Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 10:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 262 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Twilight Struggle (GMT)
PostNapisane: czwartek, 10 lipca 2014, 14:23 
Général de Division Commandant de place

Strategos napisał(a):
Z pewnością osoba wygrywająca turniej szachowy jest najlepsza :).
Z pewnością Ścieżki Chwały to jedna z najbardziej udanych gier w systemie CDG. :)
Mimo wszystko nie odważę się poprowadzić dalej tego rozumowania ( :!: ) ;)

Ocena jak działa gra jest możliwa po rozegraniu wielu partii.
W systemach CDG zawsze po zakończeniu gry czyli w skali makro ktoś może powiedzieć ,że z takim układem kart ( doda niekiedy " w kluczowych momentach" )nie mógł wygrać rozgrywki. W skali mikro czyli patrząc na poszczególne rozdania układy niezbalansowane są stała praktyka wliczoną w "koszty " systemowe.
Sprowadzanie TS do rodzaju pasjansa przy wszystkich zastrzeżeniach ograniczających to porównanie jest dla TS krzywdzące ( choć POG jest wciąż - mimo upływu czasu-dla mnie grą nr 1 a TS po prostu bardzo fajna grą )- i jest to powód dla którego ośmieliłem się bronić TS -( wychodzić z sytuacji kryzysowych można jednak różnie )choć w przypadku TS ceną dobrej zabawy jest zdecydowanie częstsze niż w PoG czy FtP wrażenie ,że los nam wyjątkowo nie sprzyjał.

Wychodząc z roli adwokata TS :) uważam wbrew powszechnej opinii grę 1960: The Making of the President za lepszą niż TS . Tam oprócz tego co pisałem na temat zahamowania niekorzystnych eventów ( dla przeciwnika) z kart granych przez nas operacyjnie przez wydawanie "punktów" momentum oraz możliwości grania co ważne z planowanym wyprzedzeniem kart uniemożliwiających przeciwnikowi zagrywanie eventów jest znakomicie wymyślony system "rest" , którego istotą jest to ,że im silniejsze karty gramy tym mniejszą ilością(w stosunku do przeciwnika) specjalnych kostek losowanych przy ważnych okazjach ( w tym w dniu wyborów dla ustalenia ich wyników w stanach które strony wybrały do "finałowej" akcji) z woreczka dysponujemy.
Nie zapomnę niesamowitego efektu jaki zastosowane rozwiązania w w grze to dały w jednej z moich gier z żoną ( którą potrafi mnie pięknie ogrywać w niektóre niepasjansowe a nawet nie pokerowe gry) w MP kiedy na początku gry układy kart były dla mnie fatalne a przeciwniczka grająca umiejętnie silne karty uzyskała taka przewagę ,że zastanawialiśmy się nad tym na ile czasu ustanowi rekord w zdobytych glosach elektorskich. Jednak nie załamałem się tylko cierpliwie toczyłem dalej walkę "ze słabości czyniąc siłę " ( w grze symbolizuje to sytuacje "kontrofensywy" wypoczętego kandydata po tym jak rywal wykazuje symptomy wyczerpania ciężką kampanią wyborczą ).
Zasłużoną nagroda było zwycięstwo najmniejszą różnicą głosów elektorskich w naszych grach miedzy innymi dzięki wygraniu wyborów w stanie ...Kansas( dającym w 1960 roku chyba 4 głosy elektorskie :) )
Takie gry się pamięta przez dziesięciolecia .MP nie jest niestety tak popularna jak TS z uwagi na tematykę , która zbyt wielu potencjalnych graczy nie przyciąga.
TS daleko do MP ale czasem rozgrywka jest nie mniej pasjonująca i dająca podobnie wrażenie ,że dzięki naszym decyzjom osiągnęliśmy sukces. Nie mam "naukowego" podejścia do gier dlatego wystarcza mi tylko to wrażenie więc to co piszę chyba nie będzie przydatne do głębszych analiz :) .

Też lubię wybory 1960!!! :)
killy9999 napisał(a):
Strategos napisał(a):
Gdyby wielki miłośnik pasjansów Marszałek Piłsudski trenował umysł grając w takie gry, które nazywacie pasjansami mielibyśmy dziś w Polsce województwo kijowskie ;) .
Znaczy twierdzisz, że Cywilizacja nie jest pasjansem? To jak nazwać grę która trwa 1h/gracza (czyli 4 godziny w pełnym składzie), gdzie do bezpośredniej konfrontacji między graczami dochodzi 3-4 razy w ciągu rozgrywki (przynajmniej z moich doświadczeń), a tak poza tym gracze mogą sobie tylko podbierać karty z toru albo licytować się o terytorium (też najczęściej kilka razy na grę)?

Gra, którą cytujesz ma trzy poziomy "wtajemniczenia". To co napisałeś odnosi się chyba tylko do pierwszego.

PostNapisane: czwartek, 10 lipca 2014, 14:37 
Général de Division Commandant de place

Antioch Seleucyda napisał(a):
Niestety okazało się że Dmowskiemu lepiej karta szła.

Negocjacje w Rydze prowadzili piłsudczyk Dąbski i endek z Galicji Stanisław Grabski, a nie Dmowski.
Jakby Dmowskiemu lepiej karta szła, to mielibyśmy Mińsk Litewski w Polsce. Patrz: Linia Dmowskiego i jego pisma dotyczące terytorium Polski z konferencji pokojowej w Paryżu. Zaś jakby Piłsudskiemu szła dobrze karta, toby była Ukraina w federacji z Polską, a nie tylko województwo kijowskie.
Problem w tym, że obu karta szła różnie, a najlepiej czerwonym. Niestety.

PostNapisane: piątek, 11 lipca 2014, 13:51 
Adjudant-Major

leliwa napisał(a):
Gra, którą cytujesz ma trzy poziomy "wtajemniczenia". To co napisałeś odnosi się chyba tylko do pierwszego.
Bardzo możliwe - takie rzeczy widzi się dopiero z wyższych poziomów.

Tytuł: Re: Twilight Struggle/Zimna Wojna (GMT/Bard)
PostNapisane: czwartek, 30 marca 2017, 15:34 
General

W sprzedaży wersja kolekcjonerska Twilight Struggle
http://www.gmtgames.com/p-640-twilight- ... ition.aspx

Jedyne 180 dolarów plus przesyłka paki ważącej około 5 kg...

Components:

•Beautiful Wooden Collector's Edition box
•Mounted Map with Exclusive new Collector's Edition mapboard art
•Card decks with 110 Event Cards with Exclusive new Collector's Edition card backs
•Package of 20 Promo Cards and Player Aid material (containing both Promo Decks and the Turn Zero Deck from the Kickstarter campaign, with Collector's Edition card backs)
•Pack of 9 updated cards - an update for Kickstarter backers to correct typos in the CE cards.
•1 Bag of Wooden Blocks
•1 Sticker sheet
•5 Plastic Miniatures
•1 Dice set (1 large blue, 1 large red, 1 small blue, 1 small red)
•1 Rulebook
•Player Aid Cards
•Black Bag for the wooden blocks
•3 packs of clear card sleeves
•Certificate of Authenticity, with designers' signatures

Kurcze muszę powiedzieć, że się bardzo ciężko zastanawiam...Jakimś wielki fanem gry nie jestem ale całość robi wrażenie.

PostNapisane: czwartek, 30 marca 2017, 18:11 
Lieutenant-Adjudant-Major

Była. Zniknęła w ciągu 2 godzin koło północy nie mogłem już zamówić a dwa tygodnie na tą chwilę czatowałem. Zainteresowanie było takie że strona się zawiesiła. Po prostu informacja nie uaktualniona mają kłopot z systemem.

Amboss oder Hammer sein.

PostNapisane: piątek, 24 sierpnia 2018, 18:08 
Caporal

Profes79 napisał(a):
W sprzedaży wersja kolekcjonerska Twilight Struggle
http://www.gmtgames.com/p-640-twilight- ... ition.aspx

Jedyne 180 dolarów plus przesyłka paki ważącej około 5 kg...

Components:

•Beautiful Wooden Collector's Edition box
•Mounted Map with Exclusive new Collector's Edition mapboard art
•Card decks with 110 Event Cards with Exclusive new Collector's Edition card backs
•Package of 20 Promo Cards and Player Aid material (containing both Promo Decks and the Turn Zero Deck from the Kickstarter campaign, with Collector's Edition card backs)
•Pack of 9 updated cards - an update for Kickstarter backers to correct typos in the CE cards.
•1 Bag of Wooden Blocks
•1 Sticker sheet
•5 Plastic Miniatures
•1 Dice set (1 large blue, 1 large red, 1 small blue, 1 small red)
•1 Rulebook
•Player Aid Cards
•Black Bag for the wooden blocks
•3 packs of clear card sleeves
•Certificate of Authenticity, with designers' signatures

Kurcze muszę powiedzieć, że się bardzo ciężko zastanawiam...Jakimś wielki fanem gry nie jestem ale całość robi wrażenie.

Cholerny rarytas dla konesera.

PostNapisane: piątek, 9 listopada 2018, 13:21 
Sous-lieutenant

Twilight Struggle wreszcie zagościło również na naszym kanale. W pierwszej kolejności prezentujemy unboxing wersji Deluxe:

Wojennik TV # 131: Twilight Struggle - unboxing

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 262 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]