Turniej "Blood Bowl"

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.

Turniej "Blood Bowl"

Postby Raleen » Monday, 6 November 2017, 16:44

Chciałbym zwrócić uwagę miłośników gier komputerowych, że pod koniec listopada w klubie "Agresor" organizowany jest turniej "Blood Bowl", w realu, czyli w wersji figurkowej. Więcej o turnieju:

viewtopic.php?f=153&t=17225

Organizator wspominał coś, że dla nieposiadających figurek będzie jakaś możliwość wypożyczenia ich, ale ma ograniczoną liczbę zestawów. Gdyby ktoś był tym zainteresowany - piszcie na autora zlinkowanego wyżej newsa o turnieju.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Raleen
Colonel Général

Re: Turniej "Blood Bowl"

Postby Profes79 » Monday, 6 November 2017, 17:09

Wstrzelili się z terminem idealnie - w Kraków (planszówki) i duże wydarzenie we Wrocławiu (ekipa GM Boardgames). Ja akurat zostaję w Warszawie i pewnie wpadnę popatrzeć aczkolwiek gra na komputerze nie pozwala mi na taką znajomość przepisów, żeby płynnie grać :)
Profes79
General

Postby Silver » Monday, 6 November 2017, 18:21

Ja z Krakowa przyjadę przed południem w niedzielę, ale to już będzie za późno by dołączyć.
Silver
Général de Brigade

Postby unicorn » Tuesday, 7 November 2017, 14:43

Profes79 wrote:Wstrzelili się z terminem idealnie - w Kraków (planszówki) i duże wydarzenie we Wrocławiu (ekipa GM Boardgames). Ja akurat zostaję w Warszawie i pewnie wpadnę popatrzeć aczkolwiek gra na komputerze nie pozwala mi na taką znajomość przepisów, żeby płynnie grać :)

Przesiadka z wersji komputerowej na planszową wcale nie jest taka ciężka jakby się wydawało - polecam spróbować pograć w wersję "na żywo" :)
unicorn
Lieutenant

Postby Profes79 » Sunday, 26 November 2017, 21:16

Turniej, turniej i po turnieju. Byłem przez chwilę; popatrzyłem jak Ludzie wgniatają Orki w ziemię' zrobiłem sobie pamiątkową fotkę drużyny Ogrów i poszedłem :) Spora impreza; sporo ludzi, sporo stołów; co się rzuciło w oczy to dobra znajomość zasad i statystyk - nie było pytań typu "ile on ma siły" itd - każdy po prostu wskazywał model, deklarował akcję; rzucał; ewentualnie rzucał oponent - szybko i sprawnie. Ciekaw jestem statystyk turnieju (tzn. punktacji graczy ale co ważniejsze - drużyn).
Profes79
General

Postby Raleen » Sunday, 26 November 2017, 21:23

Duży turniej. Pierwszy raz coś takiego miałem okazję obserwować w naszym klubie na żywo. Na dawniejszych imprezach bywałem przelotem albo widziałem tylko zdjęcia. W sumie było ponad 50 ludzi. Zarejestrowanych uczestników 48, grało bodaj 46 czy 44 (paru nie dotarło, ale jak na taką liczbę i tak frekwencja niemal wzorowa). Zajęte były wszystkie trzy sale klubu na piątym piętrze. Z tego co mi mówili, jak do tej pory był to największy turniej Blood Bowla w Polsce.

Całkiem sporo zdjęć jest. Niedługo wrzucę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Raleen
Colonel Général

Return to Gry komputerowe