Budynki do gry

Awatar użytkownika
Jason
Caporal-Fourrier
Posty: 91
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2015, 11:20

Budynki do gry

Post autor: Jason »

Hej!

Chciałem wam polecić zrobienie do swoich makiet papierowych budynków :) Znalazłem je jakiś czas temu na necie, robiąc tereny do Operation squada. Powiększyłem skale dwu lub trzykrotnie, tak żeby wysokość drzwi pasowała do moich modeli 1:72 z drugiej wojny, i musze powiedzieć że prezentują się przepięknie na stole do gry. Zrobienie kilkunastu różnych budynków owocuje zróżnicowanym i wyglądającym jak diorama stołem.

One są oryginalnie w 6mm, więc wydaje mi się że sklejenie ich dokładnie w tej skali pozwoli zbudować miasteczko z 3-4 domów w obrysie 10cm TZ, a nie tak jak zwykle gramy - 1 chatka w skali OiM ;) jako miasteczko :D A jako że to są budynki z operacji Market Garden, większość to architektura wiejskich niderlandów która naprawdę nie zmieniła się specjalnie od czasów wojen Napoleońskich i kampanii waterloo. :)

tutaj link, są one na wielu stronach różnych w necie, ale na tej dość ładnie pokazane: http://miniatures.free-creativity.com/
uwaga tam są małe literki na dole jak załadujecie stronę :D
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Budynki do gry

Post autor: Fromhold »

Jason pisze: Chciałem wam polecić zrobienie do swoich
One są oryginalnie w 6mm, więc wydaje mi się że sklejenie ich dokładnie w tej skali pozwoli zbudować miasteczko z 3-4 domów w obrysie 10cm TZ, a nie tak jak zwykle gramy - 1 chatka w skali OiM ;) :D
A ilukrotnie wyższe od budynkow beda wtedy figurki 1/72? :)
W 6 mm rzeczywiscie pieknie to wyglada.
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Jason
Caporal-Fourrier
Posty: 91
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2015, 11:20

Re: Budynki do gry

Post autor: Jason »

No to jest kwestia już tego jak kto chce żeby wyglądał ten stół. Mnie osobiście nie podoba się miasto jako jeden budynek w 1:72, jeśli 3 figurki reprezentują batalion 800 żołnierzy, to równie dobrze kilka małych budyneczków może reprezentować TZ. Przecież jeśli 30cm to kilometr w naszej grze to gramy olbrzymami o wzroście 80 metrów :) W końcu to wszystko bardzo umowne w tej skali.

Ja mam te same modele wydrukowane w skali 1:72 i też wyglądają świetnie, tak jak pisałem, do skirmisha z IIWW, ale chce zrobić drugi zestaw do napoleona w 6mm. a myślę że jeśli ktoś chce zachować skale to proponuje druk na a3 zamiast na a4 i już te budynki robią się większe :) ja jeszcze ręcznie powiększałem elementy w PS.
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Budynki do gry

Post autor: Fromhold »

Z tym ze miasta w BW- N praktycznie nie wystepuja,
Owczesne wsie liczyly po kilka domow.
Zupelnie nie przekonuja mnie budynki siegajace figurkom do kolan. ;-)
To zbyt drastyczne modelarsko. Stosowanie budynkow 15 mm do skali 20 mm IMHO w zupelnosci wystarcza.
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
norbert_t
Caporal
Posty: 70
Rejestracja: wtorek, 6 sierpnia 2013, 11:29

Re: Budynki do gry

Post autor: norbert_t »

Przecież Italeri (i nie tylko) wypuściło serię budynków dla 1/72. Część z nich pewnie nadaje się na tereny do BW:N. Trochę pewnie kosztują ale jak ma ich być niewiele na polu bitwy to cena jest ok.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Budynki do gry

Post autor: Torgill »

Italeri zrobiło ładne budynki pod Waterloo. Są jednak za duże do naszej skali terenu. My na początku używaliśmy budynków papierowych z jakiejś niemieckiej strony. Mogę je poszukać. Teraz na wschód bierzemy wargamera a na zachód od reycasta. Bardzo fajne domki.
Z chęcią zobaczę fotki tych małych domków.
Awatar użytkownika
Jason
Caporal-Fourrier
Posty: 91
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2015, 11:20

Re: Budynki do gry

Post autor: Jason »

Mam dwie fotki, wraz z moimi figurkami do bwn'a w skali, i ustawione na stole. osobiście uważam że w taki sposób są za duże.
Natomiast te domki są na tyle fajne, że rozmiar w którym sie je drukuje można dopasować do własnych preferencji :)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Re: Budynki do gry

Post autor: psborsuk »

Osobiście też postawiłem na Reycast. Na zakończenie Modelarskiej Mobilizacji na The Node zrobiłem zdjęcia dywizji brunszwickiej na tle tychże właśnie budynków. Imo wyszło bardzo przyjemnie.
A ich dodatkową zaletą, niebanalną dla gracza, jest wytrzymałość. Jednak płyta MDF wytrzyma zdecydowanie więcej, niż papier ;)
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Budynki do gry

Post autor: Torgill »

http://www.grundschule-pretzschendorf.d ... sberg.html

Tutaj jest sporo ciekawych domków za darmo z papieru.

Mimo wszystko papierowe domki traktuję trochę jako tymczasowe - w tej chwili mamy je "w archiwum" ale praktycznie już nie używamy. Zwłaszcza, że np. te z Reycasta są naprawdę w dobrej cenie i pomalowane dobrze wyglądają. Poza tym, jak pisał Borsuk, są trwalsze.
Awatar użytkownika
Jason
Caporal-Fourrier
Posty: 91
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2015, 11:20

Re: Budynki do gry

Post autor: Jason »

No oczywiście :) Co kto lubi. Ja akurat mam zacięcie twórcze :D i lubie wszystko robić samemu, od modeli po makiety, i ciesze się jak mogę posklejać całe miasto samemu.
Takie papierowe domki buduje ze papieru naklejanego na styrodur i wcale nie są dużo mniej trwałe od mdf-owych. Te niemieckie które podesłałeś są super, i spróbuje chyba zrobić sobie z nich jakiś stały TZ :) Dzięki.
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Re: Budynki do gry

Post autor: psborsuk »

Jasonie, masz rację, każdemu podług gustu:) gotowe modele mają jeden zasadniczy plus - oszczędzają czas, który mogę przeznaczyć na inne rzeczy. Dla mnie to ważne.
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Re: Budynki do gry

Post autor: psborsuk »

Moje pierwsze gotowe domki z Reycast Miniatures. Na warsztacie jeszcze mosty, młyn wodny i płotki. Czekam na domki dla Europy Wschodniej :)

http://psbwar.blogspot.com/2016/01/goto ... tures.html
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Budynki do gry

Post autor: Torgill »

Bardzo ładne, podoba mi się wersja ala mur pruski (ryglowa). Mamy domki od Reycasta tylko w malowaniu belgijskim (cegła), są bardzo praktyczne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Malowanie i figurki”