Napoleońskie HPSy lub BTG

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Duke
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 26 października 2013, 15:48

Napoleońskie HPSy lub BTG

Post autor: Duke »

Cześć!
Szukam przeciwników do mailowych rozgrywek w napoleońskie HPSy, lub strasze gry z tej epoki, z serii Battleground.
Uboot
Carabinier
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 25 października 2013, 17:33
Lokalizacja: Nowogród Bobrzański

Re: Napoleońskie HPSy lub BTG

Post autor: Uboot »

Mam Waterloo, Wagram, in Russia, Jena-Auerstadt, Ekmuhl. Zagrałbym chętnie. Tylko musisz wprowadzić mnie technicznie. :D Który plik spakować, jak wysłać. Po prostu w HPS nie grałem jeszcze w PBEM.
Duke
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 26 października 2013, 15:48

Re: Napoleońskie HPSy lub BTG

Post autor: Duke »

Świetnie!
Przy ekranie z rodzajem gry wybierasz Play by E-mail, a jak klikniesz End Turn, komputer informuje, że plik jest gotowy do wysłania do przeciwnika. Plik ma rozszerzenie xxx.bte, a nie xxx.btl, jak przy zwyczajnej rozgrywce z AI komputera. Wrzucasz jako załącznik do wiadomości i wysyłasz na mój adres. Proste jak drut. Kampanii jeszcze nie próbowałem, ale wszystko da się jakoś wyeksperymentować.
No to mamy prawie pełny wybór w HPSach. W takim razie na początek jakiś mniejszy scenariusz, czy od razu coś epickiego, jakieś 500 tur?
Uboot
Carabinier
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 25 października 2013, 17:33
Lokalizacja: Nowogród Bobrzański

Re: Napoleońskie HPSy lub BTG

Post autor: Uboot »

Przede wszystkim wybierzmy bitwę. :D Co do rozmiarów decyzję zostawiam Tobie. Resztę ustalimy na PW.
Duke
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 26 października 2013, 15:48

Re: Napoleońskie HPSy lub BTG

Post autor: Duke »

To może na początek coś z alternatywnej ścieżki kampanii Waterloo? Na przykład Nivelles albo Hal? Tych scenariuszy jeszcze nie grałem, a mam ochotę trochę powalczyć "czerwonymi kurtkami"...
To około 60 tur. Od czegoś trzeba zacząć...
Uboot
Carabinier
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 25 października 2013, 17:33
Lokalizacja: Nowogród Bobrzański

Re: Napoleońskie HPSy lub BTG

Post autor: Uboot »

Dobra, ale piszmy na PW. Kto zaczyna w tym scenariuszu?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Napoleońskie HPSy lub BTG

Post autor: Raleen »

Fajnie, że odświeżacie HPS-y (jeśli się na nie zdecydujecie ostatecznie). Swego czasu były u nas na forum całkiem sporo eksploatowane - trzeba poszukać w dawniejszych wątkach. Zwłaszcza rozgrywkom napoleońskim ochoczo kibicuję jako miłośnik taktyki tej epoki :). I liczę na jakieś relacje.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
czarek0402
Sous-lieutenant
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 17:38
Lokalizacja: Dolnośląskie
Has thanked: 148 times
Been thanked: 20 times

Re: Napoleońskie HPSy lub BTG

Post autor: czarek0402 »

Witam, mam również HPS i JTS od Austerlitz po Waterloo.

Jeśli szukasz przeciwników z całego świata, a przy okazji utożsamiasz się z konkretną Armią, Stroną, zapisz się, zaciągnij, rozpocznij karierę od kadeta, potem dostaniesz przydział jako młody porucznik do regimentu, tocz bitwy, kampanie, solo lub w multiplayer, zdobywaj medale, tytuły. Wszystko free. :roll:
Uboot
Carabinier
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 25 października 2013, 17:33
Lokalizacja: Nowogród Bobrzański

Re: Napoleońskie HPSy lub BTG

Post autor: Uboot »

Jeszcze momencik i zaczniemy. O ile nie pokiełbaszę procedury... :lol:
Epoka napoleońska jest dla mnie jedną z najbardziej interesujących. Ech, a jakie piękne żołnierzyki onegdaj robili z tych czasów!
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Sous-lieutenant
Posty: 357
Rejestracja: wtorek, 12 marca 2013, 17:09
Been thanked: 1 time

Re: Napoleońskie HPSy lub BTG

Post autor: Antioch Seleucyda »

czarek0402 - chciałeś podać linka do strony jakiejś ligi ? Jak tak to podaj, ciekaw jestem.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych, historycznych grach wojennych i innych około historycznych sprawach.
czarek0402
Sous-lieutenant
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 17:38
Lokalizacja: Dolnośląskie
Has thanked: 148 times
Been thanked: 20 times

Re: Napoleońskie HPSy lub BTG

Post autor: czarek0402 »

Nie wiem czy mogę podać, po prostu w wyszukiwarce po angielsku wpisz NWC Forum. Znajdziesz. :roll:
Ostatnio zmieniony środa, 30 października 2013, 14:26 przez czarek0402, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Sous-lieutenant
Posty: 357
Rejestracja: wtorek, 12 marca 2013, 17:09
Been thanked: 1 time

Re: Napoleońskie HPSy lub BTG

Post autor: Antioch Seleucyda »

No to wyślij priwem.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych, historycznych grach wojennych i innych około historycznych sprawach.
czarek0402
Sous-lieutenant
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 17:38
Lokalizacja: Dolnośląskie
Has thanked: 148 times
Been thanked: 20 times

Re: Napoleońskie HPSy lub BTG

Post autor: czarek0402 »

Wklejam linka, dzięki. :)

http://www.wargame.ch/wc/nwc/Napann1.htm
Napoleonic Wargame Club

Strona tytułowa klubu, ligi. Zaciągnij się do Wielkiej Armii lub Koalicji. Obecnie struktura jest wzorowana na armiach z 1805 roku, Austerlitz. Zostajesz Kadetem w szkółce, musisz przejść szkolenie, z reguły jedna krótka bitwa z instruktorem, potem dostaniesz przydział do piechoty, kawalerii lub artylerii. W zależności od umiejętności lub wolnego etatu. :) I zaczynasz karierę. Wszystkie bitwy, kampanie rejestrujesz, zwycięstwa, remisy i porażki. Bierzesz udział w międzynarodowych turniejach. Zdobywasz punkty prestiżowe, medale, tytuły, awanse za raporty, bitwy, aktywność. Możesz walczyć solo lub w ramach barwy armii, korpusu, dywizji.

Jest przyjemnie jak wygrasz Bitwę pod Austerlitz jako Polak w Armii Francuskiej z jakimś Włochem, który jest w Armii Austriackiej. :)

Jest trochę Polaków, myślę im będzie więcej Nas, tym może stworzą nację Polska, VIII Korpus Poniatowskiego, Legię Polską. :)

http://www.wargame.ch/board/nwc/index.php
Forum Napoleonic Wargame Club

Tutaj piszesz na różne tematy, szukasz oponentów do gry, piszesz AAR, oficjalny język angielski. Tutaj działasz. :)

https://johntillersoftware.com/NapoleonicBattles.html
John Tiller Software Napoleonic Battles

Strona tytułowa producenta JTS (HPS). Różne tematy, okresy, akurat link do okresu Napoleońskiego. :)

Oczywiście są inne ligi, fora na podobne tematy. Przeciwnika zawsze znajdziesz. Choćby tutaj. :)
Ostatnio zmieniony środa, 30 października 2013, 14:40 przez czarek0402, łącznie zmieniany 1 raz.
Uboot
Carabinier
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 25 października 2013, 17:33
Lokalizacja: Nowogród Bobrzański

Re: Napoleońskie HPSy lub BTG

Post autor: Uboot »

''Mła'' i Duke miesimy błoto na drogach. Polała się pierwsza krew, napierdziela artyleria, Duke-dżemojad zastawia niecne zasadzki.
Przydałby się jakiś obrazek, ale to zdradziłoby ruchy i zamiary. :D
czarek0402
Sous-lieutenant
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 17:38
Lokalizacja: Dolnośląskie
Has thanked: 148 times
Been thanked: 20 times

Re: Napoleońskie HPSy lub BTG

Post autor: czarek0402 »

To daj znać, w co gracie.

Ps. Oczywiście gracie przez PBEM (standard praktycznie wszędzie, bo jak grać z kimś z USA online czyli robisz turę i wysyłasz emaila, on odpowie w wolnej chwili) i bez podziału na fazy w turze czyli wszystkie ruchy, strzelania, ataki na raz w ramach Twojej tury ( standard praktycznie wszędzie, nie tak jak w dawnych Battlegroundach, faza ruchu gracza 1, faza strzelania gracza 1, faza kontrataku gracza 2 i tak dalej) :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”