O serii i systemie "Wrzesień 1939"

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
Bormac
Adjudant
Posty: 240
Rejestracja: niedziela, 24 września 2006, 23:43
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 7 times

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: Bormac »

W Martoli pojawiła się zapowiedź 39. numeru pisma.

Do tej pory różne wersje tego samego pojazdu były porozdzielane innymi modelami/figurkami dzięki czemu była jakaś różnorodność.

Teraz zaraz po PzKpfw 35(t) dostajemy Panzerbefehlswagen 35(t)...

http://www.martola.com.pl/pl630/produkt ... mmand_tank_

Rozumiem "recykling" form, ale bez przesady. :roll:
"If you are going through hell, keep going."
Winston Churchill
Wrednobrody
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek, 29 lipca 2013, 12:16
Been thanked: 1 time

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: Wrednobrody »

Od dziś w sprzedaży nr 39 - rzeczywiście jest to Pz.Bef.W. 35 (t) - od poprzednika różni się tylko dodatkową ramką z anteną prętową. Uwaga - w moim egzemplarzu antena połamała się z uwagi na niewłaściwe pakowanie (delikatna, wystająca wypraska z anteną, zamiast zostać umieszczona w naturalnych zagłębieniach pozostałych ramek, znalazła się dokładnie na najbardziej wystającym elemencie - wannie podwozia) - pudełko było nieuszkodzone i nie wgniecione, zatem to nie wina sprzedawcy czy transportu. W gazetce oprócz opisu konstrukcji i powtórzonego z poprzedniego numeru schematu lekkiej kompanii czołgów także cz. I artykułu o wypadzie na Wschowę.
Awatar użytkownika
sowabud
Lieutenant
Posty: 574
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2009, 18:50
Lokalizacja: Budapeszt-Warszawa na zmianę
Been thanked: 1 time

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: sowabud »

Zasłyszane na Polach Chwały od dobrego źródła: jesienią i to już tego roku :D zaczną się pojawiać zasady, w osobnych zeszytach do kupienia. Być może już bardzo niedługo. Ponadto widziałem niemiecki transporter - jeden z kolejnych modeli.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: Raleen »

Również słyszałem z dobrego źródła, jeszcze ciut wcześniej, o tych zasadach, które mają być wydawane w zeszytach. Sprawa wydaje się przemyślana, ale jak to ostatecznie wyjdzie, jak zwykle czas pokaże.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 22 września 2016, 07:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: ShVagYeR »

To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich. :)

Potwierdzam to, co napisali sowabud i Raleen. Na początku września dzwonił do mnie pan z wydawnictwa First to Fight (niestety nie wychwyciłem imienia) w sprawie modeli wysłanych na niewłaściwy adres. Skorzystałem z okazji i podpytałem o kilka rzeczy związanych z systemem (np. jaki jest rekomendowany rozmiar stołu, na co się dowiedziałem, że od 120x120cm wzwyż). Spytałem też o to, kiedy będą dostępne zasady i usłyszałem, że jesienią, jeśli się uda, to w październiku. Podobno jedyną przeszkodą są jakieś tam działania grafików, którzy muszą dokończyć projektować karty do gry.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: Raleen »

Witaj na forum!

Wygląda zatem na to, że wszyscy mamy te same informacje. Pewien sceptycyzm bierze się stąd, że tego rodzaju zapowiedzi zdarzały się już wcześniej, ale w końcu kiedyś te zasady wyjdą ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: Przemos19 »

A rok temu nie było ankiety odnośnie wyglądu kart do gry? Więc nie wiem co graficy robią...
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 22 września 2016, 07:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: ShVagYeR »

Być może nie chodzi o zaprojektowanie kart, tylko ich wydrukowanie, a ja źle usłyszałem. W każdym razie wygląda na to, że zasady są o wiele bliżej, niż dalej.

Zacząłem zbierać w 2013, potem miałem przerwę, a w tym roku wróciłem i moja kolekcja liczy już około 30 pojazdów i po plutonie piechoty na stronę, więc nie mogę się doczekać możliwości zagrania. :)
misiek82
Adjudant-Major
Posty: 323
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2014, 11:08
Lokalizacja: Tu i ówdzie

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: misiek82 »

A czy producent pamięta o 17 września?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: Raleen »

Pamiętać to pewnie pamięta, ale wtedy podejrzewam, że szykował się do Pól Chwały...

Chyba że ogólnie chodzi Ci o wydanie Sowietów na 1939 rok? To pewnie odpowiedź jest taka, że jak skończą w miarę główny front, czyli polsko-niemiecki.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
anonim
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 40 times

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: anonim »

Na Facebooku już nie raz wydawca potwierdzał że sowieci zostaną wydani jako osobna seria. Ja zakładam że jako dodatek, w najlepszym przypadku, wydadzą nową armie pół roku po wydaniu podstawowych zasad.
krajarek
Sergent-Major
Posty: 156
Rejestracja: czwartek, 2 września 2010, 08:55
Lokalizacja: Księstwo Siewierskie

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: krajarek »

I ja słyszałem, i to nawet z deklaracją daty wydania dość optymistyczną, bo jeszcze październikową.

A przy okazji, Sowabud, jakoś tak nie zaskoczyłem że grasz w turnieju na PCh. Byłem w niedzielę wśród nielicznych chyba gapiów, aż szkoda, że nie poznaliśmy się wreszcie osobiście.
Awatar użytkownika
sowabud
Lieutenant
Posty: 574
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2009, 18:50
Lokalizacja: Budapeszt-Warszawa na zmianę
Been thanked: 1 time

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: sowabud »

Też nie wiedziałem, że będziesz, to bym cię wypatrywał. Za rok pewnie nie będę grał turniejowo, tylko jak Yori, będę stał ze swoją planszą na górze. Zawsze żałuję jak gram turniejowo, że nie mam czasu na pogawędki i luźne gierki.

Ale może do tej pory, to i na Śląsk i Zagłębia dojadę.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: Raleen »

Trochę najświeższych wiadomości o wydaniu zasad i kart do systemu.

Wczoraj miałem okazję widzieć się z wydawcą (czy mówiąc precyzyjniej - jednym z wydawców) i widzieć zarówno karty, jak i złożone już dwa pierwsze zeszyty z zasadami. Tak jak już było pisane tutaj parę dni wcześniej, zeszyty z zasadami mają się ukazywać począwszy od przełomu października i listopada, w zamierzeniu co 2 tygodnie. Cena będzie taka jak zeszytów z modelami (20 zł) albo zbliżona. Do pierwszych dwóch numerów mają być dołączone talie kart polska i niemiecka.

Jeśli chodzi o karty, z tego co widziałem, mogę powiedzieć, że wyglądają naprawdę ładnie. Grafiki w większości pozostały te same, ogólny layout chyba ciut się zmienił. Widziałem już wydrukowane końcowe wersje obu talii. Co do materiału - mają być wydrukowane na takim papierze, na jakim są karty do "Zimnej wojny" (dość znana planszówka, mam nadzieję, że kojarzycie). Rogi kart są zaokrąglone.

O pierwszych dwóch zeszytach mogę powiedzieć, że z tego co widziałem, zawierają już wszystkie potrzebne grafiki, z czym do tej pory był ponoć problem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: GRZ »

A ile będzie tych zeszytów łącznie? Bo jak przez 2 lata chcą wydawać zasady to powodzenia. :P
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - od początku XX w.”