Nami napisał(a):
11.1.6., 12.4.2. i 12.4.3. - zaraz po rozstrzygnięciu starcia jednostki kontrszarżującej przestaje ona być jednostką kontrszarżującą, jednak rozumiem, że te ograniczenia trwają do końca fazy walki, w której to starcie było rozstrzygane. A może dłużej i jednostka kontrszarżująca w fazie ruchu kawalerii przeciwnika nie będzie mogła być zaatakowana przez piechotę w fazie walki piechoty przeciwnika?
Co do ostatniego zdania - taka kawaleria może być zaatakowana przez piechotę przeciwnika w fazie walki piechoty przeciwnika. Jeśli kawaleria chce się przed tym bronić, to musi kontrszarżować na piechotę w fazie ruchu piechoty przeciwnika jak ta do niej podchodzi. Jeśli nie ma takiej możliwości, bo np. stała już w strefie kontroli piechoty, to jedynym wyjściem jest odwrót.
Nami napisał(a):
Jak wygląda pościg, w sytuacji, kiedy obrońca został wyeliminowany?
O tyle ile wynika z rezultatu walki. Najpierw ścigający zawsze wchodzi na pole zajmowane przez pokonany oddział. Następnie piechota może poruszyć się tylko maksymalnie o 1 pole, bo w przypadku piechoty zejście z drogi wycofania możliwe jest tylko o 1 pole, a drogi wycofania w tym przypadku nie ma, więc dalej nie może się poruszyć. Kawaleria nie ma takiego ograniczenia, bo w jej przypadku po wejściu na pole zajmowane przez pokonany oddział może ona dalej wykonywać pościg dowolnie (droga wycofania pokonanego nie ma znaczenia).