Phantom Leader - Solitaire (DVG)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące okresu po II wojnie światowej.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Phantom Leader - Solitaire (DVG)

Post autor: Strategos »

Prędzej czy póżniej i tak Cie czeka kontynuacja :D : http://boardgamegeek.com/boardgame/6556 ... operations :mrgreen: !
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Re: Phantom Leader - Solitaire (DVG)

Post autor: Andy »

Rozważając kupno Phantoma, ściągnąłem sobie od razu instrukcje i wszystkie materiały i do niego, i dp Horneta. Zaczynać jednak lepiej od Phantoma, bo Hornet to po prostu bardziej skomplikowana wersja tego samego systemu. W Hornecie nie podoba mi się duża ilość hipotetycznych scenariuszy, jakichś III wojen światowych, interwencji w Iranie czy wojen z Chinami. Ale wolę za dużo nie psioczyć, żeby nie było tak jak z Phantomem ;)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
janekbossko
Sergent-Major
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 13 lutego 2007, 14:56
Lokalizacja: Szczecin

Re: Phantom Leader - Solitaire (DVG)

Post autor: janekbossko »

Bo to dobra gra jest :)
Sam chce kupic Hornet'a ALE cena jest niestety zaporowa. Mnie brakowalo przy Phantomie malej ilosci kart, pozniej cele i eventy sie powtarzają i nie ma takiej niepewności czy zaskoczenia jak na początku.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Re: Phantom Leader - Solitaire (DVG)

Post autor: Andy »

janekbossko pisze:bo to dobra gra jest :)
Ano dobra! :)

Zapytałem na BGG, ale przecież jest nas tu na forum co najmniej trzech, którzy grają w PL, więc i tu spytam: jeśli "kupiłem" uzbrojenie specjalne, poleciałem z nim na misję, ale go nie użyłem i wróciłem z nim do bazy, to czy będę mógł je ponownie załadować w którejś z późniejszych misji?

Na logikę: tak. Użyłem swoich wpływów, dojść, znajomości, żeby zdobyć trudno dostępny rodzaj uzbrojenia i mam go w magazynie do użycia w odpowiednim momencie. Ale jednak instrukcja sugeruje, że "opłata" jest za zabranie specjalnego uzbrojenia na misję, czyli tak jakbym musiał taką nieużytą rakietę czy inny zasobnik oddać skąd wziąłem. :)

Na BGG gracze chwalą pytanie :mrgreen:, jeden uważa tak, drugi inaczej, radzą żebym się nie przejmował i grał jak chcę (poniekąd racja :D), Dan nie ma czasu, bo opracowuje dwanaście nowych gier jednocześnie - może ktoś z Was ma pomysł?
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Phantom Leader - Solitaire (DVG)

Post autor: Strategos »

janekbossko pisze: Mnie brakowalo przy Phantomie malej ilosci kart, pozniej cele i eventy sie powtarzają i nie ma takiej niepewności czy zaskoczenia jak na początku.
Sensowniej jest rozwiązany wzrost doświadczenia pilotów : konkretny pilot może zacząc w dowolnym miejscu "kariery" mając przed sobą normalny "rozwój" .
Ostatnio zmieniony sobota, 25 czerwca 2011, 01:18 przez Strategos, łącznie zmieniany 1 raz.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Phantom Leader - Solitaire (DVG)

Post autor: Strategos »

Andy pisze: Na logikę: tak. Użyłem swoich wpływów, dojść, znajomości, żeby zdobyć trudno dostępny rodzaj uzbrojenia i mam go w magazynie do użycia w odpowiednim momencie. Ale jednak instrukcja sugeruje, że "opłata" jest za zabranie specjalnego uzbrojenia na misję, czyli tak jakbym musiał taką nieużytą rakietę czy inny zasobnik oddać skąd wziąłem. :)
Niestety obawiam się ,że skoro nie użyłeś sprzetu Twoi zwierzchnicy ze sztabu sił lotniczych będą bezwzględni- jak zwykle w imię wyższych racji - i dadzą ten "unikalny" sprzęt innej potrzebującej i efektywniejszej eskadrze .... której łebski dowódca też użyje swoich wpływów aby Ci co nieco uszczknąć ;) .
W tej grze podobnie jak w Silent War chcą chyba abyśmy zapłakali nie tylko patrząc na wynik rzutu kostką ale i cierpiąc na syndrom chronicznie krótkiej kołdry ! :lol:

Ale my, Andy, przecież lubimy - a nawet bardzo lubimy - takie wyzwania. :D
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Ezechiel
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 08:40
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Phantom Leader - Solitaire (DVG)

Post autor: Ezechiel »

@ Andy

Rzuć kostką k6. Na 1-3 inspekcja wypadła przed następną misją i zabrała zabawki. Na 4-6 Twoi logistycy zrobili lepszy przewał niż ich i zachomikowali graty jako części kuchenne.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Re: Phantom Leader - Solitaire (DVG)

Post autor: Andy »

Dzięki za rady! :) Na BGG już się wyjaśniło: przeważały głosy zbieżne z tym, co pisze Strategos, a potem przyszedł leśniczy... pardon: autor gry - i potwierdził. ;)

"Unused special weapons cannot be retained for future missions."

http://www.boardgamegeek.com/article/6996405#6996405
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Phantom Leader - Solitaire (DVG)

Post autor: Strategos »

Ezechiel pisze:@ Andy

Rzuć kostką k6. Na 1-3 inspekcja wypadła przed następną misją i zabrała zabawki. Na 4-6 Twoi logistycy zrobili lepszy przewał niż ich i zachomikowali graty jako części kuchenne.
Po uwagach autora proponuje korektę zamiast "1-3 " :"1-5" . Zamiast "4-6" : "6" i to zweryfikowane przez kolejne"6" . ( i mamy ukryty rzadki ale jakże smakowity event :) ) . ;)
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
WP
Porucznik
Posty: 567
Rejestracja: środa, 9 sierpnia 2006, 07:48
Lokalizacja: Płock

Re: Phantom Leader - Solitaire (DVG)

Post autor: WP »

Andy pisze:Dzięki za rady! :) Na BGG już się wyjaśniło: przeważały głosy zbieżne z tym, co pisze Strategos, a potem przyszedł leśniczy... pardon: autor gry - i potwierdził. ;)

"Unused special weapons cannot be retained for future missions."

http://www.boardgamegeek.com/article/6996405#6996405
Typowa amerykańska biurokracja. :(
"Zbunkruj" uzyskane uzbrojenie specjalne na terenie lotniska czyli wykaż się amerykańską przedsiebiorczością. ;)

P.S.
Zachęcony Twoim przykładem niedługo również stanę przed podobnymi problemami :)
Czekam na swój egzemplarz gry. :)
si vis pacem, para bellum
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Phantom Leader - Solitaire (DVG)

Post autor: Strategos »

Słuszna decyzja . Witaj w klubie :).
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Ezechiel
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 08:40
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Phantom Leader - Solitaire (DVG)

Post autor: Ezechiel »

Andy natchnął mnie, aby pomóc kolegom latającym w mniejszej skali.

Tutaj znajdziecie skany materiałów pomocniczych do Downtown. Jest tam kilka słów o podstawowych typach samolotów plus krótki artykuł nt. przebiegu konfliktu. Hasło jest takie jak moje imię (aby głupie boty nie grzebały).
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Re: Phantom Leader - Solitaire (DVG)

Post autor: Andy »

Dzięki Ezechielu!

A jak przyjdą do mojego magazynu po napalm i bomby kasetowe, to powiem im: Nuts! ;)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
WP
Porucznik
Posty: 567
Rejestracja: środa, 9 sierpnia 2006, 07:48
Lokalizacja: Płock

Re: Phantom Leader - Solitaire (DVG)

Post autor: WP »

Andy pisze:Dzięki Ezechielu!

A jak przyjdą do mojego magazynu po napalm i bomby kasetowe, to powiem im: Nuts! ;)
Dokładnie. Towar raz wydany nie podlega zwrotowi. ;)
si vis pacem, para bellum
Ezechiel
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 08:40
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Phantom Leader - Solitaire (DVG)

Post autor: Ezechiel »

Ci wietnamscy szpiedzy są naprawdę podstępni. Ostatnio jeden z nich przebrał się za szefa logistyki USAF i chciał abyśmy mu oddali nasze bomby.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po II wojnie światowej”