Nowy system Raleen'a dot. II Wojny Światowej

Jaki związek ma reprezentować jeden żeton w nowym systemie?

Czas głosowania minął niedziela, 3 września 2006, 09:49

brygadę
7
37%
dywizję
6
32%
korpus
4
21%
armię
2
11%
 
Liczba głosów: 19
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

Wojpajek pisze:Drużyny są najlepsze do II WŚ. Do innych epok świetnie nadają się gry operacyjne.
W pluton rozegrałem z 5 etapów nie było to złe, ale kiedy na półce miałem SL to grać w pluto przy tej grze to tak jak mieć w garażu BMW i jeździć maluchem :)
Czyli "Pluton" jak wynika z twej opinii nie był najciekawszym systemem.
Ja i owszem mogę się pobawić w plutony i drużyny nawet ale nie na planszy, tylko i wyłącznie komputer wchodzi w grę.
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Duza czesc zasad mozna uzywac dla innych skal niz planujemy. Na razie jestesmy daleko z zasadami, scenariusze i kampania w pracy...no zobaczymy kiedy wszystko zacznie sie jakos wylaniac z tej mgly ;)


PS.
Wojpajku, piekna reklamowka :)
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Pluton był niedopracowany - miałem sporo pytań po przeczytaniu zasad. Myślę osobiście, że warto raz zagrać - przynajmniej w walki piechoty, bo te o czołgach to była ogromna ilość tabelek. Myślę też, że można by te zasady przetworzyć, bo w sumie zasady walki piechoty na 3 stronach to już moim zdaniem świadczy o dużym potencjale gry. Tak jak to mówił ktoś: "im mniej tym więcej" :)
Heheh to może metodą kompromisu niech powstanie gra gdzie poruszamy wojska po mapie operacyjnej i walczymy potem drużynami :)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Wojpajek pisze:Heheh to może metodą kompromisu niech powstanie gra gdzie poruszamy wojska po mapie operacyjnej i walczymy potem drużynami :)
Takie systemy, w których przechodzimy z mapy operacyjnej na taktyczną, już oczywiście istnieją, choć akurat przychodzą mi do głowy gry morskie: Fire in the Sky i Silent War.

A w grach "lądowych"... cóż. To by było ciekawe, wprowadzić do walki np. cztery korpusy, po czym zejść na poziom drużyn! :wink:
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Myślałem bardziej o nieśmiertelnych batalionach rozkładanych na drużyny :)
Awatar użytkownika
Bjorn
Lieutenant
Posty: 504
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:29
Lokalizacja: Wa-wa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Bjorn »

Co innego jak zdobędę Moskwę dywizją (albo pięcioma) i jeszcze zatrzymam natarcie Sowietów i zobaczę to w mikroskali, a co innego jak zobaczę tylko, że mój batalion czegoś tam dokonał, bez wiedzy o tym, czy to w ogóle wpłynęło na losy wojny.
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Tu popełniasz błąd :P To nie Ty zdobędziesz tylko Twoi ludzie... a co to za zabawa wysługiwać się innymi ;)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Nad grobami poległych odda się salwę honorową i po sprawie. :P
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Andy, łącznie zmieniany 1 raz.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

A co z medlami dla rodziny pooległych ? :shock:
Awatar użytkownika
Bjorn
Lieutenant
Posty: 504
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:29
Lokalizacja: Wa-wa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Bjorn »

Moim zdaniem jeśli chodzi o skale stricte taktyczne z tych dawnych systemów Dragona najbardziej perspektywiczny był "Pluton" - i tu zgadzam się z Wojpajkiem. Gdyby tylko autor zechciał pociągnąć temat...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Skoro Pluton był perspektywiczny i po przeróbkach miał, niektórych zdaniem, duże szanse stać się ciekawą grą, to podejmijcie temat. Autor swego czasu szukał nawet u nas na forum testerów.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

To skoro nie ma tu ludzi chętnych do dowodzenia drużynami to może by zrobić w skali kompani? Popatrzcie na grę Devil's Cauldron jakie to piękne i zarazem nie walczymy o stodołę a o całe Arnhem i Nijmegen :) Zróbcie takie coś :) Błagam :) HHEHEH http://www.boardgamegeek.com/game/15369
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Post autor: Teufel »

Wojpajek a czy MMP ma inne gry z okresu DWS na poziomie kompanii?
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Nie. W skład MMP wchodzi też firma The Gamers: mają tam gry plutonowe - całkiem spora seria: od walk na Guadalcanal aż po Semper Fi w Korei.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”