O serii i systemie "Wrzesień 1939"

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
anonim
Adjudant
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: anonim » niedziela, 23 października 2016, 17:58

Właśnie na listopad oficjalnie został zapowiedziany 1 zeszyt z zasadami i polską talią rozkazów. W listopadzie też wyjdzie Hanomag 251/1 w wersji A. W 41 numerze planują umieścić niemiecki ciągnik Sd Kfz. 11.
Wiciu
Adjudant

Post autor: Wiciu » niedziela, 30 października 2016, 16:39

psborsuk pisze:Miałem okazję zagrać na Polach Chwały, i chyba dam systemowi szansę (o ile, rzecz jasna, system da szansę mi w niego zagrać ;) ).
Mógłbyś coś szerzej napisać o wrażeniach z gry?

Ktoś jeszcze grał i chciałby w kilku słowach zrecenzować? :D
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 135 times
Been thanked: 93 times
Kontakt:

Post autor: Raleen » niedziela, 30 października 2016, 17:56

Grać to grali, ale tam się zmieniało do końca, to teraz chyba lepiej poczekać i zobaczyć co z tego ostatecznie wyszło ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
rrober
Sous-lieutenant
Kontakt:

Post autor: rrober » poniedziałek, 31 października 2016, 06:37

Raleen pisze:Grać to grali, ale tam się zmieniało do końca, to teraz chyba lepiej poczekać i zobaczyć co z tego ostatecznie wyszło ;)
To nie zupełnie prawda, że przepisy się zmieniały do końca - chodziło raczej o przetestowanie nowych broni (np. kawaleria pieszo i konno - tak, aby zgodne to było z doktryną i taktyką wrześniową) i nietypowych sytuacji, czyli parametryzację przepisów. A co wyszło? - to ci co jeszcze nie grali, a są lub będą w Warszawie mogą zajrzeć do Stratega (ul. Foksal 11, 4 piętro) i spróbować własnych sił. Zapraszamy.
Pozdrawiam,
rrober
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Kontakt:

Post autor: Przemos19 » poniedziałek, 31 października 2016, 07:34

W takim razie czekamy na zasady, będą w empikach, inmedio itp?
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 135 times
Been thanked: 93 times
Kontakt:

Post autor: Raleen » poniedziałek, 31 października 2016, 07:51

rrober pisze:
Raleen pisze:Grać to grali, ale tam się zmieniało do końca, to teraz chyba lepiej poczekać i zobaczyć co z tego ostatecznie wyszło ;)
To nie zupełnie prawda, że przepisy się zmieniały do końca - chodziło raczej o przetestowanie nowych broni (np. kawaleria pieszo i konno - tak, aby zgodne to było z doktryną i taktyką wrześniową) i nietypowych sytuacji, czyli parametryzację przepisów. A co wyszło? - to ci co jeszcze nie grali, a są lub będą w Warszawie mogą zajrzeć do Stratega (ul. Foksal 11, 4 piętro) i spróbować własnych sił. Zapraszamy.
Ja wiem od tych co grali testowe rozgrywki w Strategu, że się zmieniało.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
rrober
Sous-lieutenant
Kontakt:

Post autor: rrober » poniedziałek, 31 października 2016, 09:21

Raleen pisze:
rrober pisze:
Ja wiem od tych co grali testowe rozgrywki w Strategu, że się zmieniało.
Ok - przyjmuję ich punkt widzenia - dla mnie to była tylko parametryzacja
Pozdrawiam,
rrober
Awatar użytkownika
rrober
Sous-lieutenant
Kontakt:

Post autor: rrober » poniedziałek, 31 października 2016, 11:04

Przemos19 pisze:W takim razie czekamy na zasady, będą w empikach, inmedio itp?

Ten sam kanał dystrybucji co dawniej.
Pozdrawiam,
rrober
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Been thanked: 1 time

Post autor: psborsuk » wtorek, 1 listopada 2016, 10:27

Wiciu pisze:
psborsuk pisze:Miałem okazję zagrać na Polach Chwały, i chyba dam systemowi szansę (o ile, rzecz jasna, system da szansę mi w niego zagrać ;) ).
Mógłbyś coś szerzej napisać o wrażeniach z gry?

Ktoś jeszcze grał i chciałby w kilku słowach zrecenzować? :D
Mogę, ale weź pod uwagę to, co napisał Raleen, oraz fakt, iż był to pokaz na konwencie, a więc pewne rzeczy mogły być pominięte, a pewne uproszczone.
Gramy za pomocą kości k10. Do naprzemiennej aktywacji używamy kart, dobieranych na początku rundy w odpowiedniej ilości. Aktywujemy całe plutony.
Grałem Polakami (pluton piechoty, 3 wz.34, ppanc Bofors i hq). Mój przeciwnik miał pluton piechoty, hq, 3 Pzkfwn 35t i (chyba) moździerz. Miałem sporo szczęścia w rzutach, bo 4 kolejne strzały (2x Bofors i 2x wz 34) trafiające 35t na 9+ wchodziły, i po kolei je podpalały (raz unieruchomiły). Potem testy morale Niemców, i w kolejnej rundzie wycofanie.
Ogólne wrażenia na tyle pozytywne, że postanowiłem zainwestować w zasady, i grać. Rozgrywka była dość szybka, prosta (patrz uwaga w pierwszym zdaniu), ciężko mi powiedzieć, ile jest tabelek, gdyż widziałem tylko jedną, wspólną dla obu stron. Dodatkowym plusem (dla mnie) jest fakt, iż jest to system polski.
WRZESIEŃ 1939

Post autor: WRZESIEŃ 1939 » piątek, 11 listopada 2016, 15:27

Od 15 listopada 2016 r. w sprzedaży !!!

Historyczna Gra Bitewna "WRZESIEŃ 1939"
w Tomie I:

Karty Rozkazów Armii Polskiej (50 szt.) + Karty Zasad (5 szt.)

https://www.facebook.com/ftf1939/photos ... =3&theater
Załączniki

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Wrednobrody
Sergent

Post autor: Wrednobrody » wtorek, 15 listopada 2016, 10:53

Od dnia dzisiejszego w sprzedaży dostępny jest nr 40 gazetki, a wraz z nim anonsowany wcześniej transporter Sd.Kfz.251 Ausf. A. Model tradycyjnie ok., niestety bez jakichkolwiek figurek załogi. Trochę zdziwił mnie brak tarczy ochronnej przy przednim km-ie, ale być może ta wersja tak ma (nie znam się na tym na tyle dobrze by stwierdzić czy to błąd). W gazetce dalszy ciąg opisu wypadu na Wschowę, krótka historia transportera i jeszcze krótsza jego użycia. Na końcu opis organizacji zmotoryzowanej kompanii strzeleckiej z 1 DPanc. (błędnie podpisany jako lekka kompania czołgów Pz.Kpfw. 35(t)). Cała kompania potrzebuje 10 transporterów i 3 samochodów Krupp Protze, jeden pluton 3 transporterów i 1 samochodu.
PS - na razie nie zauważyłem w sprzedaży zeszytów z zasadami.
anonim
Adjudant
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Post autor: anonim » wtorek, 15 listopada 2016, 16:07

Początkowo transportery nie miały tarczy przy km. Jeszcze we Francji wersje A i B śmigały bez niej. Chociaż nie wiem kiedy zaczęto ją montować.
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Been thanked: 1 time

Post autor: psborsuk » wtorek, 15 listopada 2016, 17:10

Wrednobrody pisze: PS - na razie nie zauważyłem w sprzedaży zeszytów z zasadami.
W Inmedio tak samo, transporter był, zasady nie.
Awatar użytkownika
sowabud
Lieutenant

Post autor: sowabud » wtorek, 15 listopada 2016, 18:36

W Martoli były już wczoraj ale szybko się skończyły i trzeba zamawiać. Dziś kupiłem w empiku. Papier fajny, grubszy, jak będzie te 5 numerów i coś do obsadzenia to będzie się to dobrze czytać. Rażą tylko błędy językowe, literówki których niestety jest sporo, biorąc dodatkowo pod uwagę długi czas na zrobienie korekty. Karty ok, ale przy intensywnym użyciu będą się wycierać i są dość cienkie.
WRZESIEŃ 1939

Post autor: WRZESIEŃ 1939 » wtorek, 15 listopada 2016, 22:58

Zasady na razie są dostępne w EMPIKU i sklepach modelarskich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - od początku XX w.”