III Gladius (8-9 czerwiec 2019)

Konwent gier bitewnych odbywający się w Warszawie w klubie "Agresor"
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: III Gladius (8-9 czerwiec 2019)

Post autor: brathac »

Solaris7.pl zaprezentuje w sobotę BattleTecha i Full Thrusta. :)
Awatar użytkownika
Malory
Sous-lieutenant
Posty: 422
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2018, 22:08
Lokalizacja: Trójmiasto
Has thanked: 143 times
Been thanked: 157 times

Re: III Gladius (8-9 czerwiec 2019)

Post autor: Malory »

Battletecha nową edycję? :)
“The saddest thing about any man is that he be ignorant, and the most exciting thing is that he knows.”
― Alfred the Great
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: III Gladius (8-9 czerwiec 2019)

Post autor: xardas12r »

brathac pisze:Solaris7.pl zaprezentuje w sobotę BattleTecha i Full Thrusta. :)
Napisał byś jakąś krótka notkę ;) ?
Obrazek
Awatar użytkownika
SeeM
Adjudant
Posty: 214
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2012, 13:55
Has thanked: 43 times
Been thanked: 39 times

Re: III Gladius (8-9 czerwiec 2019)

Post autor: SeeM »

Malory pisze:Battletecha nową edycję? :)
Nic nie słyszałem o żadnej nowej edycji. Ta gra niewiele się zmieniła od 25 lat. Wyobraź sobie Gwiezdne Wojny, które nadal były kręcone jak Nowa Nadzieja, albo nowe odcinki Battlestara Galaktiki w stylu pierwszej serii. To takie coś.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3942 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: III Gladius (8-9 czerwiec 2019)

Post autor: Raleen »

III Gladius - pokazy i prezentacje

Test of Honour:
http://konwent-gladius.pl/2019/06/05/ii ... of-honour/
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: III Gladius (8-9 czerwiec 2019)

Post autor: Ogmios »

SeeM pisze:
Malory pisze:Battletecha nową edycję? :)
Nic nie słyszałem o żadnej nowej edycji. Ta gra niewiele się zmieniła od 25 lat. Wyobraź sobie Gwiezdne Wojny, które nadal były kręcone jak Nowa Nadzieja, albo nowe odcinki Battlestara Galaktiki w stylu pierwszej serii. To takie coś.
Może wyjdę na ignoranta (kiedyś grywałem trochę w AeroTecha), ale chyba coś niedawno się pojawiło:
Obrazek
Wiem też, że są nowoczesne kolorowe podręczniki, ale nie wiem czy i na ile się różnią zasady.
Jeśli znajdę chwilę w grafiku na Gladiusie to chętnie bym zagrał.

A propos, odnośnie DBA - jeśli 15mm to mam dwie armie (i trzecią na ukończeniu, ale wątpię żębym się wyrobił) XIV/XVw prawie kompletne (co prawda rozpiska na 2 edycję, ale chyba da się dostosować do 3, sprawdzę); chętnie bym spróbował Big Battle ew. DBM/DBMM jak mnie ktoś poprowadzi. DBA jako tako mam opanowane. Czy będzie jakaś rama czasowa ustalona? Bo muszę się dopasować do Chain Commanda, a jeszcze fajnie by było skorzystać z okazji, że w końcu będę i zobaczyć inne gry (jak właśnie Battletech).
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: III Gladius (8-9 czerwiec 2019)

Post autor: RAJ »

Jest jakiś kalendarz prezentacji itp?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3942 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: III Gladius (8-9 czerwiec 2019)

Post autor: Raleen »

Jeśli chodzi o kalendarz to jest tylko kwestia sobota czy niedziela, ewentualnie oba dni. Chętnie byśmy sporządzili szczegółową rozpiskę wcześniej, ale do końca się niektórzy zgłaszają i to jest tak, że niektórzy mówią, że powinny być pewne rzeczy wcześniej, co jest słuszne, tylko jak czasem przychodzi co do czego i ktoś ma dostarczyć jakieś opisy, zdjęcia itp. to robi to na ostatnią chwilę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: III Gladius (8-9 czerwiec 2019)

Post autor: RAJ »

Chodziło mi też o godziny...
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3942 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: III Gladius (8-9 czerwiec 2019)

Post autor: Raleen »

Cały dzień albo prawie cały dzień. Jak przyjdziesz mniej więcej w środku dnia, (tak od 12.00 do 16.00) to wszyscy powinni być.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: III Gladius (8-9 czerwiec 2019)

Post autor: brathac »

Ogmios pisze:
SeeM pisze:
Malory pisze:Battletecha nową edycję? :)
Nic nie słyszałem o żadnej nowej edycji. Ta gra niewiele się zmieniła od 25 lat. Wyobraź sobie Gwiezdne Wojny, które nadal były kręcone jak Nowa Nadzieja, albo nowe odcinki Battlestara Galaktiki w stylu pierwszej serii. To takie coś.
Może wyjdę na ignoranta (kiedyś grywałem trochę w AeroTecha), ale chyba coś niedawno się pojawiło:
Obrazek
Wiem też, że są nowoczesne kolorowe podręczniki, ale nie wiem czy i na ile się różnią zasady.
Jeśli znajdę chwilę w grafiku na Gladiusie to chętnie bym zagrał.
To tylko nowe pudełka startowe. Sam środek nie zmienił się (zbytnio) od czasów polskiej edycji Encore.
Poniżej recenzje nowych boksów.
https://solaris7.pl/2019/02/25/battlete ... -unboxing/
https://solaris7.pl/2019/05/20/battlete ... -unboxing/
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: III Gladius (8-9 czerwiec 2019)

Post autor: brathac »

xardas12r pisze:
brathac pisze:Solaris7.pl zaprezentuje w sobotę BattleTecha i Full Thrusta. :)
Napisał byś jakąś krótka notkę ;) ?
Zostań pilotem BattleMecha! Ta mająca do 9 metrów wzrostu i ważąca do 100 ton humanoidalna maszyna to chodzący arsenał z wystarczającą siłą ognia, by zrównać z ziemią cały kwartał miasta. System gier BattleTech przenosi Cię w świat XXXI wieku, w którym wojna stała się stylem życia. Jesteś MechaWojownikiem, pilotem najpotężniejszej maszyny na polu bitwy i trzymasz w rękach losy międzyplanetarnych imperiów, albo własną wypłatę. BattleTech to gra, gdzie na jednej planszy można uderzyć pięścią, osłonić piechotę za ciężarówką, dodać wsparcie pancerne, lotnicze oraz zrzucić Mechy z kosmosu podczas bitwy na orbicie, patrząc jednocześnie na bieżące wydatki i kontrakty kalkulując, czy to wszystko się nam zwróci.

Obrazek

W Full Thrust wcielamy się w dowódców kosmicznych flot. System jest bardzo łatwo przyswajalny i można w nim odegrać bitwy z dowolnego uniwersum sci-fi. Podręcznik z zasadami jest dostępny za darmo na stronie twórców a już w ciągu niecałej godziny można opanować podstawy ruchu, walki i stoczyć pierwszą bitwę !

Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3942 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: III Gladius (8-9 czerwiec 2019)

Post autor: Raleen »

Dzięki, o to chodziło. Dodałem na stronie imprezy, xardas niedługo wrzuci na FB.

III Gladius - pokazy i prezentacje

Battletech:
http://konwent-gladius.pl/2019/06/06/ii ... attletech/

Full Thrust:
http://konwent-gladius.pl/2019/06/06/ii ... ll-thrust/
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Trampon
Adjudant-Major
Posty: 293
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 18:05
Lokalizacja: blisko fabryki traktorów
Been thanked: 1 time

Re: III Gladius (8-9 czerwiec 2019)

Post autor: Trampon »

Albo jestem ślepy albo nie ma nigdzie informacji w jakich godzinach konwent się odbywa. Na plakacie w każdym razie takiej informacji nie uświadczysz (albo jestem ślepy....).

Może nie od rzeczy byłoby napisać o której godzinie można przyjść i do której można być (w oba dni).
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3942 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: III Gladius (8-9 czerwiec 2019)

Post autor: Raleen »

Ta pewna niefrasobliwość z naszej strony co do godzin wynika z tego, że generalnie impreza odbywa się niemal całe oba dni. W podobnych godzinach jak działa klub.

Sobota: godz. 10.00 - 19.30
Niedziela: godz. 10.00 - 16.00

W sobotę po zakończeniu imprezy przewidziane jest spotkanie integracyjne uczestników w jednej z pobliskich knajpek.

Prezentujących zapraszamy godzinę wcześniej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent GLADIUS”