Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 04:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Gwint
PostNapisane: czwartek, 25 maja 2017, 06:26 
General

Wczoraj ruszyła otwarta beta wiedźmińskiego Gwinta.

Pograłem trochę i szczerze powiedziawszy nie jestem zbytnio zachwycony. Może w grze z człowiekiem ta gra coś pokaże; w scenariuszach szkoleniowych z komputerem jest prosta, żeby nie powiedzieć prostacka.

Wszystko sprowadza się do tego, żeby w momencie zakończenia rundy miec na stole większą siłę armii niż przeciwnik. Armię wykładamy w trzech rzędach - zwarcie, broń strzelecka, broń oblężnicza. Jedyne znaczenie ma to wówczas gdy albo zagrywana jest karta robiąca krzywdę całemu rzędowi (bądź większości modeli w nim) albo gdy zagrywana jest karta boostująca w taki sam sposób. Okazjonalnie karty odpalają przy wystawianiu ataki specjalne polegające na ogół na biciu kart przeciwnika i redukowaniu ich siły (bądź niszczeniu).

Ot takie "oczko" bo ilość kart jest ograniczona i już nie raz miałem tak, że pierwszą rundę wygrywałem zostawiając sobie jedną silną kartę i rozstrzygając za jej pomocą drugą, decydującą rundę.

Ciekawostką są karty "złote", specjalne (np. Geralt), na które nie działają żadne efekty - ani pozytywne, ani negatywne.

Koło Hearthstona ta gra nawet nie leżała. Jako przerywnik w grze - być może była na miejscu; jako samodzielna pozycja - cóż, to już świętej pamięci "World of Tanks: Generals" wymagał więcej myślenia i zacięcia do gry.

Tytuł: Re: Gwint
PostNapisane: piątek, 26 maja 2017, 08:50 
Général de Brigade

A mnie wystarczy jak pogram w Gwinta w czasie rozgrywek Wiedźmina - żadna inna, niebędąca turową, gra komputerowa mnie tak nie porwała jak Dziki Gon z dodatkami.

PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2017, 11:26 
Général de Brigade

Cytuj:
Ciekawostką są karty "złote", specjalne (np. Geralt), na które nie działają żadne efekty - ani pozytywne, ani negatywne.

Ależ ciekawostka. :-P To i parę innych rzeczy z opisu przypomina Condotierre.
W ogóle dla mnie pomysł od czapy. W samym uniwersum to prosta gra, pomyślana pewnie jako never neverlandowy odpowiednik ch...a. Więc robienie z niej jednak wyraźnie bardziej skomplikowanej komputerówki jest od czapy. Z drugiej strony piszesz, że gra jednak prostacka. W dodatku z opisu mocna "inspirowana" istniejącą już pozycją (fakt doskonałą).
Jak telefoniarze w to nie wejdą to będzie klapa.

PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2017, 13:50 
General

Z podobieństwem do Kondotierów trafiłeś w 10. Zasada gry jest bardzo podobna i różni się głównie ubarwieniem części kart o zdolności specjalne oraz tym, że gra jest dwuosobowa co w porównaniu z Kondotierami ją mocno spłyca.

PostNapisane: wtorek, 30 maja 2017, 13:11 
Adjudant-Major

A ja po 1,5 roku grania w Hearthstone i po 7 miesiącach w Gwinta, wolę tego drugiego. Mam dość przegrywania 20 — 30% partii jeszcze przed rozpoczęciem pierwszej tury i bycia zmuszanym do grania tą standardowo jedną dobieraną na turę kartą, która może być kolejnym crapem w danej sytuacji. Zmęczył mnie też eklektyczny, infantylny świat produkcji Blizzarda.

PostNapisane: sobota, 25 listopada 2017, 23:54 
Général de Division Commandant de place

Teraz powoli testuję. Gog dał nawet prezent w postaci darmowego "Wiedźmina I". :)
Podoba mi się otoczka i większy poziom skomplikowania niż w wersji "podstawowej". Można się dosłownie pogubić w nowościach, zdolnościach specjalnych kart, ilości tychże. Trochę czasu brakuje... więc liczę na szybkie karciane potyczki. ;)

Póki co "wyzwania" robię aby nauczyć się taktyk i nieco powiększyć talię Nilfgaardzką.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]