Poszukiwania gry

Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Poszukiwania gry

Post autor: dragon »

Cześć,

zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Szukam bowiem porządnej gry planszowej , która mniej więcej odpowiadałaby tym kryteriom:

Okres historyczny: II Wojna Światowa, okres zimnej wojny (tu podejrzewam, że Twilight Struggle jest najlepszym wyborem), bardzo ewentualnie czas zupełnie współczesne

Czas rozgrywki: zupełnie dowolny ;)

Tematyka, skala gry: walka o panowanie nad światem! :) Tak poważnie chodzi mi polityczno-militarną strategie w skali świata bądź Europy. Dobrze by była rozbudowana i uwzględniała różne aspekty kierowania państwem. Mile widziane są gry w których mamy do wyboru parę nacji tak aby za każdym razem można by wcielić się w innego przywódcę.
A ponieważ jestem zagorzałym militarystą chciałbym mieć ten element gry dość dobrze rozwiązany. ;)

Ilość graczy: zależy mi na jak największej ilości graczy, czterech a nawet pięciu (oczywiście to zupełne maksimum w moim przekonaniu)

Stopień złożoności zasad: I tu mam problem. Z jedenj strony zależy mi na rozbudowanej grze a z drugiej na jak najprostszych zasadach. Ponieważ zdaję sobie sprawę , że te dwa elementy często się wykluczają to chciałbym przynajmniej żeby zasady gry były zrozumiałe dla osób z planszówkami wcześniej nie związanych.

Język gry: angielski lub polski rzecz jasna ;)

Dodatkowe elementy:

-jestem fanem gier z kartami zdarzeń lub jednostek więc takie rozwiązanie przyjmę z radością
-porządne wykonanie , żetony z twardego kartonu lub laminowane (jeśli takie są ;)) żeby gra mogła wytrwać jak najdłużej przy porządnej eksploatacji
-ciekawy model dyplomacji pozwalający na współpracę graczy


Cena: jak najniższa choć podejrzewam , że przy takich wymaganiach będzie ciężko ;)

To z grubsza tyle. Z góry przepraszam jeżeli jakieś wymienione przez mnie kryteria są zupełnie nierealne, wynika to wyłącznie z mojej słabej znajomości rynku. Przepraszam także jeżeli opis nie jest precyzyjny lub brakuje mu istotnych w Waszej opinii elementów.

Zwróciłem się do Was po pomoc bo potrzebuję rady znawców a z mojego doświadczenia wynika , że takimi jesteście. Na swoje usprawiedliwienie dodam , że szukałem już gry moich marzeń ale jakoś zawsze brakowało mi "tego czegoś".


Z góry dziękuje za wszelkie rady,

Pozdrawiam,
Franek
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
Cuban
Caporal
Posty: 63
Rejestracja: niedziela, 10 czerwca 2007, 18:56
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Cuban »

Attack - aczkolwiek nie wiem czy poziom odwzorowania realiów przypadnie Ci do gustu.
http://boardgamegeek.com/boardgame/6752/attack
nic innego na razie nie przychodzi mi do głowy:)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Cuban
Caporal
Posty: 63
Rejestracja: niedziela, 10 czerwca 2007, 18:56
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Cuban »

http://boardgamegeek.com/boardgame/3505 ... ry-edition dużo lepsze recenzje, ale w tytuł ten nie grałem - przydał by się ktoś bardziej doświadczony:)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43344
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dragonie, chyba póki co Twilight Struggle spełnia najlepiej Twoje oczekiwania, choć strona militarna nie jest tam tak rozbudowana.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Teoretycznie tak, ale niestety tylko dwóch graczy..

Cuban, dzięki za propozycje. Gra wygląda ciekawie ale z tego co widzę to nakład został wyczerpany..
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
Hudson
Sous-lieutenant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Eeee...Sturm Europa? Zdaje się że nie do końca o to chodzi, ale nic bliższego nie znam.
Gry jeszcze nie ma, ale jest praktycznie gotowa;)
Point d'argent, point de Suisse.
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Adjudant
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 29 sierpnia 2009, 22:27
Lokalizacja: Ziemia
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Post autor: Smerf Maruda »

Wymagania pasują idealnie do tej gry: The Supreme Commander.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”