Next War: Poland (GMT)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące okresu po II wojnie światowej.
Profes79
General

Re: Next War: Poland (GMT)

Post autor: Profes79 » wtorek, 16 sierpnia 2016, 10:47

Tyle dobrego, że na P500 nic się nie wpłaca ale ile można czekać na wiadomość "charging"...Ja rozumiem, że gry nie piecze się jak bułki ale jak już zbierze się liczba zamówień to gra jest na jakimś tam etapie tworzenia chyba a nie startuje dopiero w momencie uzbierania 500 zamówień. Rok czy nawet dwa czekania jeszcze bym zniósł, żeby dostać dopracowany produkt ale cztery? Ja się zastanawiałem, czy mi poprzednia karta nie straci ważności a tu się zanosi, że zdąży ją stracić kolejna...Nie rozumiem też - o czym pisałem w innej dyskusji na FB - przeciągania wydania reprintów na które sa zamówienia i z których będzie pewny zysk bo ludzie zamawiający reprinty zwykle wiedzą co zamawiają mając okazję zapoznać się z pierwszym wydaniem...
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Post autor: Teufel » niedziela, 6 listopada 2016, 10:07

Pojawiły się zdjęcia z playtestów.
Widać na nich dobrze, jak trudno jest wybronić nasz kraj, nawet z jakąś pomocą sił NATO.
Będzie trzeba mądrze gospodarować zasobami.
Co ciekawe, pojawiły się samodzielne bataliony, co było nieuniknione przy ilości dostępnych brygad.
Wydaje mi się, że gra będzie nieco inna, bardziej blitzkrieg'owa od poprzednich części serii.
Ponadto walki powietrzne w zasadach advanced są dość krwawe, patrząc na skalę, to nasze lotnictwo bojowe będzie reprezentowane przez 6 żetonów. W serii Indie - Pakistan, ten ostatni wystawiając około 12-14 dywizjonów do ustalania samej przewagi powietrznej po 1 etapie potrafi stracić 70% sił lotniczych. Rosjanie spokojnie przez pierwsze etapy będą mogli stworzyć mocną przewagę w powietrzu. Ciekawe jak autor ujmie nasz potencjał plot. z S-200, czy mitycznymi Patriotami?
Na bgg wspomniałem o tworzonych 17 brygadach OT, ciekawe, czy autor je ujmie, ale całkiem możliwe, że raczej odda to w trudnościach z clearingiem miast...
A i jak dla mnie, to bez sensu, że autor zrobił ciemno i jasno brązowe żetony Polsce i Rosji, w sztucznym świetle będzie problem.

http://cf.geekdo-images.com/images/pic3164841_lg.jpg

http://cf.geekdo-images.com/images/pic3155785_lg.jpg
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Kontakt:

Post autor: maciunia » poniedziałek, 7 listopada 2016, 21:36

Teufel pisze:A i jak dla mnie, to bez sensu, że autor zrobił ciemno i jasno brązowe żetony Polsce i Rosji, w sztucznym świetle będzie problem.
Żetony chyba robi Mark Simonitch i prawdopodobnie wybrał kolor za tymi od Brygady Spadochronowej z Holland '44. Pisz mu że brzydkie i niech szuka czegoś innego albo jakaś ankieta na fb, gracze (konsumenci) zdecydują :)
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Kontakt:

Post autor: Teufel » niedziela, 23 kwietnia 2017, 10:36

Pojawiły się żetony do gry, są chyba najładniejsze ze wszystkich dotąd prezentowanych w systemie, polskie biało-czerwone, zamiast brzydkich brązowawych podobnych do rosyjskich.

http://talk.consimworld.com/WebX?14@@.ee6cdfc/6636

Strategic display, taka mapa B, ale w umownej skali.

http://talk.consimworld.com/WebX?233@@. ... =.1ddcd9c5
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Kontakt:

Post autor: Teufel » poniedziałek, 3 lipca 2017, 12:46

Są już dostępne zasady do tytułu.

http://talk.consimworld.com/WebX?233@@. ... =.1ddd006d

Będzie kilka małych scenariuszy (oblężenie Warszawy, suwalski występ) plus standardowo taktyczne i strategiczne zaskoczenie.
Awatar użytkownika
Grisznak
Caporal-Fourrier

Post autor: Grisznak » sobota, 22 lipca 2017, 08:48

Tłumaczenie zasad systemowych do ściągnięcia na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=217
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa

Post autor: ozy » poniedziałek, 24 lipca 2017, 22:59

Ktoś zamawia z P500? Wziąłbym pudełko, zatem gdyby ktoś był chętny na dołączenie jednego do swojego zamówienia, to proszę o PW.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Grisznak
Caporal-Fourrier

Post autor: Grisznak » poniedziałek, 24 lipca 2017, 23:14

Chciałem, ale ceną mnie zabili. 90$ dolców za grę nie dam (plus wysyłka pewnie podbiłaby grubo ponad setkę).
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Kontakt:

Post autor: Teufel » wtorek, 25 lipca 2017, 09:57

Patrząc na podobne cenowo gry już dostępne NW Poland powinna być za około 300 zł może trochę mniej w polskich sklepach. Planuję większe zakupy z Arkebuzem, Holland 44' i czymś jeszcze żeby było w co grać jesienią, to jakiś sensowny rabat może wyjdzie. Samego NWP się nie opłaca chyba ściągać.
Awatar użytkownika
Grisznak
Caporal-Fourrier

Post autor: Grisznak » wtorek, 25 lipca 2017, 12:03

Dokładnie. Byłem gotów dać do 300 zł maks. Więcej to mogę zapłacić najwyżej za moduły do ASL, gdzie zawartość i wieloletnia grywalność jest gwarantowana. Niestety, GMT tu poszalało. Może kiedyś trafi się taniej jakaś używka, wtedy się skuszę.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Kontakt:

Post autor: Teufel » sobota, 4 listopada 2017, 13:17

Jest już Order of battle dla gry wojsk lądowych, brakuje chyba tylko śmigłowców FR.

https://onedrive.live.com/?cid=BAF113CF ... 20&o=OneUp

NATO liczbowo jest silniejsze o jakieś 50% od ZBiRu. Ponadto dość wyraźnie przeważa w jakości, pytanie na ile szybko będą docierać posiłki. Należy też zwrócić uwagę, że Rosjanie są pogrupowani w Regiony Wojskowe, występuje nawet południowy, co jest mało prawdopodobne, aby jednostki z Kaukazu były ściągane w razie W do Białorusi.
NATO ma więcej sztabów, które mają ogromne znaczenie dla starć, z kolei ZBiR ma prawie 10 brygad artylerii, miażdżącej siły w ramach systemu, a NATO okrągłe zero.
Jestem bardzo ciekaw na ile scenariusze będą możliwe do kilkakrotnego przetestowania.
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa

Post autor: ozy » wtorek, 21 listopada 2017, 08:47

Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Kontakt:

Post autor: Teufel » wtorek, 21 listopada 2017, 09:27

Grisznak pisze:Dokładnie. Byłem gotów dać do 300 zł maks. Więcej to mogę zapłacić najwyżej za moduły do ASL, gdzie zawartość i wieloletnia grywalność jest gwarantowana. Niestety, GMT tu poszalało. Może kiedyś trafi się taniej jakaś używka, wtedy się skuszę.
I w jednym sklepie na literkę P jest za tę kwotę ;)
Grywalność serii NW jest gwarantowana. Ja kupuję w przyszłym roku, chociaż chyba koledzy z Poznania też zamawiają.

Te aar'y to dotyczą zdaje się tylko podstawowych zasad, które nie są zbyt fascynujące. Dopiero pełne scenariusze oddają dobrze konflikt współczesny.
RAJ
Général de Brigade
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times

Post autor: RAJ » wtorek, 21 listopada 2017, 09:35

Jak zobaczyłem pierwszy AAR to aż mnie zmroziło.
Mam nadzieję, że nigdy niezależnie od sytuacji nikomu nie przyjdzie do głowy robić z Warszawy reduty oporu.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Kontakt:

Post autor: Teufel » wtorek, 21 listopada 2017, 09:40

Coś czuję, że Antek to by ogłosił w 3 dniu wojny Warszawę Twierdzą. Szpadle w ręce i do kopania okopów. Kolejny dobry argument za niemieszkaniem w stolicy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po II wojnie światowej”