Nowy system Raleen'a dot. II Wojny Światowej

Jaki związek ma reprezentować jeden żeton w nowym systemie?

Czas głosowania minął niedziela, 3 września 2006, 09:49

brygadę
7
37%
dywizję
6
32%
korpus
4
21%
armię
2
11%
 
Liczba głosów: 19
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Też nie rozumiem zarzutu o drobnicowanie. Przecież chcemy iść w dokładnie odwrotnym kierunku :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Ja bym nie chciał tylko, żeby to było tak, że przed każdym ruchem trzeba rzucać kostką czy jednostka się ruszy, i żeby rozstrzygnąć jedno starcie trzeba wykonać kilka rzutów (dla każdej walki) sprawdzając efekt w kilku różnych tabelkach.
To jest tylko jeden schemat rozwiązania :P :P :P
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

Raleen pisze:Myśl jest taka, aby robic starcia z udziałem niezbyt wielkiej liczby jednostek a co za tym idzie żetonów wojsk, ale za to, aby bardziej szczegółowo ukazac walkę, ruch itd.
Może moja wypowiedź nt. drobnicowania była zbyt lakoniczna :) :) :)
Z tym drobnicowaniem chodziło mi o to, że jak padają deklaracje o szczegółowości np. ruchu, walki itp to zaczynam się bać, że idzie to w kierunku B35 a nie daj Panie Dziejku Plutonu :). W końcu w małych scenariuszach B35 czy plutonnu żetonów też nie było wiele :).

To tylko takie moje subiektywne odczucia. Ja wiem, czytałem i zdaję sobie sprawę nt. uniwersalności systemu, tylko tak trochę lękam się i tyle. Wolę żeby szedł "ku górze" :) (czyli coraz większa skala jednostek), niż "ku dołowi" (coraz mniejsza) ot co. Nic więcej, jakby to powiedział Nico, marudzę :).
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Gra sama w sobie nie bedzie trwala dlugo i nie bedzie drobnicowania roznych czynnosci - glowna cecha (a moze i hamulcem :) ) beda raczej decyzje gracza. Wprowadzenie ich w zycie nie bedzie trwac dlugo.
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Mariusz
Adjoint
Posty: 733
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:53
Lokalizacja: Warszawa/Bruksela
Has thanked: 65 times
Been thanked: 28 times

Post autor: Mariusz »

No nie wiadomo - a jak będzie się długo zastanawiał? :)
Alea iacta est.
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

Znów może brak precyzji w mojej wypowiedzi :). Obawiam się, że zbyt wielkie uszczegółowienie gry wpłynie może wpłynąć na obniżenie skali jednostki podstawowej jaką ma być podobno pułk i że zrobi się z tego drugi B35.

A tak na marginesie, ile stron będzie miała instrukcja??
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Nie wiem ile stron bedzie miala, raczej wpierw napiszemy do konca instrukcje a potem stwierdzimy ile stron ma :)

Bataliony to beda tylko pancerne...wyjatkowo moze tez pojedyncze dywizjony ale to naprawde bedzie rarytas.
urodzony 13. grudnia 1981....
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

Jak wyjdzie za dużo to nożyczki i ciąć, i ciąć :).

Oj niebezpiecznie blisko B35 :).

Ale cóż pożyjemy zobaczymy. Grunt, żeby w ogóle się ukazało :)

Pozdrowienia
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

A tam blisko. Skala oddzialow nie jest czyms niezmiennym -> Beda zetony pp. ale tez ewentualnie DP.
Tak samo beda bataliony pancerne i ewentualnie pulki/brygady pancerne.

Oj nie tak niebezpiecznie, oj nie :) W sumie bedzie zupelnie, ale naprawde zupelnie inaczej...

A tam nozyczki, zasady beda moze tez mialy wiele przykladow itd. wiec nie az tak predko z tym cieciem :)
urodzony 13. grudnia 1981....
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

Ok to trzymam za słowo Słowiku i powodzenia, już nie marudzę :).
misiek000
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:50
Lokalizacja: Baboszewo/powiat płoński/ województwo mazowieckie

Post autor: misiek000 »

A czy gra ukaże się za free, np na tym forum? Czy będzie trzeba za nią płacić. Bo muszę przyznać, że zapowiada się ciekawie :wink:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jak będzie na forum albo w formie elektronicznej na pewno nie będzie trzeba za nią płacic, a jeśli mamy ją wydac to oczywiście drukarnia kosztuje, a niestety nie mam żadnego dobrego wujka z Ameryki (póki co :wink: ) który by to zasponsorował, tak by można rozdawac za darmo :)

Ale pomarzyc zawsze można co by to było gdyby się taki dobry wujek kiedyś trafił :wink:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Mysle ze damy rade wydac...
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

No, jeśli pewne wieści, które słyszałem dziś by się potwierdziły to :cool:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Hudson
Sous-lieutenant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Raleen pisze:No, jeśli pewne wieści, które słyszałem dziś by się potwierdziły to :cool:
Wujek sie odnalazl? :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”