ACW Gettysburg & Take Command Bull Run/Manassas

Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

ACW Gettysburg & Take Command Bull Run/Manassas

Post autor: Nico »

Komputerowe gry ostatnich lat:

Tutaj zdjecia z Take Command 1861 - 1st Bull Run (a.k.a. Civil War: the Battle of Bull Run):

http://www.3dgamers.com/screenshots/gam ... mmand1861/

Tutaj zdjecia z American Civil War: Gettysburg:

http://www.3dgamers.com/screenshots/gam ... ettysburg/

Tutaj zdjecia z Take Command - 2nd Manassas 1862:

http://www.madminutegames.com/gallery.htm
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

Dobrze by było gdyby jeszcze ktoś mógł się podzielić wrażeniami z gry w którąś z tych gier:)
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

No mowilem przeciez:P Gettysburg jest ladny, ale samo dowodzenie jest takie sobie, malo realistyczne. SMGettysburg jest o niebo lepszy tutaj, a Bull Run to ponoc taki ulepszony SMG.
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

No dobra mówiąc o wrażeniach miałem na mysli również mechanikę, garść zasad, porównanie do jakichś innych gier itp. No mówiąc krótko tak trochę więcej informacji niż dwa zdania:P.

Tak, tak wiem, czepiam się:)
Zeka

Post autor: Zeka »

Zagrałem kilka razy w Take Command: 2nd Manassas.
Grafika: jak juz wspomniano ulepszone dzieła Sida Meyera, wsztystko w 3D. Silwetki żołnierzy realniejsze (proporcje, mundury itp.). System rozkazów dla jednostek zasadniczo ten sam co w SMGettysburg (w Take Command... doszedł jednak jeden nowy - take control from AI). Na razie to tyle, ponieważ zawsze dostaję pod rozkazy regiment piechoty i to bez względu co tam kombinuję :)
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

Zeka pisze:Zagrałem kilka razy w Take Command: 2nd Manassas.
Grafika: jak juz wspomniano ulepszone dzieła Sida Meyera, wsztystko w 3D. Silwetki żołnierzy realniejsze (proporcje, mundury itp.). System rozkazów dla jednostek zasadniczo ten sam co w SMGettysburg (w Take Command... doszedł jednak jeden nowy - take control from AI). Na razie to tyle, ponieważ zawsze dostaję pod rozkazy regiment piechoty i to bez względu co tam kombinuję :)
Ale grywalne to??? Pytam, bo zastanawiam się nad zakupem tego.

A propos ściągnąłem demo, ale jakoś mi nie chce chodzić może ktoś wie co trzeba zrobić, żeby to zadziałało???
Z góry dzięki za pomoc.
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Post autor: runnersan »

Da się tylko nie należy używać no-cd, tylko oryginalnego nośnika. Twórcy poprawki nie stanęli na poziomie. Stąd max regiment pod kontrolą.
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

runnersan pisze:Da się tylko nie należy używać no-cd, tylko oryginalnego nośnika. Twórcy poprawki nie stanęli na poziomie. Stąd max regiment pod kontrolą.
Ale ja w ogóle nie mogę odpalić dema, mam ściągnięty plik, ale ani go rozpakować ani cokolwiek. Generalnie nic. Może please o jakieś wskazówki, o nie wiem co i jak. Może plik uszkodzony w czasie ściągania???
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Post autor: runnersan »

Chyba musi być uszkodzony. Generlanie ja nie pamiętam, żebym musiał robić specjalne myki przy demie.
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

runnersan pisze:Chyba musi być uszkodzony. Generlanie ja nie pamiętam, żebym musiał robić specjalne myki przy demie.
Ok dzięki tzn, że znów mam pecha i wzięło i zdechło przyściąganiu.

Dzięki serdeczne
Zeka

Post autor: Zeka »

Może ktoś wie kiedy gra trafi na rynek polski? Jakiś czas temu szukałem i nie mogłem nigdzie znaleźć informacji na ten temat :?
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Post autor: runnersan »

Niestety nikt się do tego nie pali. Ostatnio Nicolas Games w swych objawiło kilka ciekawych tytułów, ale tej gierki wśród nich nie ma. Szkoda... Pozstaje chyba tylko sklep na paradoxplaza:)
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

Zeka pisze:Może ktoś wie kiedy gra trafi na rynek polski? Jakiś czas temu szukałem i nie mogłem nigdzie znaleźć informacji na ten temat :?
He he he no to się Kolega popisał niezłym poczuciem humoru :) :) :P

Nie sądzę, żeby się pokazała ale jeśli już miałoby to nastąpić to tak jak z większością gier tego typu, tj. kilka ładnych lat po ukazaniu się na rynku w USA. Jedyną szybką i pewną metodą jest sprowadzenie gry z USA niestety :(. Jak tak sprowadzałem Battlegroundy i jeszcze kilka innych pozycji. Jedyne na co się doczekałem to Waterloo na enginie nieśmiertelnego Gettysburga Sida Meiers'a.

Pozdowienia
Zeka

Post autor: Zeka »

tstaszek pisze:He he he no to się Kolega popisał niezłym poczuciem humoru :) :) :P
W końcu śmiech to zdrowie :)
No i znowy trzeba będzie zbierać walutę :wink: Gdyby chociaż ktoś grał w bitewną wercję ACW...

W Waterloo na silniczku Sida Meyera grałem, a gdzieś mam takiż Austerlitz...
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

Zeka pisze:Gdyby chociaż ktoś grał w bitewną wercję ACW...
Czy Koledze chodzi o gry bitewne, czyli figurkowe ??? Tak z ciekawości pytam :).
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”