O serii i systemie "Wrzesień 1939"

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
rrober
Sous-lieutenant
Kontakt:

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: rrober » czwartek, 22 grudnia 2016, 09:33

III Zeszyt z regułami systemu WRZESIEŃ 1939 już w sprzedaży

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
rrober
skala72
Appointé
Kontakt:

Post autor: skala72 » czwartek, 22 grudnia 2016, 17:43

Nie jestem jakimś specem od WG czy też planszówek, ale ... powoli nawracam się i moim zdaniem ten zestaw żetonów i linijek jest porządnie zrobiony.
Pozdrawiam
Skala72

TANKmodels
krajarek
Sergent-Major

Post autor: krajarek » piątek, 23 grudnia 2016, 10:51

Fajnie, że już jest ten zestaw (III tom)
Fajnie że już są te żetony i miarki. (znaczniki ran do OiM mogą pasować :) )
Fajnie, że nic się do okładki nie przykleiło, jak ostatnio.
Może uda mi się jeszcze w styczniu wstępnie zagrać. Już sprawdzam, co mam z Polaków, czekam na podstawki, no i... resztę zasad.
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Kontakt:

Post autor: Indar » poniedziałek, 13 marca 2017, 00:24

Czy opublikowane V tomów to już komplet zasad? Trochę wypadłem z obiegu i zatrzymałem się na 3.
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Been thanked: 1 time

Post autor: psborsuk » poniedziałek, 13 marca 2017, 06:13

Teoretycznie tak, choć nadal nie ma list armii (poza kilkoma przykładami zamieszczanymi na okładkach).
anonim
Adjudant
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Post autor: anonim » poniedziałek, 13 marca 2017, 10:43

5 tomów to komplet zasad. W szóstym będzie lista armii polskiej a w siódmym zapewne lista armii niemieckiej.
Profes79
General

Post autor: Profes79 » poniedziałek, 13 marca 2017, 11:01

Ja co prawda już po pierwszych tomach z modelami i sposobie ich dystrybucji stwierdziłem, że dam sobie spokój ale:
Wrzesień 1939 - 5 zeszytów zasad+dwa zeszyty z listami armii - w sumie siedem zeszytów po 20 PLN sztuka. Bagatela 140 PLN.

Podręcznik do Ogniem i Mieczem - 400 kolorowych stron w twardej oprawie - kosztuje raptem 20 złotych więcej. Podręcznik do Bogowie Wojny: Napoleon to był koszt niecałych 100 PLN za 180 stron.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: WarHammster » poniedziałek, 13 marca 2017, 11:15

Ale tu masz żetony, specjalne linijki i łącznik zeszytów ;).
A serio, kupując na raty raz w miesiącu nie odczuwa się utraty tych 140 zł. Z drugiej strony masz rację, zdecydowanie zbyt wiele jak na takie wydanie.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Zeka

Post autor: Zeka » poniedziałek, 13 marca 2017, 17:01

Ponoć są tzw. gratisami ;) A poważnie, podzielam opinię Profesa - sam kupiłem kilka pojazdów do innych rzeczy i stwierdziłem, że z resztą dam sobie spokój (wolę na początku wiedzieć ile i jakich modeli będę potrzebować; zresztą same zasady miały być darmowym dodatkiem do modeli. Potem się urodziło pięć zeszytów zasad, a teraz się okazuje, że nie są kompletne... Oj, przecież są, można grać przykładowymi wojskami pokazywanymi w zasadach...
skala72
Appointé
Kontakt:

Post autor: skala72 » poniedziałek, 13 marca 2017, 17:04

WarHammster pisze:Z drugiej strony masz rację, zdecydowanie zbyt wiele jak na takie wydanie.
Właśnie o to chodziło Tomkowi, że na zasady może sobie pozwolić każdy, ale nie oznacza to, że fajnie by było mieć wydane zasady w całości, w formie książki.
Pozdrawiam
Skala72

TANKmodels
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 165 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Post autor: Raleen » poniedziałek, 13 marca 2017, 17:05

Zeka pisze:Oj, przecież są, można grać przykładowymi wojskami pokazywanymi w zasadach...
Będą kompletne jak się ukażą w serii wszystkie modele potrzebne do skompletowania. Bo tak to by jeszcze gracz mógł kupić jakiejś innej firmy model i co by to było... ;) A że doświadczeni gracze i tak sobie kupią to inna sprawa...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zeka

Post autor: Zeka » poniedziałek, 13 marca 2017, 17:15

Ta wypowiedź o używaniu armii z przykładów mnie rozbroiła, ale już nie pamiętam kto to napisał. Swoją drogą, a nie było pomysłu na budowanie tzw. sceny?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 165 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Post autor: Raleen » poniedziałek, 13 marca 2017, 18:12

Jak tu budować scenę Zeko jak z ludźmi, którzy tworzyli ten system robi się takie rzeczy, jak to o czym piszemy w sąsiednim wątku: http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=240&t=16690
a kontakt z klientami wydawcy jaki był to wystarczy poczytać ten wątek tu i ówdzie za ostatnie 3 lata.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
anonim
Adjudant
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Post autor: anonim » poniedziałek, 13 marca 2017, 22:59

Zeka pisze:Ta wypowiedź o używaniu armii z przykładów mnie rozbroiła, ale już nie pamiętam kto to napisał. Swoją drogą, a nie było pomysłu na budowanie tzw. sceny?
Cieszę się że cię rozbroiłem. A teraz napisz co jest w nich takiego złego że nie da się nimi grać. Dodatkowo masz napisany koszt wystawienia każdego plutonu. Te armie z przykładów są na tyle różnorodne że właściwie w tych 4 przykładach masz zawarte jakieś 50% listy armii na którą tak czekasz. Więc bez problemu już możesz tworzyć własne armie.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Has thanked: 9 times
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Post autor: Sarmor » wtorek, 14 marca 2017, 08:54

A są podane możliwości modyfikacji plutonów (np. wystawiania niepełnych - już w wersji z 2013 była taka możliwość)? Przedstawiono wymaganą strukturę "armii", minimalną/maksymalną liczbę poszczególnych jednostek?

Scena "Września" już istnieje - w klubie Strateg. ;) Ale powątpiewam w to, że będzie się rozrastała dalej...
"For when countries are in conflict, then we find the soldier's part
Is to clean up all the troubles that the politicians start."

The Node / Sturmovik Commander PL Zapraszam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - od początku XX w.”