant
 
Posts: 482
Joined: Sunday, 16 August 2015, 18:34
Location: Radom

Return to Gry komputerowe

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron