Jak zamieszczać zdjęcia na forum

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 36524
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 228 times
Been thanked: 148 times
Kontakt:

Jak zamieszczać zdjęcia na forum

Post autor: Raleen » niedziela, 19 lutego 2017, 20:09

Niżej krótka instrukcja jak zamieszczać zdjęcia na forum tak by otwierały się w postach i były bezpośrednio widoczne. Dotyczy ona portalu imgur.com Nie jest to jedyny portal służący do tego typu celów, ale ten w pierwszej kolejności polecamy, zwłaszcza osobom słabo obeznanym z tego typu kwestiami technicznymi. Gdyby ktoś miał jakieś uwagi bądź chciał rozszerzyć tą instrukcje albo zaproponować tego rodzaju instrukcję dla innych portali do hostowania zdjęć, prosimy pisać w dziale Administracji: http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=108&t=16626 Instrukcja ta ma na celu pomóc zwłaszcza osobom nowym, które słabo orientują się w tej tematyce. Niezależnie od poniższego informujemy również, że zdjęcia można dodawać do postów jako załączniki.

Instrukcja wrzucania zdjęć na forum

Wejdź na portal: http://imgur.com/
Można oczywiście skorzystać z innych portali, ale ten instruktaż odnosi się do imgur'a. Nie trzeba się tam rejestrować, można od razu wrzucać fotki.
Obrazek

Kliknij u góry w "new post", a następnie "upload images".
Obrazek

Po kliknięciu w "upload images" pojawi się następne okienko. Możemy tutaj albo przeciągnąć fotki bezpośrednio z naszych otwartych w innym oknie katalogów, albo nacisnąć "browse", żeby przejść do przeglądania katalogów. Tutaj wciśnięto opcję "browse".
Obrazek

W naszych katalogach szukamy odpowiedniej fotki. Przykładowo chcemy pochwalić się pięknym zdjęciem brytyjskiej piechoty próbującej odeprzeć szarżę lansjerów nadwiślańskich. Klikamy na fotkę, żeby ją zaznaczyć, a następnie wybieramy "otwórz". Jeśli chcemy wybrać kilka fotografii na raz musimy je zaznaczać trzymając cały czas lewy przycisk "ctrl", lub "shift".
Obrazek

Fotografia zacznie się wgrywać na serwer. Poczekajmy aż zniknie napis "processing" i po chwili "100%". To ważne, bo dopóki fotka się przetwarza nie będzie można prawidłowo skopiować jej linku.
Obrazek

Klikamy prawym przyciskiem myszy na obrazku. Wybieramy opcję "kopiuj adres obrazu" i klikamy na niego lewym przyciskiem myszy.
Obrazek

Skopiowany link wklejamy do naszego nowego wpisu na forum. Link wklejamy w dowolnym miejscu, przed tekstem, między tekstem itd. Zależy w którym miejscu chcemy, żeby się pojawił.
Obrazek

Zaznaczamy cały link (albo dwukrotne kliknięcie na nim LPM, albo przytrzymując LPM przejeżdżamy przez cały tekst linku, żeby był podświetlony na niebiesko.
Obrazek

Nad okienkiem wpisu są różne przyciski, m.in. quote, code, list, img, url. Nas interesuje "img". Klikamy w niego. Link zostanie zaznaczony kodem. Możemy też go wpisać ręcznie. Ważne, aby kod zaczynał się bezpośrednio przez linkiem i kończył bezpośrednio za nim. Jeśli wpiszemy np. Obrazek to obrazek nam się nie wyświetli. Prawidłowy jest wygląd przedstawiony na obrazku.
Obrazek

Jeśli napisaliśmy już całego posta, klikamy na "wyślij". Nasz obrazek pojawił się w naszym wpisie. Gratulujemy!
Obrazek
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Marcin Rogoza
Chasseur
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 25 kwietnia 2015, 21:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak zamieszczać zdjęcia na forum

Post autor: Marcin Rogoza » sobota, 23 grudnia 2017, 11:42

Przeglądając forum widać sporo zdjęć z photobucketa, które oczywiście się nie wyświetlają.

Stąd prośba do właścicieli postów o lekką edycję treści - otóż można odblokować zdjęcia w starych postach dopisując po rozszerzeniu jpg "~original". Po tej operacji zdjęcia na nowo powinny być widoczne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje”