Konkurs historyczny

Pokazy, turnieje, informacje sklepowe
Awatar użytkownika
Torgill
General
Posty: 5707
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 265 times
Been thanked: 108 times
Kontakt:

Konkurs historyczny

Post autor: Torgill » niedziela, 11 grudnia 2016, 12:15

!!! KONKURS ŚWIĄTECZNY !!!

Ogłaszamy konkurs, w którym główną nagrodą dla zwycięzcy będzie zeszyt "Orłów nad Kaczawą" ! Zasady są bardzo proste, wystarczy odpowiedzieć poprawnie na trzy pytania. Zwycięzcę rozlosujemy z osób, które wyślą swoje odpowiedzi na adres: biuro@gmboardgames.com , w tytule należy wpisać "konkurs".
Termin - do 24 grudnia do pierwszej gwiazdki, uznajemy że będzie to godzina 18 ;)
A oto pytania:

1: Na szacunek Bluchera trzeba było sobie zasłużyć. Samo pochodzenie nie wystarczyło, trzeba było wykazać się na polu bitwy, a staremu kawalerzyście trudno zaimponować.
"Jego wysokość nosił dotychczas order Orła Czarnego jako szwagier króla, lecz dzięki tej chlubnej bitwie Pan go sobie wywalczył." Te słowa przyszły marszałek wypowiedział do... no właśnie, do kogo i w jakich okolicznościach?

2: Kampania 1813 roku miała szczególne znaczenie dla Prusaków. Stała się dla nich walką o wyzwolenie spod francuskiego dyktatu. W szeregi armii zaciągało się wielu ochotników w różnym wieku i z różnych warstw społecznych. Oddziały takich ochotników zwano freikorpsami. Złożone często ze studentów i młodzieży, mimo swej niepewnej wartości bojowej stawały się często symbolami. Wyróżniał się zwłaszcza jeden z nich, osnuty romantyczną legendą. Podobno od jego barw pochodzą dzisiejsze kolory flagi Niemiec. O jakim oddziale mowa?

3: W miejscu tym podpisano dokument, który miał określić sposoby walki ze znienawidzonym Napoleonem. Jeden z podpisujących monarchów jeszcze rok wcześniej był sojusznikiem Cesarza Francuzów. Ten niezbyt utalentowany monarcha, 3 lata wcześniej stracił żonę, która była uważana za bardziej wojowniczą od niego. O jaką konwencję chodzi, w jakim mieście ją podpisano i jaka rodzina była właścicielami zamku, gdzie miało to miejsce?

Życzymy powodzenia!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia, informacje, wydarzenia”