Seria Battleground Talonsoftu

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
Maćko
Sergent
Posty: 127
Rejestracja: wtorek, 21 marca 2006, 13:18
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie Będzin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 11 times

Seria Battleground Talonsoftu

Post autor: Maćko »

Witam serdecznie.

Poszukuje przeciwnika do gier z serii Battleground. Gram aktualnie jednym kolegą z forum, ale niestety przeprowadza się i ciężko mu znaleźć wieczorami czas na zabawę.

Aktualnie posiadam BULL RUN i CHICKAMAGUA lecz wkrótce liczba gier się powiększy.

Mam jeszcze Napoleon in Russia ale te klimaty jakoś mnie nie pociągają. Poza tym ta bitwa pod Borodino jest ogromna nie wiem ile czasu by zajęło jej ukończenie. Grałem raz ale nie wytrzymałem do końca.
W oczach mu męty i w głowie mu męty,
Tu i tam biega szalony.
- Warusie - woła - Warusie przeklęty!
Oddaj mi moje legiony!
Awatar użytkownika
Shoguniasty
Caporal
Posty: 73
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 20:52
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Shoguniasty »

O to może ja bym sie zmierzył bo własnie "załatwiam" sobie Chickamaugę, wiec może w przyszłsci bym spróbował stanąc w szranki.

MOże jednak któs by wyraził chęc zagrania w West albo East Front'a przez internet. Bardzo chcetnie bym przetestował swoje umiejetnosci z kimś innym niż komputer. :D
"Ja z synowcem na czele i jakoś to będzie"
Awatar użytkownika
Maćko
Sergent
Posty: 127
Rejestracja: wtorek, 21 marca 2006, 13:18
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie Będzin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 11 times

Post autor: Maćko »

Niestety Szoguniasty ewakuował się na wakacje. Posiadam jeszcze Waterloo, Gettysburg i Shiloh. Czy nie ma ktoś ochoty zagrać sobie przez emila ;)
W oczach mu męty i w głowie mu męty,
Tu i tam biega szalony.
- Warusie - woła - Warusie przeklęty!
Oddaj mi moje legiony!
Awatar użytkownika
Maćko
Sergent
Posty: 127
Rejestracja: wtorek, 21 marca 2006, 13:18
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie Będzin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 11 times

Post autor: Maćko »

Widziałem screeny na stronie HPS-u. Czy to dobre gry? Powiem szczerze, trochę odpycha mnie grafika planszy i jednostek. Gry talonsoftu mają niesamowity klimat, piękne mapy, grafiki no i niezapomniana muzyka...

Właściwie zniechęciłem się do HPS jednym wypadkiem. Mianowicie miało to zdarzenie miejsce gdzieś na bliskim wschodzie, grając w Modern Campaign Middle East 67' pamiętam atak moich 21 rozpędzonych T-34 (zawsze gram tymi czerwonymi :twisted: ) został odparty przez 4 samotnie stojące na kamienistej pustyni moździerze 81mm. Ponowiłem atak i znowu zostałem odparty. Po tym incydencie zdecydowanie zaprzestałem interesować się grami HPS-u.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Maćko, łącznie zmieniany 1 raz.
W oczach mu męty i w głowie mu męty,
Tu i tam biega szalony.
- Warusie - woła - Warusie przeklęty!
Oddaj mi moje legiony!
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

Byłoby super, gdyby się grało w te gry przez maila. Problem w tym, że te gry kompletnie nie nadają się do gry solo czyli z komputerem, AI po prostu jest tragiczne!!!! Ale przez necika mogą być całkiem przyjemne:).
Awatar użytkownika
Maćko
Sergent
Posty: 127
Rejestracja: wtorek, 21 marca 2006, 13:18
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie Będzin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 11 times

Post autor: Maćko »

Witam, zbliżają się jesienno zimowe chłody. Ma ktoś ochotę pograć wieczorami przez emaila w gry z serii Battleground?
W oczach mu męty i w głowie mu męty,
Tu i tam biega szalony.
- Warusie - woła - Warusie przeklęty!
Oddaj mi moje legiony!
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Ja właśnie miałem zacząć z komputerem w Waterloo to może pograć z kimś trzeźwo myślącym.
Maćko - ja nie mam egzemplarza Talonsoftu a firmy Matrix i jest między nimi niezgodność.
Kiedyś miałem tą grę Talonsoftu ale zginęła przy przeprowadcę – możesz poratować?
A tak przy okazji to czy masz Waterloo w wersji bodajże 1.11 by współpracowało z Prelude to Waterloo i czy próbowałeś zacząć od tej drugiej gry z komputerem i przenieść wyniki do Waterloo?
Oprócz tego mam, między innymi, Napoleon in Russia ale HPSu i można by też zagrać np. w Borodino.
Tak przy okazji też mogę chętnie zagrać w Steel Panther.
Awatar użytkownika
Maćko
Sergent
Posty: 127
Rejestracja: wtorek, 21 marca 2006, 13:18
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie Będzin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 11 times

Post autor: Maćko »

Silver jest problem, bo ja preferuję Wojne Secesyjną i chyba nie mam nic z okresu napoleońskiego, tak więc nie mam jak poratować. Chyba gdzieś mam Waterloo Talonsoftu w wersji spakowanej rarem, ale nigdy się za to nie zabierałem. Musze poszukać.

W Steel Panthers da się grać jakoś w czasie rzeczywistym? Nie PBEM?
W oczach mu męty i w głowie mu męty,
Tu i tam biega szalony.
- Warusie - woła - Warusie przeklęty!
Oddaj mi moje legiony!
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Po prostu popatrzyłem na starsze posty gdzie pisałeś o Waterloo.
Ja z kolei wolałbym w serie napoleońskie pograć.

W Steel Panther można i pbem pograć przyjemnie. Na przykład nastawia się dla jednostek strzelanie automatyczne na 0 hex by nie ujawniać pozycji. Ale oczywiście na żywo jest szybciej i bardziej realistycznie. Tylko tak jeszcze nie grałem.
tnnn
Programista poduszek
Posty: 73
Rejestracja: środa, 22 kwietnia 2009, 22:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: tnnn »

Maćko pisze:W Steel Panthers da się grać jakoś w czasie rzeczywistym? Nie PBEM?
W Steel Panthers: World at War można grać "online" - w czasie tury przeciwnika masz podgląd na pole bitwy + decydujesz o użyciu opportunity fire.

W obydwu odświeżonych, również darmowych, edycjach SP, takiej opcji już niestety nie ma.
nosex
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 21 października 2011, 10:50

Re: Seria Battleground Talonsoftu

Post autor: nosex »

Mam Waterloo, Prelude to .., Napoleon in Russia. Mogę udostępnić a z chętnym zagrać. Szczególnie ten ostatni tytuł wart jest grzechu po tym jak trafiłem ciekawego mod'a.
Kontakt na nosex@poczta.onet.pl
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Seria Battleground Talonsoftu

Post autor: runnersan »

Zastanawiam się nad zakupem HPS. Z racji mojego "lekkiego" zboczenia jeśli chodzi o tematykę i podejście do zakupów wersji fizycznych gier, to w grę wchodzi tylko CHANCELLORSVILLE albo PENINSULA.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z oboma tytułami? Ewentaulnie miałby ktoś ochotę na PBEM-a?
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Seria Battleground Talonsoftu

Post autor: runnersan »

Czas biegnie do przodu:) W zasięgu pozyskania pojawił się 11 listopada również Gettysburg. Nikt nie ma ochoty pograć?
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
czarek0402
Sous-lieutenant
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 17:38
Lokalizacja: Dolnośląskie
Has thanked: 148 times
Been thanked: 20 times

Re: Seria Battleground Talonsoftu

Post autor: czarek0402 »

W Gettysburg nie,ale może w Tobruk to tak...ale kiedyś,dam znać,zapytam się :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”