Wielkie bitwy 1939-1945 (WB-95) - Ruch

Ted
Chasseur
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 12 stycznia 2006, 10:34
Lokalizacja: Szczecin

Wielkie bitwy 1939-1945 (WB-95) - Ruch

Post autor: Ted »

Myślałem o sprawie raty drogowej.
Wymaga ona niewielkiej poprawki. Np. pułk czołgów pełznie w rozwiniętym szyku po polu. Wpełza, nadal płacąc za teren na drogę. Wtedy kładziemy na nim żeton strzały ( mający 2 kratki długości ) i pomyka 3 x szybciej. Ale nie może tak wejść w SK. Musi zapłacić za teren i wejście w SK aby rozwinąć liczną przecież grupę pojazdów z długiej kolumny marszowe, uporządkować wozy, utworzyć, szyk bojowy uwydatniający jego pełne możliwości. Inna propozycja - wchodzi w SK ale np. za 1/10 jego możliwości.
Podobnie z piechotą - porusza się 4 pola w terenie czystym w ugrupowaniu bojowym ( 14 km w ciągu całego dnia). Obecność drogi nie poprawia jej prędkości, bowiem tylko część żołnierzy idzie po drodze. reszta, w rozwiniętym szyku, drałuje po polach.
Czerwony Kapturek
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:51
Lokalizacja: Warszawa/Bruksela

Post autor: Czerwony Kapturek »

Problem jest ze zmotoryzowaniem piechoty bo piechocińcy amerykanscy byli zmotoryzowani tak jak artyleria a u Niemców bylo pod tym wzgledem duzo gorzej. Chyba to tez powinno byc jakoś oddane.
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Post autor: Grohmann »

Co do pierwszej propozycji to wydaje mi się, że na pewno oddaje realia ale w skali dowodzenia armią jest to chyba zbytnie wchodzenie w szczegóły, choć sama idea mi się osobiście podoba i można by się nad nią zastanowić np. w kontekście b35 - systemu o mniejszej skali dowodzenia.

Natomiast druga propozycja jest wg mnie dość interesującą i warta głębszego przemyślenia. Co prawda może to spowodować, że piechota będzie się ciągnełą daleko w tyle, ale może tak być powinno?
Ostatecznie można by w zamian podwyższyć PR piechocie do 5 przykładowo aby wynagrodzić brak bonusu za drogi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”