Jednostki Armii Czerwonej w B 35

Awatar użytkownika
Kamil
Praporszczik
Posty: 330
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Jednostki Armii Czerwonej w B 35

Post autor: Kamil »

Tem temat ma nacelu ukazanie w jak wielkim stopniu jednostki Armii Czerwonej są tarktowane po macoszemu w tym systemie. Po pierwsze, fakt ze dywizje radzieckie mialy zazwyczaj niskie stany osobowe, jednak pominięcie szczebla batalionowego słabia jeszce bardziej te dywizje w stosunku do stanu żeczywistego (np. żetony pułku strzeleckiego mają zazwyczaj 5 PS gdyby zrobić trzy bataliony po 2 Ps wychodziłoby już 6 PS) Poza tym pulki artylerii mają zazwyczaj niewłąściwą strukturę i także ikonki dział wchodzący w skład dywizyjnych pulków artylerii lekkiej też nie śa właściwe. Pozatym pomija się dywizjon przeciwpancerny - to jednak wynika raczej z faktu błędnej organizacji pal-ów.
Pan P
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2006, 15:06
Lokalizacja: Police

Post autor: Pan P »

Wiesz Kamil, SS-mani muszą mieć po czym pojeździć :-)
Awatar użytkownika
Kamil
Praporszczik
Posty: 330
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Kamil »

Pan P pisze:Wiesz Kamil, SS-mani muszą mieć po czym pojeździć :-)
Ja jako "fascynat" (o ile jest takie słowo :D ) frontu wschodniego wolałbym żeby szanse były w miare wyrónane :D
Gonzo
Podpułkownik
Posty: 974
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:20
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Post autor: Gonzo »

Kamil pisze:
Pan P pisze:Wiesz Kamil, SS-mani muszą mieć po czym pojeździć :-)
Ja jako "fascynat" (o ile jest takie słowo :D ) frontu wschodniego wolałbym żeby szanse były w miare wyrónane :D
Też uwielbiam front wschodni (Specjalnie zakupiłem sobie prawie wszystkie gry Dragona z WB-95 prócz burzy zimowej) i muszę się zgodzić z twoim zdaniem.

Ale też zawsze można "doprodukować" sobie żetony (tylko trzeba widzieć jakie - a ja nie jestem aż tak dobrze w tym zorientowany)
Awatar użytkownika
Kamil
Praporszczik
Posty: 330
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Kamil »

Gonzo pisze: Ale też zawsze można "doprodukować" sobie żetony (tylko trzeba widzieć jakie - a ja nie jestem aż tak dobrze w tym zorientowany)
Wiesz z kupnem gier jest tak jak z kupnem auta. :D Nie kupujesz słabego samochodu bo potem np. można wymienić silnik, koła itp. Tylko kupujesz taki którym dokładnie chcesz jeździć! I z grami jest podobnie jak kupuję grę to chciałbym by była conajmniej poprawna merytoryczne - a tak niestety nie jest :cry:
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Zajmowanie sie poprawnym stworzeniem jednostek chyba nie jest czynnoscia ktora sie producenci zajmuja na szeroka skale :) Ja o ACz wiem niewiele ale jaka ilosc PS i PW powinny miec ?
urodzony 13. grudnia 1981....
Pan P
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2006, 15:06
Lokalizacja: Police

Post autor: Pan P »

Slowiku, ja sie zgadzam z kamilem, albo walczy SS z NKWD albo kosmici z mumakilami, place za SS i NKWD a nie za kosmitów i mumakile. Wiec jak sie dowiaduje ze moja SS Viking jest faktycznie brygadą szturmową Klingonów a brygada NKWD szwadronem mumakili to mi sie ten fakt nie podoba i tlumaczenia w stylu ze sie spieszymy ze pani Grazynka albo drukarnia to ja dziękuje.
Gonzo
Podpułkownik
Posty: 974
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:20
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Post autor: Gonzo »

Pan P pisze:Slowiku, ja sie zgadzam z kamilem, albo walczy SS z NKWD albo kosmici z mumakilami, place za SS i NKWD a nie za kosmitów i mumakile. Wiec jak sie dowiaduje ze moja SS Viking jest faktycznie brygadą szturmową Klingonów a brygada NKWD szwadronem mumakili to mi sie ten fakt nie podoba i tlumaczenia w stylu ze sie spieszymy ze pani Grazynka albo drukarnia to ja dziękuje.
3 miesiące spieszenia się ... co nie ? :D
preclo

Post autor: preclo »

Pan P pisze:Wiec jak sie dowiaduje ze moja SS Viking jest faktycznie brygadą szturmową Klingonów ...
Klingonów to proszę tutaj nie mieszać, tym bardziej z jakimiś "muminkami" ;)
Nota bene chętnie bym pograł Klingonami. :D
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Slowiku, ja sie zgadzam z kamilem
A czy ja sie z nim nie zgadzam? Brzmi to tak jak bys tak uwazal.
Wiec jak sie dowiaduje ze moja SS Viking jest faktycznie brygadą szturmową Klingonów a brygada NKWD szwadronem mumakili to mi sie ten fakt nie podoba i tlumaczenia w stylu ze sie spieszymy ze pani Grazynka albo drukarnia to ja dziękuje
Oczywiscie. Mysle ze jezeli cos wydaje to jestem na 120% pewny ze jest dobrze a nie ze sie spiesze itd. to moge miec bledy.
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Kamil pisze: jak kupuję grę to chciałbym by była conajmniej poprawna merytoryczne - a tak niestety nie jest :cry:
Zazalenia na pismie prosze kierowac do wszechwiedzacego i zadufanego w sobie imc pana WZ!!!!
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Pan P
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2006, 15:06
Lokalizacja: Police

Post autor: Pan P »

Slowiku, moim celem nie bylo wmowienie tobie lub komus innemu że wolisz Mumakile od Krasnoarmieńców ;-) Faktycznie malo szczesliwie sformulowalem swoja wypowiedz. Przepraszam.
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Wszystko jasne panie P, zle zrozumialem chyba ;)

Ja rozumiem ze do bledow moze dochodzic itd. ale jednak moim zdaniem powinno sie robic wszystko mozliwe by owe bledy zminimalizowac. Mysle ze jak sie tworzy gre czy system a nie robi sie tego samemu to najlepiej jezeli ktos siedzial nad zasadami itd. (ktos kto to dobrze potrafi) a ktos inny nad jednostkami, OdB itd. (tez ktos kto to dbrze potrafi) => mysle ze wtedy nie byloby powaznych problemow...
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Kamil
Praporszczik
Posty: 330
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Kamil »

Z tego co wyczytalem na forum TiSa to w 18 nr TiS ma znaleźć sie cala 6 gwardyjska Armia Pancerna. Az juz sie boje :D Ciekawe czym zaskoczą nas autorzy żetonów :D
Awatar użytkownika
viking
Major en second
Posty: 1113
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:06
Lokalizacja: Białystok

Re: Jednostki Armii Czerwonej w B 35

Post autor: viking »

Kamil pisze:Tem temat ma nacelu ukazanie w jak wielkim stopniu jednostki Armii Czerwonej są tarktowane po macoszemu w tym systemie. Po pierwsze, fakt ze dywizje radzieckie mialy zazwyczaj niskie stany osobowe, jednak pominięcie szczebla batalionowego słabia jeszce bardziej te dywizje w stosunku do stanu żeczywistego (np. żetony pułku strzeleckiego mają zazwyczaj 5 PS gdyby zrobić trzy bataliony po 2 Ps wychodziłoby już 6 PS) Poza tym pulki artylerii mają zazwyczaj niewłąściwą strukturę i także ikonki dział wchodzący w skład dywizyjnych pulków artylerii lekkiej też nie śa właściwe. Pozatym pomija się dywizjon przeciwpancerny - to jednak wynika raczej z faktu błędnej organizacji pal-ów.
bo zamiast 3 żetonów radzieckiej piechoty musiałoby byc 9 , i o to podejrzewam tutaj chodzi-a ,że nie do końca zgodne to z prawda historyczną to widocznie autor gry tym się nie przejmuje

jak by to powiedzieć :cięcia kosztów są dla niektórych najważniejsze :wink:
Ostatnio zmieniony piątek, 14 grudnia 2012, 13:14 przez viking, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”