[AAR] Iganie 1831 - Kristo vs Raleen, 18.02.2018 (2)

i inne gry oparte na jej zasadach

[AAR] Iganie 1831 - Kristo vs Raleen, 18.02.2018 (2)

Postby Raleen » Saturday, 24 February 2018, 15:12

Relacja z rozgrywki na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=121
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Raleen
Colonel Général

Re: [AAR] Iganie 1831 - Kristo vs Raleen, 18.02.2018 (2)

Postby Kristo.kk » Sunday, 25 February 2018, 18:58

Druga partia, którą rozegrałem z Raleenem pokazała chyba cały potencjał tego scenariusza. Stronie rosyjskiej, co chwila przybywają jednostki pozwalające przejąć kontrolę nad spotkaniem. Małe starcie rozkręciło się w całkiem sporą bitwę. Ten narastający przebieg ma decydujące znaczenie. Odmierza czas Polakom.

Wydaje mi się też, że praca nad scenariuszem dobiega końca. Raleen pewnie niedługo będzie mógł ogłosić zapisy na pierwsze egzemplarze.
Kristo.kk
Lieutenant

Re: [AAR] Iganie 1831 - Kristo vs Raleen, 18.02.2018 (2)

Postby Raleen » Wednesday, 7 March 2018, 14:35

Również mam wrażenie, że nie trzeba będzie już dużo gmerać przy tym scenariuszu.

Co prawda na ostatnim Strategosie nie udało się zrobić dobrych zdjęć i nie śledziłem rozgrywki Kristo vs Mateusz, to na tyle ile widziałem, pewne rzeczy (nazwijmy je tendencje) się powtarzają.

Mam nadzieję na jeszcze 1-2 porządne rozgrywki, które pozwolą ostatecznie zweryfikować ten scenariusz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Raleen
Colonel Général

Return to Ostrołęka 26 maja 1831