Twilight Struggle [GMT]

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące okresu po II wojnie światowej.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Mam nieodparte wrażnie, że TS nie dotyczy II wojny światowej. :wink:
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Sa Niemcy? Sa! Jest ZSRR? Jest! Jest USA i Wlk. Brytania? Jest! Wiec o co chodzi :P.
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

A bo trzeba tu podjac meska decyzje jak zorganizowac to forum :-)
Podzialu na gry zagraniczne i polskie niektorzy nie chca. Mnie sie nie podoba jak jest zbyt duzo dzialow i wole koncepcje "jedna gra - jeden temat". Moze trzeba sie zastanowic wsrod moderatorow albo referendum zrobic? ;-)
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Powolajmy trojstronna komisje, ktora przygotuje odpowiedni raport i zalecenia.... :D
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

I komisję śledczą, która ujawni prawdziwe intencje autorów poszczególnych koncepcji. :wink:
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Mogę zaproponowac ze swej strony kompromisową propozycję scalenia części tematów, co przybliży nas do koncepcji jedna gra-jeden temat, ale wolałbym, żeby nie narzucac piszącym tej zasady i żeby - jeśli chcą zakładali osobne wątki o ile tylko jest to uzasadnione, tzn. o ile taki wątek obejmuje szerszą tematykę.

Mamy różne przyzwyczajenia, bo ci, którzy działali kiedyś na forum PoGa grają zwykle w wiele gier zachodnich, i w związku z tym, że jest ich dużo zasada jedna gra-jeden wątek ma sens, natomiast na TiS gier było niewiele i nadawały się one bardziej do dłuższej dyskusji, ludzie je lepiej znali wobec tego dłużej też były wałkowane.

Zresztą takie podejście ogranicza dyskusję, jeśli chcemy porozmawiac o jakichś bardziej szczegółowych sprawach, a takie dyskusje są - moim zdaniem - najbardziej wartościowe. Np. jest dyskusja o lotnictwie w B-35, teraz ktoś chce podyskutowac o artylerii, musi tamtym przerwac w środku dyskusji, potem załóżmy, że ktoś znów chce wrócic do lotnictwa - znów wkracza w środek dyskusji o artylerii, i tak się to miesza, a świeżemu czytelnikowi trudno się w tym połapac. Sama dyskusja tego typu, że ktoś napisze, że mu się podoba i już, a drugi, że nie itp. to dużo nie wnosi.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

mam pytanko, czy po zagraniu przez USRR karty blokada gracz US może odrzucić DOWOLNĄ kartę 3 lub wiecej czy też MUSI to być karta z eventem US. Chciałem perfidnie odrzucić przy blokadzie kartę 3 warsaw pact formed ale mój przeciwnik protestował.
Cofnąłem ale mam watpliwości bo z opisu karty nie wynika, ze to musi być event US a raczej dowolna karta operacyjna z 3 lub więcej
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Dowolną, ślij UW w diabły ;).
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Nico pisze:Dowolną, ślij UW w diabły ;).
nie mogę posłać jej w diabły gdyz oznaczałoby to oddanie jej do ręki USRR( w końcu devil empire ;) ), mogę co najwyżej discardować :wink:
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
sosna
Caporal
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 21:03
Kontakt:

Post autor: sosna »

Hubertok, nie wytrzymałem i w końcu otwotrzyłem TS... Maskra juz wiem dlaczeo ta gra zbiera tak rewelacyjne komentarze. Przybywaj do Warszawy to dam się zonie wyrzucic z domu na kilka dni po pogramy na Wilczej :D
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

sosna pisze:nie wytrzymałem i w końcu otwotrzyłem TS... Maskra juz wiem dlaczeo ta gra zbiera tak rewelacyjne komentarze.
nom, tylko Republic of Rome jest lepsza :P
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

sosna pisze:Hubertok, nie wytrzymałem i w końcu otwotrzyłem TS... Maskra juz wiem dlaczeo ta gra zbiera tak rewelacyjne komentarze. Przybywaj do Warszawy to dam się zonie wyrzucic z domu na kilka dni po pogramy na Wilczej :D
Jasne mistrzuniu - w lutym będę na dwa dni w wawce to mogę Cię tak kontrolnie zmłócić ;) - gra fajna bo szybka

No i super, ze wreszcie zaczynasz przekonywać się do chyba najlepszego wydawnictwa gier wojennych jakim jest GMT.

Jak łykniesz carddrivenowego bakcyla to w zanadrzu już czeka kilka innych smacznych kąsków :]
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Lista zmian/klaryfikacji w tekstach kart 2ej edycji gry.

http://www.boardgamegeek.com/fileinfo.php?fileid=21541
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po II wojnie światowej”