World of Warships

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
ODPOWIEDZ
Profes79
General

Re: World of Warships

Post autor: Profes79 » środa, 16 marca 2016, 10:36

Od ostatnich raportów w grze pojawiły się sowieckie niszczyciele; zapowiadane sa sowieckie krążowniki a na masztach można zawiesić specjalne flagi pokazujące udział w zamkniętej becie i otwartej becie (bardzo fajny myk)

Sowieckie niszczyciele są...dziwne. Na niskich tierach charakteryzują się solidną artylerią (130mm) i torpedami o makabrycznie krótkim zasięgu - 3km. Inna sprawa, że taki Dzierżki (III tier) ma tych torped w sumie 10 wypuszczanych w salwach po dwie i jak się już dotrze do pancernika na te 3km i skupi wiązki to pancernik na dno idzie na jedną salwę.
Profes79
General

Post autor: Profes79 » środa, 16 marca 2016, 23:02

Generalnie w WoWs trochę wrze, bo czekają ludzie na okręty brytyjskie czy niemieckie a dostają serwetkowe projekty rosyjsko-radzieckie

Niszczyciele:

Storożewoj - 8 okrętów
Derzky - pojedynczy okręt
Iziasław - 3 okręty
Gniewnyj - 30 okrętów
Ogniewoj - 11 okrętów
Kijów - nieukończony
Taszkient - 1 okręt
Udałoj - serwetka
Chabarowsk - czort wie

Krążowniki:

Orlan - czort wie, ponoć łódź patrolowa (!)
Nowik - 1 okręt
Bogatyr - 1 okręt
Swetłana - 5 okrętów
Kirow - 6 okrętów
Budionny - serwetka
Szczors - serwetka
Czapajew - 5 okrętów
Dmitrij Doński - serwetka
Moskwa - serwetka
Awatar użytkownika
Strategos
Censor

Post autor: Strategos » środa, 13 kwietnia 2016, 10:47

Czy to jakiś spóźniony żart?
Grałem trochę bez zwracania uwagi na to czy wykonuje jakieś misje (prawdopodobnie je wykonałem?) i w zestawie moich okrętów pojawiła się ozdobiona stylowym :D kamuflażem Haruna z dziewczyną kapitanem mówiącą modulowanym głosem - w oryginale - przerażonej bohaterki japońskich komiksów. :lol:

Czy ta Haruna jest na stałe czy tylko w ramach jakiegoś "przedłużonego" żartu prima aprilisowego :?:

PS I Harunę w mojej "stajni" odkryłem przez przypadek odwiedzając port Yokosukę.

PS II
Swoją drogą niedawno w numerze specjalistycznego pisma marynistycznego ktoś sprowokowany reklamowymi sloganami autorów WoWS zajął się, na bardzo poważnie krytyką gry, zarzucając rażącą niezgodność z rzeczywistością, oczywiście nie ma to sensu jeśli chodzi o wnioski końcowe, bo to nie jest symulator a wręcz przeciwnie i słabości w kategorii "gra zręcznościowa" (nie podjęto jednak próby wykazania jaka morska gra jest lepsza pod tym względem i dlaczego) i... ma to głęboki sens, bo młodzi ludzie powinni odróżniać absurdalne rozwiązania występujące w grze (np. torpedy mknące z szybkością światła ;) , rolę "cytadeli" itp.) od faktów historycznych.
Np. to co można wyprawiać w grze okrętem typu Omaha nie ma się nijak do prawdy niewirtulalnej. Osobiście (chyba w ramach tej misji w której nagrodzono mnie dziewczyną i jej zabawką :)) nie będąc orłem w tej grze zniszczyłem 6 wrogich okrętów (nie chodzi już nawet o dobijanie pancerników, ale prowadzenie z silniejszymi znacznie lepiej opancerzonymi okrętami równorzędnych pojedynków artyleryjskich no bo Omaha dużo dział ma :)) i byłem bliski wygrania pojedynku na torpedy z minimalnego dystansu (ewentualnie wykonania samobójczego ataku "taranem") z siódmym. :shock:
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Jarek
Général de Division Commandant de place
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Post autor: Jarek » środa, 13 kwietnia 2016, 12:33

Strategos pisze: PS I Harunę w mojej "stajni" odkryłem przez przypadek odwiedzając port Yokosukę.
Jak masz wybrany ten port, to widzisz w grze i możesz mieć statki z tych chińskich bajek. Przełączysz port, to ich nie widać.

A gra całkiem fajna. To zwykła "strzelawka" przecież, oprawiona wizerunkami ładnych okrętów. Ja bym się nie rozwodził nad % historyczności w tej grze, to nie jest symulator więc taka dyskusja jest chyba bezsensowna. Przecież nie tylko "cytadele" i super szybkie torpedy. Ile razy w jednym rejsie można mieć zniszczony silnik albo stery i w minutę je naprawić?

Też tłukę PD-ki, żeby dostać chińską łódkę :D
RAJ
Général de Brigade
Has thanked: 20 times
Been thanked: 17 times

Post autor: RAJ » środa, 13 kwietnia 2016, 12:56

Ładny wynik Strategos! :)
Jakie macie nicki w grze?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Strategos
Censor

Post autor: Strategos » środa, 13 kwietnia 2016, 13:54

Ja mam Formio a Wy?
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Jarek

Post autor: Jarek » środa, 13 kwietnia 2016, 14:03

Fimbur
RAJ
Général de Brigade

Post autor: RAJ » środa, 13 kwietnia 2016, 14:15

Ja RAJ. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Jarek

Post autor: Jarek » środa, 13 kwietnia 2016, 14:28

Będę was szukał.
RAJ
Général de Brigade

Post autor: RAJ » środa, 13 kwietnia 2016, 14:30

Ja na razie mam zepsutą maszynę, więc do odwołania nie gram...
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Post autor: MKG » piątek, 15 kwietnia 2016, 08:46

Ja tam grę bardzo lubię. O wiele fajniejsza niż WoT. O wiele bardziej klimatyczna (oczywiście w kategoriach arkadówki) i nie ma aż takich nierówności między Tierami. Na duży plus konieczność sensownego celowania zamiast point-and-click. Poza tym w żadnej grze tak fajnie mi się nazw nie przekręcało...
Ma tylko dwie wady: jest skrajnie "małpowrażliwa" i wszystkie statki z danej klasy powyżej 5 tieru są właściwie takie same, może trochę prócz Cleveland i premiowej Atlanty. W grach niższych tierów statki są natomiast bardzo zróżnicowane, co IHMO bardzo pozytywnie wpływa na miodność rozgrywki.

Mój nick MKG, grywam głównie krążownikami Awarie (I), Shit Luis (III), Obama (V) i Pierden (II).
RAJ
Général de Brigade

Post autor: RAJ » piątek, 15 kwietnia 2016, 09:01

MKG pisze:wszystkie statki z danej klasy powyżej 5 tieru są właściwie takie same
Że co? Żadnym nie grałeś ale wiesz, tak? :)
Profes79
General

Post autor: Profes79 » piątek, 15 kwietnia 2016, 15:53

U mnie Profes79, ale będę dostępny dopiero po kolejnym weekendzie najwcześniej.
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Post autor: MKG » piątek, 15 kwietnia 2016, 20:43

RAJ pisze:
MKG pisze:wszystkie statki z danej klasy powyżej 5 tieru są właściwie takie same
Że co? Żadnym nie grałeś ale wiesz, tak? :)
Wiadomo, nie są identyczne, ale chodzi mi o to, ze o pewnego momentu są robione na jedno kopyto. Statek, nadbudówka, trzy lub cztery wieże, ew. torpedy. Czasem trochę szybszy, czasem wolniejszy, trochę lepsze lub gorsze działa (zwykle im wyżej tym lepiej), co tier to mocniejszy, ale idea statku pozostaje taka sama. Brakuje tych wariacji z niskich tierów, dziwacznych konfiguracji, kompletnie równych idei. Nie chce mi się grindować, aby zagrać czymś bardzo podobnym, tylko lepszym (de facto przeciwko lepszym statkom, więc wrażenia chyba są podobne).
Generalnie rzucało mnie na bitwy wyższych tierów (statki VI-VIII) i każda wyglądała bardzo podobnie.
Profes79
General

Post autor: Profes79 » piątek, 15 kwietnia 2016, 21:14

No co poradzisz skoro konstrukcje II wojenne co do zasady były bardzo podobne do siebie. A z kolei ewentualne wariacje i zróżnicowane idee - jak na przykład niemieckie pancerniki "kieszonkowe" - są trudne do właściwego zbalansowania, co zresztą było widoczne np. w planszowym Orle Morskim gdzie twórca z dużym pietyzmem podszedł do różnicowania okrętów co powodowało, że w przypadku napotkania pancernika "kieszonkowego" zespół przeciwny pozbawiony regularnego pancernika nie miał najmniejszych szans a przynajmniej miał mocno utrudnione zadanie.

Nie zmienia to faktu że na wyższych tierach poszczególne okręty różnią się między sobą i to czasami w znaczny sposób.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”