II WŚ - polski projekt "Pro publico bono"

Winters
Chasseur
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa

II WŚ - polski projekt "Pro publico bono"

Post autor: Winters »

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem stworzenia gry obejmującej całą II wojnę światową (wszystkie fronty) a dokładniej okres od 1933 do .... - no właśnie - końcem mojej gry byłoby pełne zwycięstwo.

Mam kilka pomysłów jak zrobić cos nowego i w miarę unikalnego. Nastawiam się na prostotę zasad i grywalność chociaż zdaję sobie sprawę, że chcąc zachować jako tako historyczne realia nie będzie to proste (oczywiście przejrzałem zasadniczo wszystko co jest na rynku zachodnim -przeważnie internetowo - bo "na żywo" widziałem 2 gry). Z tego co widzę to polscy gracze rzadko grają w zachodnie twory typu Totaliter Krieg, World at War, Third Reich etc. Wynika to pewno z trudnej dostępności gier (cena!) i tego, że długie zasady są spisane w obcym języku (ich czytanie zajmuje zatem sporo czasu).

Moja propozycja byłaby skierowana do graczy polskich, lubiących skalę strategiczną.

Ponieważ projekt jest dość ambitny i będzie czasochłonny mam dwa pytania:

1. Czy byliby chętni, żeby mi pomóc w przygotowaniu gry? Chętnie podzielę się swoimi pomysłami i ... pracą. Sam nie wiem, czy dam radę to zrobić a w kilka osób można cos skombinować w ciąggu najbliższego roku.

2. Czy byliby chętni, żeby w ogóle grać w coś takiego?


Od razu dodaję, że nie chodzi mi o pieniądze lub jakikolwiek zysk ekonomiczny - wiem, że od zawsze i wszędzie jest to zarzewie wszelkich konfliktów. Pieniądzę zarabiam gdzieś indziej i nie narzekam, tutaj chiałbym zrobić coś dla wspólnego pożytku, i być może rozpowszechniane za darmo w formie np. materiałów umieszczonych na stronie internetowej (jak np. zrobił twórca Totaliter Krieg). Z tego powodu nie zamierzam ukrywac moich pomysłów - jeśli ktoś je gdzieś wykorzysta, to nawet dobrze a wszystkich, którym zależy na kasie odsyłam do profesjonalnych wydawców gier.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ta skala nie jest popularna niby, ale na Armagedonie widziałem rok i dwa lata temu, że była grupka osób grająca. Wiem, że w Radomiu byli ludzie, którzy na pewno się bawili w Third Reich. Postaram się jak tylko się da sprowadzic tutaj, choc nie będzie to proste ani szybkie i nie wiem czy się uda, więc nic nie gwarantuję.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10381
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2024 times
Been thanked: 2755 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Ja niestety interesuję się skalą stricte taktyczną oraz łączeniem skal, więc choć będe trzymał kciuki, to jednak nie bardzo moge pomóc.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Panzerfan

Post autor: Panzerfan »

Gra ma być typowo wojenna czy obejmujaca także aspekty ekonomiczne i polityczne?
Winters
Chasseur
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Winters »

Panzerfan pisze:Gra ma być typowo wojenna czy obejmujaca także aspekty ekonomiczne i polityczne?
Gra ma być w skali strategicznej - a więc obejmuje politykę i ekonomię (aczkolwiek w niezbędnym zakresie). Ponieważ chodzi o podbój świata to oczywiście część wojenna będzie najbardziej rozbudowana.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

W każdym razie ze swej strony mogę zadeklarowac, że postaram się jakoś wesprzec bo podobnie jak Panzerfan uwikłany jestem w parę rzeczy, chocby w Ostrołękę. I też nie ma w tym komercji.

Myślę, że z czasem ludzi na forum będzie przybywac to i na różne pomysły będzie więcej chętnych.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

A masz już jakieś konkretne rozwiązania do tej gry czy na razie to tylko pomysły :?:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Winters
Chasseur
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Winters »

Mam założenia gry wraz z dość ustalonymi zasadami dotyczącymi ekonomi, polityki i walki. Nie mam chwilowo czasu opisac wszystkiego ale możemy się jakoś zdzwonić. Podstawowym celem jest stworzenie gry na kilka (5-8) godzin, z zasadami nie dłuższymi niż 15 stron dla 2-3 graczy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Może w okresie świątecznym udałoby się potestować...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Ludzie, a nie lepiej po prostu przetlumaczyc zasady serii Struggle for Europe wydawnictwa Clash of Arms (War without Mercy, Brute Force) - bo to jest dokladnie to, co mialoby byc robione.

Nie ma sensu odkrywac czegos, co juz zostalo odkryte. Lepiej przetlumaczyc i ew. dopisac jakies House Rules.
A jakby sie znalazlo odpowiednio duzo chetnych (min. 250) to mozna by nawet sprobowac zalatwic licencje i wydac to po polsku (w rozsadnej cenie).

V.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”