Twilight Struggle/Zimna Wojna (GMT/Bard/Phalanx)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące okresu po II wojnie światowej.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43344
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle/Zimna Wojna (GMT/Bard/Phalanx)

Post autor: Raleen »

Przeniosłem relację z Mistrzostw Polski w Twilight Struggle 2022, przybliżającą także historię imprezy, do działu "Konwenty", jako że mamy osobną część wydzieloną na tematy dotyczące imprez:

viewtopic.php?f=116&p=410149#p410149

Te materiały, które już tutaj są, niech zostaną, ewentualnie można je także zamieścić w tamtym wątku, natomiast jeśli chodzi o kolejne Mistrzostwa i turnieje, niech to będzie w tamtym dziale (w tym wątku z Mistrzostwami albo w nowych osobnych wątkach). Sama relacja, napiszę tu i tutaj, bardzo dobra i zachęca, żeby zainteresować się imprezą.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
mk20336
Adjoint
Posty: 758
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2017, 20:39
Has thanked: 65 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle/Zimna Wojna (GMT/Bard/Phalanx)

Post autor: mk20336 »

First Look at Twilight Struggle: Red Sea – Conflict in the Horn of Africa. Mój egzemplarz Twilight Struggle: Red Sea – Conflict in the Horn of Africa właśnie dotarł. W poniższy materiale opowiadam o tle historycznym gry a także przyjrzymy się jej komponentom. Zapraszam!

LINK: First Look at Twilight Struggle: Red Sea – Conflict in the Horn of Africa

Obrazek
Awatar użytkownika
mk20336
Adjoint
Posty: 758
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2017, 20:39
Has thanked: 65 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle/Zimna Wojna (GMT/Bard/Phalanx)

Post autor: mk20336 »

Teach & Play for Twilight Struggle: Red Sea

Zapraszam do krótkiego materiału, w którym gramy i uczymy Twilight Struggle: Red Sea - gry autorstwa jasona Matthewsa, powstałej na bazie świetnego poprzednika.

LINK: Teach & play for Twilight Struggle: Red Sea

Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43344
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle/Zimna Wojna (GMT/Bard/Phalanx)

Post autor: Raleen »

Mam takie pytanie, bo wiem, że pojawił się jakiś czas temu handicap dla USA na starcie w postaci 2 punktów wpływów, czy on jest już obowiązujący, czy to jest traktowane jako zasada opcjonalna?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
prezestomek
Adjudant
Posty: 274
Rejestracja: czwartek, 17 października 2013, 09:55
Has thanked: 19 times
Been thanked: 27 times

Re: Twilight Struggle/Zimna Wojna (GMT/Bard/Phalanx)

Post autor: prezestomek »

Raleen pisze: środa, 7 czerwca 2023, 10:08 Mam takie pytanie, bo wiem, że pojawił się jakiś czas temu handicap dla USA na starcie w postaci 2 punktów wpływów, czy on jest już obowiązujący, czy to jest traktowane jako zasada opcjonalna?
Nie jest zapisany jako obowiązek. Jednak +2US bardziej balansują grę. Rzadko gra się już na 0.
prezestomek
Adjudant
Posty: 274
Rejestracja: czwartek, 17 października 2013, 09:55
Has thanked: 19 times
Been thanked: 27 times

Re: Twilight Struggle/Zimna Wojna (GMT/Bard/Phalanx)

Post autor: prezestomek »

W 5. sezonie OTSL (Online TS League) przy narzuconej przez organizatora +2US na starcie to statystki mówią, że: 49,9% gier wygrało US, 48,9% dla USSR, 1,2% na remis. Liczba gier 855. Także jak widać nie ma dużej różnicy dla którejś ze stron. W mojej ocenie +2US ułatwia "miękkie lądowanie" dla gracza US w turze 1. Dlaczego? W HE T1 (headline event) jeśli US ma scoring ME to może dostać +4VPs przy braku obecności tam USSR (chyba, że USSR zagra Nassera w HE T1). Graczowi USSR w T1AR1 nieco ciężej jest wykonać udany przewrót w Iranie. W starych zasadach (0 dodatkowych punktów wpływu dla US) jeśli USSR robiło przewrót kartą za 4Ops, zawsze był udany tzn. zawsze usuwał ten jedyny punkt wpływu gracza US. W najgorszym razie przy wyniku rzutu 1 - Iran był pusty.
Awatar użytkownika
mk20336
Adjoint
Posty: 758
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2017, 20:39
Has thanked: 65 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle/Zimna Wojna (GMT/Bard/Phalanx)

Post autor: mk20336 »

Twilight Struggle: Red Sea – Conflict in the Horn of Africa – Digital App Walkthrough

Zapraszam do prezentacji aplikacji dla Twilight Struggle: Red Sea - bardzo ciekawa cyfrowa adaptacja planszowego tytułu!

LINK: Twilight Struggle: Red Sea – Conflict in the Horn of Africa – Digital App Walkthrough

Obrazek
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Twilight Struggle/Zimna Wojna (GMT/Bard/Phalanx)

Post autor: Darth Stalin »

O, ciekawostka!
Mam na telefonie apkę z podstawowym TS, nawet fajny.
Ciekaw jestem, czy można ją zainstalować także na kompie, z konta Google?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43344
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle/Zimna Wojna (GMT/Bard/Phalanx)

Post autor: Raleen »

Planszowa wersja już jest to musiała się pojawić apka.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
prezestomek
Adjudant
Posty: 274
Rejestracja: czwartek, 17 października 2013, 09:55
Has thanked: 19 times
Been thanked: 27 times

Re: Twilight Struggle/Zimna Wojna (GMT/Bard/Phalanx)

Post autor: prezestomek »

Nie chcę wychodzić przed szereg^^ ale to jest osobna gra a nie dodatek do starego, dobrego TSa także może do nowego, osobnego wątku to przerzućcie ;)
Wchodzi nowa GRA, w realiach okolic Indii, Chin i Azji Pd-wsch (Ruch Państw Niezaangażowanych?) https://www.gmtgames.com/p-1044-twiligh ... nsoon.aspx
Awatar użytkownika
mk20336
Adjoint
Posty: 758
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2017, 20:39
Has thanked: 65 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle/Zimna Wojna (GMT/Bard/Phalanx)

Post autor: mk20336 »

Storage Solutions for Twilight & Imperial Struggle

Przedstawiam dzisiaj materiał o rozwiązaniach do przechowywania komponentów gier (tzw. "Storage Solutions") dla tytułów z rodziny Twilight & Imperial Struggle. Zapraszam do materiału!

LINK: Storage Solutions for Twilight & Imperial Struggle

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po II wojnie światowej”