Gary Grigsby’s War in the: East/West/Pacific

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
czarek0402
Sous-lieutenant
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 17:38
Lokalizacja: Dolnośląskie
Has thanked: 148 times
Been thanked: 20 times

Re: Gary Grigsby’s War in the: East/West/Pacific

Post autor: czarek0402 »

Cześć,

jak ktoś jest chętny w War in the Pacific (nie w Admiral Edition) to jestem chętny jako Cesarstwo Japonii. Standardowe zasady jak pierwsza tura automatyczna, historyczna, z doktrynami, mogą być uzupełnienia z poślizgiem, nie koniecznie zgodnie z czasem wejścia, itp., itd. Zasady domowe z chęcią, ale nie za dużo, bo się nie spamięta ich po czasie.

Na pewno zasada, dla przykładu, jak przerzuca się drogą lotniczą, jednostki lotnicze z Wysp Japońskich w głąb Pacyfiku, np. do Rabaul to w tym dniu, w dniu przelotu, ustawia im się odpoczynek bez rozkazów. W następnej turze ustalamy rozkazy i procent samolotów do misji.

Mikro desanty z okrętów podwodnych czy z szybkich, lekkich zespołów okrętów, nie mówiąc o samolotowych czemu nie, tylko ustawmy tym jednostkom lądowym, pomocniczym, wydzielonym do desantu, najpierw cel dla zebrania puli punktów PP zanim się zaokrętują. Tu jestem zwolennikiem, jak ląduje jednostka lądowa walcząca, to również w tym, ewentualnie w następnym transporcie musi być forma zaopatrzenia, paliwa, jednostek inżynieryjnych i dowodzenia.

Po prostu historyczna, realistyczna rozgrywka. Wypada uwzględniać pogodę w bazie, w obszarze i jej prognozę na następny dzień w nich. Komunikaty wywiadu o transmisjach radiowych też są ważne. Tu wypadałoby wysłać samoloty rozpoznawcze, OP nad cel lub w pobliże obszaru, z którego była transmisja. Po tym też można rozpoznać, że coś się szykuje, jeśli od kilku dni pojawiają się samoloty rozpoznawcze nad bazą czy okolicami. Wiadomo konspiracja musi być, ale w ciemno nikt nie uderza, musi być rozpoznanie w jakiejś formie.

Dużo tur na dzień, na tydzień nie zrobię, po to jest PBEM, aby spokojnie pooglądać turę i zrobić swoje z wojskiem, przemysłem, rozbudową, okrętami i samolotami. ;)

Zapraszam.
mr.blonde
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 8 września 2019, 18:14

Re: Gary Grigsby’s War in the: East/West/Pacific

Post autor: mr.blonde »

Zapraszam na kanał Discord o WITE, WITW, WITP i innych.

https://discord.gg/qW5Npu5

W razie pytań mój mail to: mrblonde1@wp.pl.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”