Wargames Atlantic - zestawy historyczne

Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Wargames Atlantic - zestawy historyczne

Post autor: Sarmor »

Dziś opublikowałem pierwszy tekst o modelach historycznych od Wargames Atlantic - a konkretniej o brytyjskich strzelcach z czasów wojen napoleońskich: http://thenode.pl/gry-figurkowe/modelar ... h-riflemen
Zapraszam na recenzję kolejnych figurek żołnierzy z epoki napoleońskiej – lecz tym razem stricte historycznych (no, prawie). Mowa o British Riflemen, pierwszym zestawie z linii Napoleon's War od firmy Wargames Atlantic, który na tle innych plastikowych zestawów piechoty wyróżnia się tym, że przedstawia lekką piechotę uzbrojoną w broń gwintowaną (a nie oddziały liniowe z muszkietami) i pozwala złożyć figurki o dość zróżnicowanych pozach, co jest szczególnie przydatne przy kompletowaniu sił do gier o niewielkich starciach takich jak The Silver Bayonet.
Na warsztacie mam jeszcze dwie inne rameczki od WA, więc to na pewno nie koniec tematu (choć nie wiem, czy opisywać pruską rezerwę, bo to nudny zestaw, a kupiłem ich do przeróbki na… nieumarłych :mrgreen: ).

A gdyby ktoś chciał poczytać też o fantastycznych modelach tej firmy, zapraszam tutaj: http://thenode.pl/component/tags/tag/wargames-atlantic
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Wargames Atlantic - zestawy historyczne

Post autor: Sarmor »

A wczoraj wrzuciłem recenzję drugiego zestawu napoleońskiego - tym razem bardzo uproszczonych pruskich rezerwistów, co do których mam niecne zamiary: http://thenode.pl/gry-figurkowe/modelar ... -1813-1815
Spośród różnych przeciwników opisanych w podręczniku do The Silver Bayonet w scenariuszach najliczniej występują wilki, bandyci i ożywieńcy. W ramach trzeciej fali modeli North Star wypuścił zarówno blister zbójów, jak i nieumarłych, ale niestety każdy z nich zawiera zaledwie pięć wzorów, podczas gdy do gry najlepiej mieć koło tuzina jednych i drugich. Z tego też powodu postanowiłem złożyć własnych ożywieńców z wykorzystaniem różnych plastikowych figurek żołnierzy z epoki – w tym ramki z pudełka Prussian Reserve (1813-1815), drugiego zestawu napoleońskiego od Wargames Atlantic i zarazem pierwszego zestawu typu Army Builder.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Wargames Atlantic - zestawy historyczne

Post autor: Sarmor »

Na tapet trafił kolejny historyczny zestaw, tym razem mocno egzotyczny – chińscy bokserzy: http://thenode.pl/gry-figurkowe/modelar ... tic-boxers
W drugiej połowie XIX wieku zachodnie mocarstwa kolonialne oraz Japonia zdobywały w Chinach coraz większe wpływy. Kolejne przywileje dla cudzoziemców, preferencyjne traktowanie chrześcijan, a także klęski żywiołowe (które również miały być spowodowane przez obcokrajowców) doprowadziły w końcu do wybuchu buntu w północno-wschodniej części kraju, który jest szerzej znany jako powstanie bokserów.

Ten egzotyczny (szczególnie z naszej perspektywy) konflikt nie cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem ze strony fanów bitewniaków, lecz mimo to firma Wargames Atlantic podjęła śmiałą decyzję i wypuściła w tym roku plastikowy zestaw Boxers. Z ciekawości kupiłem dwie ramki tych modeli i dziś zapraszam do przyjrzenia się chińskim powstańcom.
TheNode.pl – zapraszam!
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Wargames Atlantic - zestawy historyczne

Post autor: Darth Stalin »

Jak zobaczyłem cenę zestawu - 150 PLN za 6 figurek - to po prostu padłem. :o
Nigdy się nie bawiłem w bitewniaki, ale gdybym miał, to jednak skala 1:72 jest zdecydowanie (wielokrotnie) ekonomiczniejsza... :ugeek:

A nie, źle spojrzałem - w pudełku jest 60 figurek (w "zwykłym" 30).
Ale i tak cena... :shock: :?
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Wargames Atlantic - zestawy historyczne

Post autor: Sarmor »

Cena w złotówkach na stronie producenta jest wyliczana automatycznie na podstawie kursu z niewiadomego źródła - to jakaś wtyczka do sklepów internetowych.

U polskiego dystrybutora cena to 130 zł – dość standardowa jak na plastikowe figurki 28mm.

Skala 1/72 może i jest ekonomiczniejsza, ale:
- tworzywo jest zazwyczaj znacznie mniej przyjazne w obróbce i malowaniu,
- rzeźby są mniej wyraźne, szczególnie starsze wzory od wschodnich producentów,
- jednoelementowe figurki mają bardziej płaskie pozy, a kilkuelementowe w 1/72 to rzadkość,
- z dostępnością bywa kiepsko (z ciekawości sprawdziłem dostępność zestawów Red Boxa z powstania bokserów w Martoli; wojska kolonialne są tylko na zamówienie, a bokserów nie ma w ogóle w katalogu).
- pozy i wyposażenie są narzucone przez producenta i bardzo często część jest nieprzydatna (robiłem kiedyś przymiarki do grania Japończykami z II WŚ w 1/72; żeby złożyć sensownie uzbrojone siły – czyli mieć peemy, erkaemu, cekaemy i ręczne granatniki - musiałbym kupić 3 różne zestawy, z których wykorzystałbym 1/3 modeli).
TheNode.pl – zapraszam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Recenzje modeli”