Victory at Sea

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Wasil
Carabinier
Posty: 28
Rejestracja: piątek, 9 marca 2018, 09:39
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Victory at Sea

Post autor: Wasil »

Doberek :)

Czy ktoś może w Warszawie gra w Victory at Sea? Jestem ciekawy jak w to się gra i się zastanawiam czy ktoś w stolicy może zrobić jakąś pokazówkę/demo?
Awatar użytkownika
twhistoria
Capitaine
Posty: 864
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 13:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 233 times
Been thanked: 137 times
Kontakt:

Re: Victory at Sea

Post autor: twhistoria »

Skontaktuj się ze sklepami, które to rozprowadzają, gdzieś na pewno introgaming Ci zrobią.
Zapraszam do zapoznania się z moim blogiem http://twhistoria.blogspot.com
Awatar użytkownika
ink
Sergent-Major
Posty: 183
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2011, 13:23
Been thanked: 25 times

Re: Victory at Sea

Post autor: ink »

Swoja droga w poniedzialek mialem modele w reku. Podstawki imho duzo fajniejsze niz na zdjeciach. W porownaniu do modeli GHQ modele sa slabsze ale tez cena jest duzo nizsza. Podstawki sa o tyle fajne ze nie trzeba lapac za model i go uszkadzac przy manewrach. W gre nie gralem niestety jeszcze ale pewnie sie skusze za jakis czas.
"Kto nie potrafi żyć bez honoru, niech umiera z honorem..."
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Victory at Sea

Post autor: Silver »

Nabyłem starter do tego systemu. Czy ktoś gra w tym systemie w Warszawie z tego forum? Mam kontakt na FB do graczy, ale umawianie się idzie jak krew z nosa.
Obiecywałem sobie coś więcej po tym systemie, ale od biedy można grać.
Tylko problem z ilością okrętów, bo w podstawce tylko parę krążowników i niszczycieli USA i Japonii; a chciał by się rozegrać np. bitwę eskadry Doormana z Japońcami.
No i rozegrać jakąś kampanię.
Ale wydaje mi się, że to kolekcjonerskie wyciąganie kasy bo za pojedynczy pancernik idzie zapłacić ok 80 zł; i jak tu dobrać sobie flotę.
Ale zawsze można spróbować i skonstruować własne żetonowe a nie figurowe okręty; tylko zastanowić mocniej nad ich charakterystykami w tym systemie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Victory at Sea

Post autor: Raleen »

Już oni Ci dadzą żetonowe Sylwek :)

Trzeba długo i cierpliwie zbierać i malować, a granie to raz na jakiś czas, jak się okazja nadarzy ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Victory at Sea

Post autor: Silver »

Ja jestem praktykiem a to chyba wieczni marzyciele czekający na skompletowanie danej floty a to się pewnie nie ziści.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Victory at Sea

Post autor: Raleen »

Ponoć w Paladynacie grają. Przynajmniej tak mi mówił właściciel, ale może trochę na zachętę (i nie wiem czy to był dokładnie ten system, bo oni mają tam kilka tych morskich).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Victory at Sea

Post autor: Silver »

Właśnie o nich pisałem. Mają przedstawicieli na tym forum?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Victory at Sea

Post autor: Raleen »

Chyba nie, ale i tak zamierzałem porozmawiać z właścicielem, więc może będą mieli niedługo ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - od początku XX w.”