Imperial Glory - XIX-wieczny Total War

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
mavs
Carabinier
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 20:54

Imperial Glory - XIX-wieczny Total War

Post autor: mavs »

Gra powstaje, czy też już powstała w węgierskim studiu Pyro Studios twórcy nieśmiertelnego Commandosa, już jest dostępne demo stąd, oraz niezawodnego GamersHell
rozgrywka zasadniczo jest kopią tego co mamy w serii Total War czyli z podziałem na mapę strategiczną z ruchem turowym oraz mapę taktyczna z czasem rzeczywistym do rozgrywania bitew, ciekawostką jest możliwość rozgrywania bitew morskich, posiada fajna grafikę i jest ciekawie zrobiona np. w trakcie rozgrywki będzie możliwość rozwiązywania questów, niestety jest to okupione dość dużymi wymaganiami sprzętowymi BTW na stronie oficjalnej znajdziecie filmik prezentujący nieco grę.
polski mod do operation flashpoint Wrzesień 39 Mod
MMM
Chasseur
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:47
Lokalizacja: Miastko

Post autor: MMM »

Choć graficznie gra przedstawia się ciekawo to z realiami na polu bitwy jest bardzo słabo (zaznaczam że grałem jedynie w demo)
kawaleria zachowuje się nienaturalnie- a zwłaszcza szarże są po prostu nieudane
Za to artyleria jest Baaaaardzo celna :roll: potrafi trafić jednego żołnierza - PROSTO W NIEGO - nawet nie obok!!!!!! :shock:
Piechota potrafi strzelać przez kilka szeregów stojących przed nią!!!! tak to wyglądało że ustawiłem za sobą dwa szeregi i oba bez problemu oddał strzał!!! :shock:
Więcej nie pamiętam musiałbym zagrać ponownie... choć straciłem na to ochotę - ale może w przyszłości. :wink:
„Studiowanie historii nauczyło mnie, że elekcja głowy państwa lub rady rządzącej niesie w sobie zaród upadku lub zgoła niewoli dla ludów...” - Napoleon Bonaparte
wraiedt
Caporal
Posty: 60
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:06
Lokalizacja: Gostyń k/Poznania

Post autor: wraiedt »

Wystarczy poczytać tu i ówdzie by się przekonać, że nawet w demo nie warto próbować :) co uczyniłem. Gra niestety poza ciekawą koncepcją nie wyszła chłopakom trochę, choć pewnie nie braknie takich, którym mimo wszystko się spodoba.
Dzisiejszy program sponsoruje literka "W". W jak Wenecja.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Re: Imperial Glory - XIX-wieczny Total War

Post autor: Andy »

mavs pisze:w węgierskim studiu Pyro Studios twórcy nieśmiertelnego Commandosa
Czy "Pyro Studios" to nie są przypadkiem Hiszpanie?
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Pan P
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2006, 15:06
Lokalizacja: Police

Post autor: Pan P »

Sadzac z nazwy jest to studio Poznańskie.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

:D :lol:
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Amairgen
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 14 maja 2006, 15:47
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Amairgen »

Witam wszystkich!

Gra wywołała we mnie bardzo dobre pierwsze wrażenie, jednak po kilkunastu minutach obcowania z demkiem zaczął wychodzić brak realizmu.
Jest tak, jak ktoś gdzieś już napisał - gdyby Rome nie powstał wcześniej, być może ocenialibyśmy ją wyżej.
Seba
Caporal-Fourrier
Posty: 86
Rejestracja: poniedziałek, 9 kwietnia 2007, 14:51
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: Seba »

Czytałem recenzje w dwóch gazetach i nawet dema nie ściągnąłem, moje wielkie szczęście po tych opiniach, które usłyszałem.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Imperial Glory

Post autor: Philip79 »

Obrazek

Kiedyś na tym forum ktoś się pytał z gatunku Total War, jednak mniej skomplikowaną.
Tak więc istnieje taka gra i to nawet bardzo ładnie zrobiona.
Teatr działań obejmuje Europę (chyba czasy post napoleońskie). Wcielamy sie w jedno z ówczesnych mocarstw i prowadzimy walke o dominację. Mechanika gry jest podobna do total war (Rozbudowa, zarządzanie, rekrutacja armii, czy bitwy prowadzone w systemie taktycznym)
Właściwie jest to Total War, ale z mniejsza ilością opcji (np w zarządzaniu miast) . Jednakże zrobiony całkiem ładnie i przyznam, że gra sie bardzo przyjemnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
adi2
Adjudant-Major
Posty: 337
Rejestracja: piątek, 5 lipca 2013, 21:10

Re: Imperial Glory - XIX-wieczny Total War

Post autor: adi2 »

He, ta gra się nie umywa do Total Warów. Ona nawet nie jest grą bo nie jest grywalna.Nic tam nie działa jak trzeba. Na zdjęciach owszem wygląda nawet normalnie ale nawet Hitler na nich wygląda dobrze :D ;)

Także ostrzegam! Ratujcie swój czas i nie siadajcie przy niej 8-)
Chętnie zagram online (Vassal itp.). Moje filmiki z gier PC kampanii mp(Europa Universalis 2):

http://youtu.be/mkga5VM5aY0
Awatar użytkownika
Miras
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2014, 16:00
Been thanked: 1 time

Re: Imperial Glory - XIX-wieczny Total War

Post autor: Miras »

Ale odgrzewacie starocie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”